Смесването на плод и зеленчук?

  • 572
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 368
Здравейте!Изчетох доста за захранването,но не можах да намеря отговор на въпросът ми.Захранила съм малкия с  зеленчукови пюрета от картоф,морков,тиква,тиквичка.От няколко дни му давам и пюре от круша,до сега я приема много добре.Питането ми към вас е може ли да направя пюре смес от морков и круша или морков и ябълка?Може ли да смесвам плод и зеленчук?След като се захраним с круша кой е следващият плод или по-скоро плодове които мога да добавям постепенно?Мога ли вече да давам ябълка,банан?
Съжалявам,че стана дълго.Постоянно ми изникват какви ли не въпроси по отношение на захранването.Благодарение на вас намирам винаги отговор.

# 1
  • Мнения: 6 461

Може ,разбира се . Peace
На пазара се предлага плодово-зеленчукова закуска.
За пюретата на Ганчев съм сигурна ,понеже от тях съм купувала на децата си.

# 2
  • Мнения: 742
Не се тревожи излишно - аз захраних с пюре от ябълка+морков на Ганчев Hug

Спокойно можеш да въведеш ябълка, банан, сини сливи, шипка - всъщност е желателно да изчакаш само с цитросовите плодове-останалите не са проблем Hug

Успех в захранването!  bouquet

# 3
  • Мнения: 6 461
всъщност е желателно да изчакаш само с цитросовите плодове-останалите не са проблем Hug
Peace

Разбира се без цитруси,понеже те се въвеждат след годинката. Peace

# 4
  • Мнения: 474
Да, можеш да смесваш плод + зеленчук. Много от готовите пюрета са смеси, предимно ябълка с нещо.
Аз лично захраних първо с пюре от ябълка на Хипп, след това круша и после поред всички смесени пюрета с ябълка - морков, тиква, банан. Като ги изредих започнах картофените. Към навършен 6-ти месец дадох праскова, кайсия и смесените- плодов десерт.

# 5
  • Мнения: 277
ДА можеш, дори се продават подобни комбинации както са споменали някой майки.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 368
Благодаря,момичета!Питах,защото до сега правя домашни на бебо,за да знам дали мога да му правя смес.

Общи условия

Активация на акаунт