Към майките които спазват режим на хранене при кърмачета

  • 1 154
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
      Искам да попитам майчетата които кърмите бебетата на режим примерно три часа как го постигнахте и на каква възраст беше бебчето ви когато успяхте. И ако може дайте съвет аз искам да свикна мойто бебче на три часа за да може и то да спи и аз да си почивам, но тя огладнява на час и половина и почва много силно да реве и само с биберон бих могла да я залъжа за към половин час, но ми се струва че не е хубаво да и давам биберон. Как залъгвате бебетата си да изчакат още малко.  Давате ли им вода или чайче и кърмите ли ги и нощно време пак на три часа.
     Малко хаотично си зададох въпросите извинявам се.

# 1
  • Мнения: 4 915
Разбирам, че си уморена и смяташ, че и бебето ти има нужда от режим.
За второто - не това е истината и не е препоръчително изобщо за кърмачета, особено за новородени.

С въвеждане насила на режим рискуваш детето да остане недохранено, а лактацията ти да се обърка и кърмата ти да намалее. Даването на сокове и чайове само допълнително засилва тези рискове.

Как и защо ще лъжеш гладно бебе с вода? Дали ще се заспи доволно с водата, или умаломощено от глад и плач? Защо да му отказваш онова, което е негово право - майчино мляко, когато е гладно? Бебетата нямат часовници и огладняват, когато организмът им се нуждае от храна - за да са сити, за да са здрави, за да са умни, щастливи и спокойни.

Сънят не е единственото, което им е нужно. Бебетата се будят често и не под час, защото още са слабички и не са се усъвършенствали в сукането. Хапват малко, изморяват се, поспиват, после - пак и така. Така е. Поне в началото, после постепенно си изграждат сами режим - през около 2 или 3 часа...

Довери се на бебето да те "води", вслушвай се в нуждите му, откликвай им. Не е времето сега за режими.

Режимите са създадени принципно за бебета на адаптирано мляко, което се усвоява по-бавно.
Кърмата се усвоява максимум за час, нормално е бебето да огладнява бързо. А и хапва в началото по по-малко.
За мен е нелогично да се държи гладно пеленаче с идеята "да поспи и да си почине", или с друга цел.

Научи се да кърмиш легнала - така си почиваш повечко. Спете заедно с бебето. Заспи ли то, лягай и ти. Можеш да пробваш да спите в едно легло, стига да има място. Остави домакинската работа за някой друг или за вечерта.


И прочети тези статии, ако желаеш - за храненето "на поискване" са:

Трябва ли моето кърмаче да се храни “по час”?
Кърмени бебета и хранене под час
Точно на време: можете ли да кърмите под час?
Хранения под час

# 2
  • София
  • Мнения: 1 750
joji, всичко си е до дете - някои бебета се поддават на режим, други не. Моята беба сама си изгради режима на хранене - в началото се хранеше на 4 часа и спеше по много през нощта. После си посъкрати интервалите, сега пак е на около 4 часа. Мисълта ми е да се водиш по бебето си. Ти най-добре я познаваш и можеш да разбереш кога плаче за папане и кога само за гушкане или успокоение. Твоята бебка е още много мъничка, има нужда от по-често кърмене. Постепенно ще си увеличава интервалите.  Аз не съм будила моята принцеса, когато е спала повече, нито пък съм я държала гладна, за да дойде точния час. И тя сама си изработи режим, който мен ме устройва чудесно.
Понякога налагането на нещо непривично за бебето може да доведе до обратен ефект. Нещата ще си се подредят добре и за двете ви, принцесата ще започне да спи по повече, просто трябва търпение.  Hug

# 3
  • софия
  • Мнения: 25 201
joji, всичко си е до дете - някои бебета се поддават на режим, други не. Моята беба сама си изгради режима на хранене - в началото се хранеше на 4 часа и спеше по много през нощта. После си посъкрати интервалите, сега пак е на около 4 часа. Мисълта ми е да се водиш по бебето си. Ти най-добре я познаваш и можеш да разбереш кога плаче за папане и кога само за гушкане или успокоение. Твоята бебка е още много мъничка, има нужда от по-често кърмене. Постепенно ще си увеличава интервалите.  Аз не съм будила моята принцеса, когато е спала повече, нито пък съм я държала гладна, за да дойде точния час. И тя сама си изработи режим, който мен ме устройва чудесно.
Понякога налагането на нещо непривично за бебето може да доведе до обратен ефект. Нещата ще си се подредят добре и за двете ви, принцесата ще започне да спи по повече, просто трябва търпение.  Hug



 newsm10
При нас беше абсолютно същото. А, и аз (особено в началото) бях толкова объркана и толкова много забравях, че слава Богу, че случих на добра бебка. Спря да се буди нощем още на 11 дни; в началото пиеше вода (без захар), но след това я отказа, а аз не й настоявам - до 6тия месец беше само на кърма и това й е абсолютно достатъчно като течности.
Остави бебето да те води .

