няма Анти Д гама глобулин

  • 1 995
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 984
незная дали е пускана такава тема, но това е абсурд, в нашата скапана държава. Сестра ми роди и трябва да и се сложи тази ваксина и няма, чак края на  Март, къде да се оплача, за да ме чуе някой, напрамво съм бясна  #Cussing out

Последна редакция: вт, 13 мар 2007, 13:21 от kiki77

# 1
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Как така я няма? Това направо е абсурд. Незная как допускат такова нещо. Потърсихте ли и в други болници?

# 2
  • Мнения: 1 273
това ваксина за RH-то ли е? В родилния дом няма ли ? Незнам каде да проверите-- в някоя голяма аптека по поръчка не става ли?(макар че, ако е тая ваксина за която се сещам--май се слага определени часове след раждането и може и да не успеете).
Не знам каде да се оплачеш, а и дори да се оплачеш някаде не мисля, че ще ти обърмат внимание (дано не съм права).
П.П. Защо не намерихте ваксината преди раждането?

# 3
  • Мнения: 4 546
къде я няма - в болницата или по аптеките? щото болниците ямно редовно казват, че нямат  Close

# 4
  • Мнения: 2 746
Е това е поредното безумие в нашата здравна система!!!! Търсете, пускайте връзки и пари, защото е много,много важно да се сложи навреме!!!!

# 5
  • Мнения: 5 790
Когато аз раждах - също я нямаше. Пратиха ме да си я купя от представителството на Байер срещу "скромната" сума от 160 лв. Е, там я имаше.

# 6
  • Мнения: 1 925
Това е поредното безумия на здравната ни система  #Cussing out
kiki77, извинявай, но това за коя болница става дума ?

# 7
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
И аз като раждах, помня, че я нямаше. Можеше да се намери само с голяяяями връзки и мноооого късмет. На мен, слава Богу, не ми трябва, но това е поредното безумие на скапаната ни здравна с-ма/ друго такова безумие е в подписа ми/

# 8
  • Мнения: 2 897
Е това е поредното безумие в нашата здравна система!!!!

За огромно съжаление Tired
Нашата също я купи мъжът ми от аптека.

# 9
  • Мнения: 4 546
аз искам да питам нещо, предполагам, че и на авторката на темата ще й е интересно и от полза /евентуално/
ако от болницата кажат, че нямат налична ваксина /и съответно при това положение те принуждават да си я купиш/ каква е процедурата да ти осребрят фактурата? на кой точно я представяш - в болницата  ли и на кое длъжностно лице там или в ЗК. и  в какъв срок?

# 10
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
Аз пък като раждах на 31.1.2007 г. я имаше и ми я биха без да ги гоня и да си я искам. Става дума за Шейново!  Българската ваксина се пазарува от Ракова болница и струва около 6 лв. Не дезинформирайте, моля!! Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 11
  • Мнения: 984
Аз пък като раждах на 31.1.2007 г. я имаше и ми я биха без да ги гоня и да си я искам. Става дума за Шейново!  Българската ваксина се пазарува от Ракова болница и струва около 6 лв. Не дезинформирайте, моля!! Mr. Green Mr. Green Mr. Green
не дезиинформирам, а казвам, че в болниците са свършили и в момента няма внос, а българската, която още преди 6 г. беше 10лв. ще възобнови производството средата на годината, нямя я  и по аптеките, а на вносната цената е около 170 лв., но и нея я няма

Последна редакция: вт, 13 мар 2007, 07:40 от kiki77

# 12
  • Мнения: 941
когато аз родих, в болницата ми казаха да си я купувам, дигнахме голяма пушилка, майка ми се свърза и с главния в болницата, и много бързо ми я намериха и поставиха без даже да я плащам, защото те са длъжни да я имат и поставят безплатно, това че си правят углушки е отделна работа, в рамковия им договор със ЗК е написано, просто трябва да им се напомни да си го прочетат
успех в борбата с тъпите лекари

# 13
  • Мнения: 131
сестра ми роди миналата година и също й бяха казали, че нямат Анти Д, тъй като тя трябва да се поеме от НЗОК и да е налична в болницата, така че да се платят 170 лв. за ваксината, когато лицето е здравноосигурено се смята за нарушение на правата на лицето.
 Така поне й бяха казали на курса за бременни на който беше ходила преди раждането. Там също им бяха дали бланки и адреси, които да попълнят, за да се оплачат в случай, че не им се даде Анти Д или ги накарат сами да си я набавят.
Ако искаш, ще я попитам да ми ги даде или поне да ми каже към кой да се обърнете и в каква форма (за съжаление това ще стане към края на месеца, тъй като тя в момента не е в София).
в Дървеница имало голям склад за лекарства и там ваксината струвала 120 лв (към 2005г.)- искрено се надявам, че в рамките на 72 часа ще успеете да намерите вариант за ваксината....
Аз също съм с RH отрицателна и много се надявам, че няма да ми се случи подобно нещо.....това е БЕЗУМИЕ!!!!!

# 14
  • Мнения: 752
Преди малко повече от година родих в Шейново и ми казаха, че трябва да си я купя сама тази ваксина. Поема се от ЗК и са длъжни да ти я сложат. НО... от там казаха: знаете ли колко е скъпо раждането, ЗК едвам ни поема разходите за самото раждане, не мислимо е да поемем и тази васкина с парите от ЗК. Българската поне тогава я бяха спрели от производство. Вносната беше 150-160 лв. И тук четох, звънях на ЗК и ми казаха, да си я купя, защото наистина е важно да се сложи на време, но да пазя касовата бележка. И с тая бележчица мъжа ми при директора на болницата. Ходи, разправя се, чакахме два месеца и накрая ни осребриха бележката. При първото ми раждане също си я купувах, но незнаех, че мога да си върна парите. пък и тогава струваше 10-15 лв.  - българска.

Общи условия

Активация на акаунт