Някой прави ли си ароматно олио за салати?

  • 1 361
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
та това ми е въпросът

аз опитах с пресен розмарин (или трябваше да бъде сушен  newsm78), но няма мирис, а и розмаринът започна да гние след време

ще се радвам, ако разбера точно как се прави, з да са ни по-хубави салатките

# 1
  • Мнения: 791
Не съм правила, но и мен ме интересува как се прави и дали като се сложи определена подправка олиото може да се използва за приготвяне на месо,а с друга за овкусяване на салати? newsm78

# 2
  • Мнения: 8 505
Правила съм преди време.С розмарин и босилек.Пресни,в зехтин.Аз обаче ги нарязах на едро (по списания и книги съм виждала цели стръкове).Количество за бутилка от 500мл-една пълна шепа.След 2-3 дни прецедих зехтина,не съм оставяла вътре подправките,като през това време бутилките стояха извън хладилника.

# 3
  • Мнения: X
reflex, мерси
явно това ми е било грешката, че оставих розмарина вътре

в началото изглеждаше много приятно - преди да почне да гние

значи остава да пробвам пак

# 4
  • Мнения: 8 505
Успех!И да се похвалиш после Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 344
Моя позната си прави ароматно олио с дъх на чесън. В олиото слага няколко склидки чесън и така си овкусява салатите без да дразни гастрита си.

# 6
  • Мнения: 3 447
С босилек съм правила. Слагам цял стрък, за да го извадя по-лесно после. Държа го ден-два, не повече. Освен ароматно, олиото става и зеленикаво на цвят.

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
С розмарин и чесън - слагам 2-3 скилидки чесън и 1 стрък розмарин в 1 литър олио - стоят си вътре докато свърши олиото!  Peace

# 8
  • Мнения: 5 500
До, но непосредствено преди да го налея в салатата. Две скилидки чесън смачквам с вилицата, набождам ги и разбивам в чашка зехтин и изцеден лимон.

Общи условия

Активация на акаунт