Сокчета

  • 1 067
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
newsm78
Хей, някой има ли си на идея, колко максимум сокче мога да давам на малкото съкровище.
Виждам, че много й харесва, за днес изпи около 80 мл. а искаше още....?
 newsm78

# 1
  • Мнения: 27 524
Добре е да кажеш и малкото съкровище колко точно е малко  Wink

# 2
  • Мнения: 3 500
Моника не пие сок.Но мисля, че в твоя случай 80 мл е добре.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 216
Към днешна дата-7 месеца и 20 дни.

# 4
  • Мнения: 27 524
Не ми излизат винаги лентичките  Confused
Аз съм против сокчето до годинка, защото е вместо млякото и водата. Не прекалявай с него.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 672
На вашата възраст и аз давах толкова-между храненията,понякога разредено с вода, че моето диване и сега не пие вода/че тя е за миене,не за пиене Laughing/
И на Валето му харесваше и му се услаждаше,ама не съм прекалявала....

# 6
  • Мнения: 574
Мисля че 80 мл е добре на вашата възраст!Някъде четох месеца на бебето + 0 ! Значи 7 или 8 + 0 за вас  bouquet

# 7
  • Мнения: 397
Моят бебок не пие изобщо вода! Със сока не го ограничавам, но не му купувам със съдържание на захар. Изцеждам сок и от пресни плодове.

# 8
  • Мнения: 601
Месеците на бебето * 10. Значи за вас - 70 мл. От много сок може да получи диария.

# 9
  • София
  • Мнения: 273
Наистина е така-възрастта по 10.Иначе бебчовците могат да изпият ужасно много наведнъж,ама после...

# 10
  • Мнения: 150
Ако иска повече сокче, разреждай го с вода. Аз така правя, защото много му харесва и се сърди, като свърши. А той и вода много пие, и млякото се пие - въобще........... Hug Вече разделям сокчето на две - сутрин и следобяд, разредено с водичка.

# 11
  • София
  • Мнения: 676
Моето детенце много обича сокчетата, та аз ги разреждах с водичка  Peace. Едва към 1г.3м. пропи чиста водичка  Peace. Иначе количеството течност, която е нормално за приемане е на всеки килограм по 100-120мл, например за 10кг дете - 1000-1200 мл. Зная го от д-р Гергинова (неонатоложка в "Шейново").

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
........Иначе количеството течност, която е нормално за приемане е на всеки килограм по 100-120мл, например за 10кг дете - 1000-1200 мл. Зная го от д-р Гергинова (неонатоложка в "Шейново").
Thinking Много ми се вижда NaughtyНещо да не бъркаш? Искаш да кажеш, че моя бебок, който е почти на 9 месеца и тежи към 10, 500 кг., трябва да изпива литър и половина течности на ден #Crazy
 Rolling EyesСтрува ми се доста. Пие преварена вода към 100-150 г. на денонощие.

# 13
  • Мнения: 1 336
........Иначе количеството течност, която е нормално за приемане е на всеки килограм по 100-120мл, например за 10кг дете - 1000-1200 мл. Зная го от д-р Гергинова (неонатоложка в "Шейново").
Thinking Много ми се вижда NaughtyНещо да не бъркаш? Искаш да кажеш, че моя бебок, който е почти на 9 месеца и тежи към 10, 500 кг., трябва да изпива литър и половина течности на ден #Crazy
 Rolling EyesСтрува ми се доста. Пие преварена вода към 100-150 г. на денонощие.
Това количесто включва АМ, вода, сокче или чайче и до годината е не повече от 1000 - 1100 мл. Истната е, че всеки организъм има индивидуални нужди,  мен ме посъветва педиатър да предлагам, а то колкото иска толкова ще изпие  Wink
Моя син е на 1 година 10 кг., пие около 400мл АМ, 100мл фреш, и около 300 мл вода, което е общо около 800мл.

# 14
  • Мнения: 101
Ние разреждаме сокчето с вода от както му дадох за първи път, а водата и сега не я иска.

Общи условия

Активация на акаунт