# 4
  • Мнения: 326
Може би наистина всичко си е до дете!  Аз и двете си деца съм гледала със режим.  Първоначално баткото се опитваше да суче нощем, защото беше гладен, вседствие на което гърдите ми така бяха разранени че умирах от болка при кърмене.   Сучеше по-малко и заспиваше, след час и половина пак огладняваше и така.  Тогава аз реших да наблегна малко по-вече на кърменето-просто като заспи започвах да го будя и допълнително се изцеждах и го дохранвах.  Просто всичко си дойде от самосебе си на място от самото начало, още първия месец.  Понякога му давах вода, биберон, гушвах го и т. н.  Но никога не съм го оставяла гладен с риска  поради дохранването с биберон да откаже да суче.  Но напротив кърмих го 11м.  и го отбих насила(глупава грешка, да слушам личната си лекарка).  Та мисълта ми е, че наистина сигурно си е до дете-аз не съм имала проблеми, хранеше се на три часа, спеше си нощем.  Пропуснах да кажа, че когато му   идваше времето за кърмене аз го будех, не го оставях да поспи.  С две думи  кърмене, след час и половина вода, след час и половина пак кърма и така-въпреки че той не искаше да пие вода.  Според мен ако добре се нахрани когато му дойде часът няма да се пробужда гладен след час и половина.  Поне при нас беше така и е лично мое мнение! 

# 5
  • Мнения: 384
Няма страшно всичко ще си дойде на мястото. Моя бебчо е на 35 дена и може би от около седмица сам си направи режим за през 3-4 часа. дори и нощно време ако го оставя ще спи. но като го видя че е неспокоен и се опитва да си лапне ръчичките доката спи го вземам, гушкам си го той си хапва за около15-20 минутки докато спи и пак в леглото. 
П.П. но се случва някои път през деня да не спи по 4- 5 часа но щом е нахранен , сух си се гледкаме пеем песнички, гушкаме се, суче си по малко .
При нас много помага банята след баня миличкия е почти заспал Laughing
но в началото имаше дни в който незнаех кога е ден кога е нощ и кой ден от седмицата сме. Горе главата , скоро и твоето бебче ще си изгради режим  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 2 686
Аз кърмих под режим. При нас на поискване просто не се получи, защото аз не разпознавах сигналите му. Той ревеше постоянно, понеже имаше колики. Така отначало се стигна до прехранване и стана страшно. Затова почнах да кърмя на 3 часа, като нещата се нормализираха за 1-2 дни. Не съм имала проблеми с лактацията, даже по-скоро имах проблеми да я спра, когато ми се наложи.

# 7
  • Мнения: 689
В началото и аз започнах да храня Криси на поискване, но той се будеше на 4 часа и на първата консултация се оказа, че не наддава достатъчно. От тогава започнах да го храня на 3 часа и сега е много по-добре - сам се събужда, когато трябва да го храня и сам си отхвърли нощното хранене. А и аз имам време за почивка.
Но ако ти си сигурна, че твоето бебче плаче защото е гладно, явно още няма достатъчно сили да изсуче това което му е необходимо. В такъв случай, според мен, храни по-често и малко по-нататък премини към режим.
Все пак ти си решаваш.

# 8
За доброто на детенцето ти  - Не го храни с режим, то само ще  разреди храненията си. Аз кърмих през средно 2 часа до 3-ти, 4-ти месец /а първия месец - почти непрекъснато/, след това малкия започна да търси гърдата на 3 - 4 часа, все още го кърмя нощем - веднъж и детето ми е спокойно и здраво. Съветвам те да го оставиш то да реши.

# 9
  • Мнения: 19 271
наистина зависи от бебето.аз не съм се опитвала да създам режим но бебка се храни през 3 часа през деня.вечер след 7ч обаче става по неспопкойна и огладнява по често.биберон не трябва да даваш.мен ми казаха в болницата когато е неспокойна да и давам малкия си пръст/кутрето/в началото ми беше много странно и е по трудно защото трябва да стоиш до бебето,но ми казаха че особено в 1вия /2рия месец не е хубаво да се дава биберон защото детето много се обърквало и почвало да не суче правилно

# 10
  • Мнения: 3 092
Малкото човече е този , който дърпа конците  Wink така че се прави каквото "каже" то .Лично аз бях и съм майка на "трудно" бебе , неспящо , ревящо и сучещо постоянно.
Сега вече поразреди сученията , но имаше един момент , в който едва издържах да сме все залепени една за друга.
Само не опитвай колкото и да ти е трудно да правиш нещо насила .Успех с кърменето и много сладки и незабравими мигове заедно. Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 259
Ние сме на режим през 3 часа /аз сега се цедя и давам в шише/ - така е удобно на бебето и на нас. Някак знаеш кога какво да правиш. А преди режима беше хаос - кърмене, заспиване, след половин час - кърмене, заспиване и т.н.

Но - когато огладнее по-рано от часа - храня го.

И сега той си свикна и сам огладнява през 3 часа.

# 12
  • Мнения: 3 423
от как се е родил малкия е на режим на 3 часа кърмене

# 13
  • Мнения: 104
Моят поспаланко се събуждаше сам почти през 3 часа през първите 3-4 месеца.Не съм се опитвала насила да му създавам режим.Но ако е бил неспокоен съм му давала да суче,ако не е гладен отказва.Детето само ще си създаде режим.
   Може причината за плача да не е глад.

# 14
  • Мнения: 1 170
Ние се кърмихме режимно Mr. Green . Не съм имала проблеми с лактацията, нито бебо е страдал Peace . Но не се придържах "с цената на всичко" към този режим. Давах си отклонение от по половин час (по препоръка на пед.-ката). Демек ако му се дояде с половин час по- рано или по- късно, давам. Беше ми адски удобно и спокийно и така не съм си мъчила детето Peace . Между храненията му давах чай за колики или чиста вода. В началото и двете пиеше, предполагам защото беше лято. После поспря. Сега пие когато му се пие Wink .
Това е. Питай, ако има нещо Hug

Общи условия

Активация на акаунт