Kak da premina ot karmene na biberon

  • 1 566
  • 25
  •   1
Отговори
Mojata Yovana e po4ti na 3 meseca i ve4e  mi se ste da zapo4na da i davam adaptirano mljako pone za 2-3 hranenija na den.Plus tova 4etoh njakade 4e na tazi vazrast e dobre da se davat i redki zelen4ukovi supi4ki ili pone suhoto mljako da se razregda s vodata,v kojato sa vreli zelen4ucite kato za na4alo.Oba4e moeto bebe dage ne ste i da vidi shisheto.Iska da su4e i tova e.Kato useti biberona v ustata si i zapo4va da go blige,da go dav4e da se ligavi i sled tova i stava mnogo smeshno i zapo4va da guka,a pak za jadene ne i minava i prez uma.

# 1
  • Мнения: 673
Как да накарам кърменето ми бебе да пие от шише?
Ако не е тайна, защо искаш да пиете адаптирано мляко?

# 2
  • Мнения: 3 161
Довери се на бебето си и не й пробутвай заместител на най-добрата храна за нея, освен ако няма някаква причина да искаш да отбиваш. Изкуственото мляко няма нищо, с което да превъзхожда кърмата. Можеш да прочетеш повече по въпроса в Библиотеката в началото на форума, има чудесни статии за ползата от кърменето, подходящ момент на захранване и т.н.
И да знаеш, че по въпросите на кърменето и захранването ще срещнеш много противоречиви мнения. Твоята задача като майка е да получиш максимум информация, да я пречупиш през опита си и нуждите на бебето си и да си избереш най-доброто за вас двете.
И както казва д-р Спок по въпроса "колко трябва да яде бебето ми?" - "Бебето знае най-добре". Слушай нейните сигнали и ги уважавай. Тя се води от инстинкти, които на този етап са по-верни от всяка книга.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Труднооооооо Twisted Evil Ако все пак постигнеш някакъв успех, моля те да споделиш тук опита си, защото ние сме на същия хал.Аз не искам да давам формула, но поне вода лятото в жегите трябва да се пие!

# 4
  • Мнения: 1 704
Цитат на: belinda
Труднооооооо Twisted Evil Ако все пак постигнеш някакъв успех, моля те да споделиш тук опита си, защото ние сме на същия хал.Аз не искам да давам формула, но поне вода лятото в жегите трябва да се пие!


и аз така.. засега е мисията невъзможна  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 1 214
С какъв биберон си?Може би ще помогне ако го смениш?
Аз също ще те посъветвам да си кърмиш щом имаш кърма или поне да даваш изцедено.
Трябва да си наясно и с неприятностите,които можеш да имаш ако отбиеш бебето-със сигурност ще стане по-неспокойно.

# 6
  • САЩ
  • Мнения: 323
Цитат на: Nina Ryan
Plus tova 4etoh njakade 4e na tazi vazrast e dobre da se davat i redki zelen4ukovi supi4ki ili pone suhoto mljako da se razregda s vodata,v kojato sa vreli zelen4ucite kato za na4alo.


Мило майче, и аз съм чела въпросната книга, и схемата на захранване описана в нея е доста странна. Макар че книгата е преведена на български, не мисля, че в България захранват така. Добре е да се информираш и от други източници за захранването и да поговориш с педиатъра си по въпроса. В Библиотеката на форума също има информация за захранването.

# 7
  • Мнения: 5 228
Точно днес четох за захранването със зеленчуков бульон в млякото - това е от някаква френска книга, и на мен ми беше доста странно.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: Sim
Точно днес четох за захранването със зеленчуков бульон в млякото - това е от някаква френска книга, и на мен ми беше доста странно.


Това е от книгата "Моето бебе от 1 ден до 3 годин" на Ан Бакюс. Аз също доста се чудих в началото за начина на хранене, описан в нея - просто не е по българските стандарти. Иначе не е лоша книгата, що се отнася за психическото развитие на бебето, но храненето е...  #Shocked

# 9
Цитат на: Mags
Цитат на: belinda
Труднооооооо Twisted Evil Ако все пак постигнеш някакъв успех, моля те да споделиш тук опита си, защото ние сме на същия хал.Аз не искам да давам формула, но поне вода лятото в жегите трябва да се пие!


и аз така.. засега е мисията невъзможна  Rolling Eyes



мдааа, и аз да се присъединя. Ужас, ни вода, ни биберон. Може би вода само с лъжица,  и то докато се излъже че това е манджа, но като загрее че е вода, ела гледай....  #Shocked

# 10
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Dani34

мдааа, и аз да се присъединя. Ужас, ни вода, ни биберон. Може би вода само с лъжица,  и то докато се излъже че това е манджа, но като загрее че е вода, ела гледай....  #Shocked


 Twisted Evil  Twisted Evil големи са зверчета няма съмнение

# 11
Бебетата, които са изцяло на кърма не харесват шишетата. Почти е невъзможно да ги научиш да цокат от шише. И те са си умни-за какво им е шише като си имат цици Wink , за какво им е вода като си имат мляко!
Ако не ти е наложително не се опитвай да даваш каквото и да е още-за всичко си има време.
Нещо също много важно-изцяло кърмените бебета нямат колики!!!
Ради имаше малко проблеми с газове...но с помощта на Babynos и Еспумизан L нямяхме никакви проблеми

# 12
  • Мнения: 1 704
Цитат на: lju
Нещо също много важно-изцяло кърмените бебета нямат колики!!!


как ше нямат бе .. айде стига глупости  Rolling Eyes

# 13
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: lju

Нещо също много важно-изцяло кърмените бебета нямат колики!!!


Изказването ти е доста безпочвено!

Виж това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16365

# 14
  • Мнения: 6 243
Имат си кърмените бебета колики, и още как!
По темата: оставете бебетата на мира. Приятелски съвет от опит. Като не ще вода и биберон, то си знае най-добре. Заради почването на работа, когато Ирина беше на 6 месеца, опитах ВСИЧКО. Няма начин да накараш едно бебе да приеме биберона, ако то не иска. Знам, защото синът ми нямаше никакви възражения по темата.

Ако ви се налага да отсъствате и трябва през това време бебето да яде - давайте млякото с чашка. Писано е много по темата. Най-лесно за мен е с капачка от шише "Авент", която стискам отпред, за да образува нещо като улейче. Става много лесно и бебетата го приемат. Майките се научават след два - три опита и те.

Вода повечето кърмени бебета отказват, защото утоляват жаждата си с кърмата. Като проядат твърда храна, пропиват и вода.

Общи условия

Активация на акаунт