Днес дадох броколи и ...

  • 772
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 269
... следобяд изака едно рядко /беше попило в памперса/ и слузесто ако, леко зеленикаво, ама това може и от броколите да е  Thinking. Беше и неспокоен, ама аз си мислех, че е от зъбки, че отгоре  аха-аха да пробият.
За сравнение преди обяд пак ака и беше нормално златисто и плътно ако без слуз.
Аз и се учудих, че ака пак, защото откато сме почнали захранване тази работа я правим или всеки ден или през ден, ама два пъти в един ден...
Досега е хапвал оризова каша, пюрета от ориз, картофи и моркови,и домашна варена тиква. Сега, като се замисля, май на всяка нова храна в началото реагираше с по-рядко ако и малко слуз, но впоследствие това отшумяваше ... Дали пък нещо не бъркам?
И да продължавам ли с броколите?
Дадох му една лъжичка от готово пюре броколи на Хаме, разтворено в 30 мл. оризова безмлечна каша на Милупа, за която съм сигурна, че му понася добре!
Нормална ли е такава реакция на нова храна или това значи, че трябва да спра всякакво захранване и да изчакам да му се успокои коремчето, преди да продължа? И да се откажа ли от броколите, засега?
Ох, много объркано стана Embarassed, но ще съм благодарна да получа вашите съвети.
Бебока беше само на кърма до 6м. когато го захраних с оризова каша. Сега е на 7м.

# 1
  • Мнения: 3 423
броколите не са алерген-хубава храна са
аз давам броколи с ориз на Хип и проблем не съм имала
виж в това пюре на Хаме освен броколи да няма друга съставка newsm78

# 2
  • Мнения: 201
Това не е най-подходящият зеленчук за захранване, а и изглежда не са единици бебетата, на които не им понася много добре/ говоря от лични наблюдения/. Аз започнах захранването по-рано от вас, но мисля да дам броколи чак към 10-я месец. Защо не пробваш с тиквички, тиква, картоф или морков? Добре се понасят, а и оризовата каша става много вкусна в комбинация с тиквички или с тиква.
Успех в захранването!

# 3
  • Мнения: 384
Не се притеснявай-аз дадох броколи още в началото на захранването (на 6 мес.), заедно с едни от първите храни, защото така се беше запекъл, че не ми се мисли! И понеше нищо не помагаше- ни термометър, нито това,че го оставих само на кърма...от сините сливи пък му избиха пъпчици...та с броколито си решихме проблема. Laughing
На всичкото отгоре се оказа и една от любимите ни храни и си ги хапваме редовно, като редувам или комбинирам със запичащи храни. Аз лично давам от тези на Хаме.

# 4
  • Мнения: 2 553
От тия същите броколи дадох 5 лъжички на дъщеря ми - в резултат толкова плака от коремче, че още не съм й давала от тогава (беше на около 7 месеца). ooooh! Ако нещо те притеснява, спирай броколите и след време пак опитай  Peace

# 5
  • Мнения: 3 092
Аз лично не съм имала проблем с малката от броколите  , напротив.Помогнаха ми безотказно при запек.Освен това са полезни заради витамините А  В  и С , както и фибрите , който съдържат.Като човек обаче , който има заболяване на щитовидната жлеза искам да ти кажа че броколито намалява усвояването на йод и това води до нарушения във функцията и.Тъй като бебетата ни са твърде малки за йодирана сол ти препоръчвам заедно с броколите да даваш или по-скоро да редуваш приемът им с прием на зеленчуци ,отгледани в богата на йод почва -звучи мисията невъзможна , знам  newsm78 , но бедната на йод почва е в планинските и полупланинските райони ,  риба , лук ,  и всякакви морски дарове , но това като пораснете повече.   Wink
Ето списък с наличието на йод (мкг) на някои продукти (в 100 гр.): елда-3.3; овесени ядки-4; грах-5; фасул-12; мляко-9; говеждо-7; свинско-6.8; яйце-20; мед-2; салата-8; скариди-110; треска-130;
По данни на световната здравна организация дневните нужди от йод са следните:
 • 50 мкг - деца до 1 г.
 • 90 мкг - от 2 до 6 г.
 • 120 мкг - от 7 до 12 г.
 • 150 мкг - над 12 г. и възрастни
 • 200 мкг - бременни и кърмачки
Извинявай че се отплеснах толкова  EmbarassedИсках само да съм полезна.
На теб успех в захранването!

# 6
  • Мнения: 269
броколите не са алерген-хубава храна са
аз давам броколи с ориз на Хип и проблем не съм имала
виж в това пюре на Хаме освен броколи да няма друга съставка newsm78

Да,и аз така знам, че не са алергизираща храна, а са много полезни и затова реших да ги въведа, за да мога после да правя разни комбинации с тях.
Притеснението ми беше, дали е възможно все още храносмилателната му система да не е достатъчно зряла и затова да има проблем с броколките.
Освен броколи пюрето съдържа модифицирано нишесте и растителни мазнини.

# 7
  • Мнения: 269
Миа, Vili4ka: Днес му дадох пак съвсем малко /половин лъжичка/ и ще го наблюдавам. Ако пак ака рядко или има дискомфорт в коремчето ще ги спра засега. Hug
Вили1: Благодаря ти , че се отплесна Hug, това не го знаех!(
elf4e: Явно за запечени дупета е ОК, ама нашето май не е от тях. Докато беше на кърма не акаше по-често от веднъж на 6-7-8 дена. Откакто го захраних, обаче, се "отчита" всеки ден. Да му се ненадяваш, предвид това, че повече от 30-40мл. на ден не изяжда Thinking Той и на тиквата доста бурно реагира, ама чак слуз нямаше.

# 8
  • Мнения: 153
благодаря ти Вили1 за полезната информация  bouquet

# 9
  • Мнения: 47 889
броколито и нас доста ни разхлабва,това му е най-хубавото Wink
аз слагам във фризера и добавям по малко в супичките или в  манджички-става много приятно и с картофки,и така не действа толкова разхлабващо

Общи условия

Активация на акаунт