В какво слагате кърмата във фризера?

  • 1 705
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 151
Искам да ви попитам как съхранявате кърмата във фризера,купих си едни купички на AVENT ,но те излизат доста скъпо Cry .Може ли да се слага в нещо друго и колко време може да стои?
 
  bouquet

# 1
  • Мнения: 6 461
Съхранявах кърмата в бурканчета от пюре като предварително съм ги измила старателно и обляла с вряла вода.
Не ги пълнех до горе(два пръста под капачката)

# 2
И аз съхранявам в бурканчета от пюрета , които първоначално исках от приятелки с по-големи бебоци или пък в стерилни чашки от аптеката.

# 3
  • Мнения: 11 003
Чувала съм за специални пликчета за съхраняване на кърма, но никога не съм виждала. В България има ли такива и на коя фирма?

# 4
  • София
  • Мнения: 555
И аз в бурканчета от пюренца - различни размери Simple Smile Отначало ги изварявах, сега вече само ги мия. Не трябва да се пълнят съвсем догоре.

# 5
  • Мнения: 20
Аз я слагам в пликчета за съхраняване на кърма. Те са си предварително стерилизирани така ги продават. Само че незнам дали в България има. Може би да има на Медела, чух че вече ги има като фирма в България. Лошото на бурканчетата което съм чувала е че им залепват за стените някакви полезни вещества от млякото и може би да се губят по този начин.

# 6
  • Мнения: 1 194
По-рано съхранявах в пликчета или купички ВИА на Авент, НО -при разразяване кърмата съхрахявана в пластмаса или найлон има странна и неприятна миризна и не всички бебета я приемат.
Сега, парен каша духа, съхранявам само в стъклени бурканчета. Имам сума ти излишни торбички и купички, но не ги използвам...

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Бурканчета от пюре, шишета от сокчета. При Мартин що сокове изпих и пюрета изядох, само и само да събера достатъчно "амбалаж"  Crazy

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Понеже никога не съм цедила кой знае какви количества кърма ми беше най-удобно да я съхранявам във формички за лед, после я използвах да я прибавям към разните каши и пюрета, а и доста изхвърлих. Все ми се струваше по-лесно да сложа бебето на гърдата, отколкото да цедя, замразявам, размразявам и т.н.  Embarassed

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Аз съхранявам в контейнерчета за стерилна урина от аптеката - по 100 мл и по 75 мл има  Peace
Удобни са и не са скъпи около 35-40 ст  Grinning

# 10
  • Мнения: 689
Аз съхранявам кърмата в торбички за лед. Но въпреки че е в отделно чекмедже, поема миризма от другите продукти във фризера.

# 11
  • Мнения: 226
Съхранявам я в стерилни чашки за урина от аптеката. Много е удобно. Има най-различни грамажи и винаги можеш да извадиш точно колкото ти трябва

# 12
  • Мнения: 1 128
Аз в 4ашките на Авент,плик4ета за кърма има в България

# 13
  • Мнения: 259
В стъклени шишенца и бурканчета.

/ не ги пълни точно до горе, че излиза извън шишето, дори то може да се счупи - случвало ми се е /

# 14
  • Мнения: 950
На мен ми бяха подарили контейнерчета на Авент и в началото в тях слагах. После си взех стерилни чашки от аптеката и така прибирах. Чашките ми измивах много добер предварително въпреки, че са стерилни. Кърмата издържа 3 месеца в камера и 6 месеца във фризер, но на мен не ми се е налагало чак толкова време да я държа.

Общи условия

Активация на акаунт