"Пролетна приказка" с Елена Петрова и Крум Савов.

  • 5 544
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 068
                               


ПОКАНА!ПОКАНА!ПОКАНА! ПОКАНА! ПОКАНА!
Сдружение “Настоящи и бъдещи майки” ви кани
на детски празник “Пролетна приказка”
15 април 2007 г. от 11:00 ч.
Дом на културата “Средец”[/b] (до парка Заимов)

Наши гости ще бъдат и Елена Петрова/актриса/

                                     и
Крум Савов/телевизионен водещ/






Веселбата включва:

- театрално представление за децата;
- лек коктейл за родителите;
- награждаване на победителите в конкурса за детски рисунки;
- откупуване на рисунките.

По време на театралното представление родителите ще имат възможност да участват в дискусия за неравностойното положение на семействата с едновременно родени деца, която ще се проведе в кафенето на дом на културата “Средец”.

Цена на билет за участие в пролетната приказка: 3 лв. за възрастен, 3 лв. за едно дете и 2 лв. за всяко следващо.

Всички набрани средства ще бъдат използвани за организирането през месец юни на кръгла маса с представители на държавната и местните власти и медиите по проблемите на семействата с едновременно родени деца - близнаци, тризнаци и т.н./. Очакванията на СНБМ са, чрез широка дискусия и партньорство с институциите, да се достигне до удовлетворяващи всички страни решения, в резултат на които да се изгради социално справедлива правна уредба по отношение на едновременно родените деца и техните семейства.

Събитието се организира в рамките на проект на Фондация Работилница за Граждански Инициатви, със съдействието на NUK .
Медиен партньор www.deteto.info.

Последна редакция: чт, 12 апр 2007, 08:39 от renci

# 1
  • Мнения: 1 671
Момичета и момчета, очакваме вашата силна подкрепа, за да се преборим с една наистина ужасна несправедливост в социалната ситема на страната - към близнаците, тризнаците и т.н.

Повечето от вас знаят, но все пак ще напомня, че:

- жените, родили близнаци, тризнаци и пр., НЕ получават двойно майчинство, както биха получавали, ако имаха последователно родени деца. Според сегашната нормативна уредба, те получават 180 лв майчинство, а отглеждат две деца.

- семействата с едновременно родени деца НЕ ползват никакви облекчения при записването на децата за детски кухни, ясли и градини.

- семействата на близнаци, тризнаци и пр. НЕ могат да се възползват от новата програма за детегледачките, защото никоя жена не би приела да гледа две деца, а да получава заплащане като за едно.

Това са само част от най-острите и социално дискриминиращи проблеми.

А ежедневието предлага много повече!

# 2
  • Мнения: 7 803
жалко, няма да сме тук  Confused

# 3
  • Мнения: 1 671
Джъмп, изпрати ни рисунки на твоите слънчица! Laughing

# 4
  • Мнения: 7 803
ами трудно ни е рисуването, но защо пък не  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 1 110
Моите деца са малки, за да участват, но ще присъстваме, за да подкрепим идеята.  Peace

# 6
  • Мнения: 3 336
Моите деца са малки, за да участват, но ще присъстваме, за да подкрепим идеята.  Peace

Ще се радвам да направим една близнашка среща - запознанство най-накрая, след толкова уговорки Wink Ще съм много щастлива да се съберем  и да ви видя всички на едно място Hug  Party

# 7
  • Мнения: 288
.. надявам се и ние да дойдем .. да ни видите какви големи юнаци сме станали вече ..
П.С. .. снощи се теглихме .. Б1 е 5.086кг. .. а Б2 е 5.052кг. .  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 3 336
.. надявам се и ние да дойдем .. да ни видите какви големи юнаци сме станали вече ..
П.С. .. снощи се теглихме .. Б1 е 5.086кг. .. а Б2 е 5.052кг. .  Mr. Green

Това с Б1 и Б2 ме разсмя искрено Laughing Ще ви чакаме с удоволствие Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 12 201
  Аз ще бъда там за малките не съм сигурна.
  RadoMit  нашия татко предлагаше да ги кръстим Б1 и Б2 и като порастнат сами да си изберат имената. Между другото скоро ще ни стигнете на кг, ние сме по 6 кг и малко  Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 148
Може ли някой да обясни къде се намира дом на културата Средец,че искам да се пробвам да отида

# 11
  • Мнения: 3 336
Може ли някой да обясни къде се намира дом на културата Средец,че искам да се пробвам да отида

Това е бившия културен дом Лиляна Димитрова, точно срещу парка Заимов. Отдолу има зала за венчавки Mr. Green Точно на линията на трамвая е. Намира се в района до паметника Левски, ако не съм успяла да те ориентирам с казаното дотук.

Ето и карта: http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=bf5283a7c2a258d22b1cdbf96fbd0a … mp;Map50_45.y=125

# 12
  • София
  • Мнения: 148
Благодаря ориентирах се Hugще се пробваме с маймунчетата да дойдем нищо че сме малки за рисунки Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 12 201
   Хайде мами, това се прави реално за нас майките на близнаци. Кръглата маса за която се събират парички ще е по проблемите на близнаците.
    А и така може да си направим и тъй дълго обсъжданата близнашка срещичка  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 744
И аз мисля да дойда, но може би само с Вики. Наистина ще се радвам да се запознаем и да насочим за пореден път внимание към проблемите ни. Peace

Общи условия

Активация на акаунт