Мариновани гъби

  • 17 646
  • 6
  •   1
Отговори
Можете ли да ми дадете някоя рецепта за мариновани печурки, бях опитал преди мариновани домашно диви гъби някакви ама си облизах пръстите но не знам никаква рецепта.
Моля ви.

# 1
Питай Поли в клуб "готварски рецепти" на дир.бг(тя е JOY от нашия форум), тя ще ти даде онази рецепта за маринованите гъби по венецуеслки

# 2
благодаря ти а ти кой си

# 3
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
МАРИНОВАНИ ГЪБИ 1

500 г гъби
4-5 зърна черен пипер
1 бр. дафинов лист
1 ч.л. (5 г) горчица
1/2 ч.ч. (100 мл) оцет
1 с.л. (10 мл) растително масло
II. Начин на приготвяне:
Най-подходящи за мариноване са младите, още затворени пресни гъби. Те се почистват, измиват се и се варят в подсолена вода около 15 минути. Слагат се в подходящ съд, добавят се черен пипер, дафинов лист и леко подсоленият, вече кипнат оцет, размесен с малко горчица. Отгоре се налива растително масло. Маринованите гъби се слагат няколко дни на хладно място.

МАРИНОВАНИ ГЪБИ 2
Продукти:
2 глави лук, средни по размер, нарязани на ситно
4 с.л. зехтин
1 кг пресни зрели домати, обелени и настъргани
1 ч.л. розмарин
сол на вкус
прясно смлян черен пипер, на вкус
1 кг пресни гъби
3 с.л. лимонов сок
2 скилидки чесън, нарязани на ситно
Приготвяне:
Запържете лука в 2 с.л. зехтин до златисто, добавете настърганите домати, чесъна, розмарина, сол и черен пипер на вкус. Варете докато изври течността и се сгъсти соса,
Изчистете и измийте гъбите, много добре ги подсушете и нарежете на половинки. Поръсете с лимоновия сок и оставете да отлежат 10 минути. Изпържете гъбите в 2 с.л. зехтин. Прибавете към доматения сос и варете 10 минути на тих огън.
Ястието може да се сервира горещо или студено.


 Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 4
# 5
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Мариновани гъби в зехтин
=========================
500мл оцет
250мл вода
4 скилидки чесън, едро нарязани
1 ч.л. зърна чер пипер
2-3 лентички лимонена кора без бялото
1 дафинов лист
2ч.л. сол
5-6 стръка мащерка
зехтин
1 кг пресни гъби

В дълбока тенджера се кипват оцетът, водата, чесънът,пиперът, солта и мащерката и се варят на тих огън 30мин. Добавят се почистените гъби и се варят ок.10мин., след което се отцеждат в гевгир.
Отцедените гъби се слагат в стерилизиран предварително буркан, добавят се лимоновата кора и дафиновият лист. Зехтинът се загрява без да кипва и гъбите се заливат с него до гърлото на буркана. След 2 седмици са готови за консумация, но трайността им 3-4 м-ца.
Правя го с всякакви гъби, но най-вкусно стана с манатарки и дребнички челадинки. Може да сложите и други подправки - копър, кориандър, джинджифил. Страхотно мезе за водка е.


 Simple Smile

# 6
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Ето ти о6те 1 рецепта:)

 500 г. култивирани печурки, 1/2 ч.ч (100 мл. ) оцет, 1/2 ч. олио, 3-4 скилидки чесън на филийки, 10 ч. пиперчета, 1ч.л. сол, 2 ч.л. захар, 4 дафинови листа, копър.
Гъбите се измиват, най-големите се резват. Всичко се смесва, кипва се и се вари 5 минути. Като изстинат се слагат в буркан на студено за 12-24 ч.
Това е пропорцията. Аз съм правила до 2 кг наведнъж - без проблем. Страхотни са.

Общи условия

Активация на акаунт