Какво да й отговоря?

  • 13 229
  • 242
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 423
Днес дъщеря ми ме викна за да ми прочете едно лично съобщение до нея от друг форум, в който тя пише за сериали...

Аз много обичам и англииския и испанския от малка още, сега мисля да започвам да уча и немски  Ходя на модерен балет , плувам редовно и както ти казах обичам модата и без модно списание не мога, пазарувам си дрехи само от Мола това се дължи на мама и може би е професионално изкривяване и то неино тя ме запали (мама има салони за красота в центъра те са няколко и постояно я няма все е на семинари в чужбина и тем подобни много е неприятно)Иначе за Версаче съм малка, но чантите ми харесват малко са големи този сезон де ама няма нищо , Прада обувчиците са култ ,но ми е малкък крака колкото и да пробвам мамините неща не се пъхам и в нито един модел!Мама мн държи на Benetton и Mottivi за това повечето ми дреха са от там , а за маратонки и обувки обикновенно Nike и GEOX друго не, тя мама е сноб де  Много обичам да нося шапки  Иначе какво друго за мен , а да всъщност ти каза че гледаш ОС гледа ли и 4 сезон , ако си го гледала знаеш коя е Теилър и как се държи тя ,мойте приятели казват ,че страшно много преличам на нея !Теб опреличават ли те на някой?И още нещо, ако приличаш на мен и можем да си станем приятелки щом искаш, но съм запомнила от мама да се сприятелявам само с хора на нашето ниво. Пиши какви дрехи обичаш да носиш, къде купонясваш и всичко за което се сетиш.


Няма нищо лошо в това лично, но дъщеря ми е като...толкова и е мъчно и болно, не знам какво да й кажа, не е от нивото на това момиче, как да й го кажа, не мога да й купувам дрехи от Мол, но и тя никога не е имала претенции за такива неща, гледа безрезервно и всеодайно сестра си, развлечението са и сериалите, това обича да прави.
Запознанството с това момиче е станало по повод невъзможноста на момичето да се справи с търсенето на инфо за даден сериал, дъщеря ми й е помогнала, намерила линкове, тя е благодарила и е писала, че искат да се запознаят.
Мериан беше много щастлива, че е имала възможност да помогне и че някой иска да си комуникират, но сега седи и виждам, че й е много, много тежко, пита:
- да и кажа ли, че не съм на нейното ниво, но че съм добра и мога да бъда добър приятел и винаги от полза......
Не знам, за първи път не знам какво да отговоря....много ме боли...

# 1
  • Мнения: 4 990
Кажи и да не контактува с фантазьорки.  Peace

Да, и неграмотни, забравих да го напиша Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 447
Истината й кажи - че това е написано от куха, неграмотна лейка.
Бъдеща ССФ   Simple Smile

# 3
  • Мнения: 7 474
Кажи и , че не си струва да се занимава с момичета, които разсъждават по този начин и това е Wink  Дрехите не правят човека както знаем всички.
Куха лейка е майката всъщност  Wink

Последна редакция: пн, 12 мар 2007, 21:24 от L е о

# 4
  • Мнения: 7 837
Може да е истина, може да е изхвърляне.
Може би е време да й обясниш, че класовото разделение го има. Просто едни имат повече от други, което разбира се не е повод за депресиране и мнение, че са на по-високо ниво.

# 5
  • Мнения: 3 423
че страшно много преличам на нея !
Теб опреличават ли те на някой?
И още нещо, ако приличаш на мен

Какви са тия Молове, бе, златни ли са,
що всичко живо ги спряга толкова?!
Верно, GEOX са добри обувки, Nike и
Benetton са по моята тема за скандала
и шока, пък за Версаче са ни малки циците.
Искаш ли, Буболина, да напишем един
хубав отговор заедно? Кажи на дъщеря ти
да напише, че познава Жоро 01 и да остави
снобската щерка да се гърчи в неведение.
Даже може да каже, че сте роднини.
Пък онази е сноб.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
А аз мисля, че е писано от тийн-еквивалента на Жоро01. Grinning
Въздух под налягане.

# 7
  • Мнения: 2 229
 #Crazy
Е*аси малката разглезена пикла!! Sick На колко години е?!

Освен за класовото разделение може да й обясниш, че със сноби не е хубаво да се общува...думи нямам. Не толкова за момиченцето, колкото за майка й, дето я е направила такава...

# 8
  • Мнения: 17 546
 
Може да е истина, може да е изхвърляне.
Може би е време да й обясниш, че класовото разделение го има. Просто едни имат повече от други, което разбира се не е повод за депресиране и мнение, че са на по-високо ниво.
Напълно подкрепям!  :  Peace
 Бубс, я рязкажи на детето какви бяхме ние в училище! Обикновени и НЕнадути. Нямаше маркови дрънкулки и фИешън парцалки, чепички и чантета. И хората бяха по земни! Поне аз не помня между нас да е имало някоя надута снобка. Дай да я запозная със сина ми, да види какво значи да не ти пука какво говорят за дрехите ти, важното е да са чисти и да не са скъсани! И най-вече - още има истина в това "По дрехите посрещат, по акъла изпращат!"

# 9
  • Мнения: 27 524
Мила Буболина,
както винаги - чувствителните майки са в по-неизгодно положение. На пъвро място обърни внимание на детето си колко много правописни грешки съдържа постингът на другото момиче. После я попитай за нея кое е по-важно - обичта, приятелството или материланите и определено преходни неща? Зная, че е малка, но това не трябва да е пречка да се отнасяш с нея и най вече да й говориш като на възрастен човек. Децата усещат, оценяват и харесват това, дори на моменти да не разбират всичко. Кажи й истината, но без директни обиди към момичето, защото и то, горкото, е жертва на нискоинтелигентна и първична майка. Има начини за реакция, не можем да ти ги предадем едно към едно, трябва да ги усетиш. Важното е ТИ да знаеш кое е правилното и ценното и да го предаеш на детето си, дори с риск от временно неразбирателство. Важните неща оцеляват с времето, децата разбират и признават след вереме, просто бъди себе си и не отстъпвай. Прегръщам те  Heart Eyes

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
тъжно.... Sad

# 11
  • Мнения: 7 723
Жалко е, че има родители, които така промиват мозъците на децата си.  Sad
Не е виновно детето, а майката, която избива комплексите се върху него.  Thinking

Според мен и кажи да й пише нещата такива, каквито са. Обясни й , че има хора и хора и това не трябва да я смазва. Приятелите не се купуват  Wink

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз бих я посъветвала да й каже, че можеше да бъдат добри виртуални приятелки, но с това материално изхвърляне са й секнали всякакви мераци за близост. Обикновено всеки се хвали с това, което няма. Бих я посъветвала да каже, че нейната ценностна система е друга и нивото й е много над това момиче, но не материално, а като умствен багаж, което е по-добрия вариант, когато мама ще я няма да дава.

# 13
  • Мнения: 4 585
                               Те ти булка средна класа.

# 14
  • UK
  • Мнения: 3 959
На мен пък това не ми се вярва... Не знам. Според мен са свободни съчинения.

Общи условия

Активация на акаунт