кърма от хладилник

  • 1 375
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Здравейте, интересува ме колко време, след като е затоплена кърма от хладилник , е годна да се консумира от бебето. Интересувам се, защото се изцеждам след кърмене за да ми се увеличи кърмата, а тази кърма я прибирам в хладилник за евентуално дохранване, ако се наложи. Има и един друг момент, че вече излизаме на разходки, а не винаги е подходящо мястото за кърмене и искам да вземам шише с кърма, която е затоплена в къщи и не знам дали ще е добра за консумация примерно 2-3 часа след като е била затоплена и прибрана в термочанта???? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
Челя съм, че много експерти по лактация смятат, че притоплена кърма, която не е била използвана може да се предложи на следващото хранене преди да бъде изхвърлена. Т.е. предполагам, че в рамките на 2-3 часа нищо няма да й стане. Имай предвид, че:
- кърмата има антибактериални и антимикробни свойства и се разваля по- трудно от другите храни;
- развалената кърма мирише на вкиснало и е наистина лоша на вкус;
- веднъж притоплена кърмата не трябва да се притопля втори път;
-най- добре е затоплянейто й да става постепенно под течаща вода, за да не се изменят свойствата й; между другото нагревателите за шишета на Авент също са подходящи.

Може да прочетеш статиите от Библиотеката (закованата тема в началото) за кърменето навън- няма не подходящи места за кърмене Grinning, но това ще го разбереш с натрупването на кърмачески опит. И аз в началото се притеснявах.

# 2
  • Мнения: 689
Още докато бях в болницата ми казаха да не давам кърма, стояла повече от половин час на стайна температура.

# 3
  • Мнения: 950
Аз също храня с шише навън, затоплям кърмата в къщи преди да излезем и като дойде време за хранене давам. Не се е разваляла досега и бебчо си я яде без проблеми.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 162
Още докато бях в болницата ми казаха да не давам кърма, стояла повече от половин час на стайна температура.

Грешат, защото приравняват кърмата на адаптираното мляко. И аз живеех в подобни заблуди, докато не прочетох повече по въпроса. Ето тук може да го направиш и ти. Подтвърждавам написаното и от личен опит.

# 5
  • Мнения: 390
Още докато бях в болницата ми казаха да не давам кърма, стояла повече от половин час на стайна температура.

Грешат, защото приравняват кърмата на адаптираното мляко. И аз живеех в подобни заблуди, докато не прочетох повече по въпроса. Ето тук може да го направиш и ти. Подтвърждавам написаното и от личен опит.
Подкрепям от личен опит Peace

# 6
  • Мнения: 65
благодаря ви за отговорите, ще чета библиотеката по задълбочено Peace

Общи условия

Активация на акаунт