как да се справя със злоядо дете

  • 648
  • 12
  •   1
Отговори
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
вече съм за лудница.момичета  нервите не ми издържат.моята маймуна никога не е била от най-ящните, но от известно време положението е направо нетърпимо.от както е на твърди храни се храним винаги с играчки и занимавки.като започнахме детската кухня си хапваше, но пак със занимавки.сега детската кухня е в почивка до края на месеца и аз и баба й готвим.но коконата не иска нищо.кремчетата следобяд ги яде,и също налита и на сухи храни, но само с това не се кара.опитах какво ли не за да я накарам да яде,и играчки,и с молби и с каране,оставях я гладна и накрая пак нищо.снощи и предложих три манджи и накрая пак яде хляб с маслини.реве ми се от нея.кажете ми какво да правя. Praynig

# 1
  • Мнения: 5 026
Ако знам как, ще си помогна сама  Grinning Моят син си ядеше добре, изяждаше си всичко , но от 2-3 седмици е АД-зъби ли го мъчат, не знам! Точно на маймуна се превърнах. Или трябва да дават реклами, че да се заплесне и аз да бутам лъжицата, или...ужас е! Който се е справил успешно, моля да помяга! Ще следя темата с интерес!

# 2
  • Мнения: 1 364
Повечето деца на тази възраст са злояди. Не я карай на сила, каквото иска такова да яде.
Алекс като беше на година имах същият проблем. Вземах й храна от детската кухня, ядеше без проблем. Затвориха кухнята, беше истински кошмар. Готвих й супа, крем, кус - кус - все работи който обича...поглежда ги и не иска да яде или лапа лъжицата и плюе.
Накрая ми писна и я оставих каквото иска да яде.


Не е изключено и да я мъчан зъби.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 294
И аз съм имала този проблем с каката, беше и до сега си е толкова злояда. Ами включвах картун-нетуър и докато вниманието и е в ТV-то, аз я залъгвах та нещо да хапне, иначе играчки или книжки др.такива не помагаха при нас. Сега вече е голяма и не се лъже пред TV, оставила съм я да яде каквото иска, защото насила се получава още по-голямо отблъскване от храната.
А с малката нямам този проблем, тя си хапва без играчки и занимавки. 

# 4
  • Мнения: 4 555
А някой от вас пробвал ли е да остави детето да огладнее само?
Майка ми ми е разказвала как са й оставили навремето да гледа братовчед ми за няколко дни като бебе.
Обяснили и, че е много злояд, как да го залъгва и т.н., но тя е свикнала ние със сестра ми да си ядем нормално и не й се струвало подходящо да го кара да яде насила. Давала му, но като не искал, спирала да му дава. След няколко часа той се втурнал пълзешком да се върти около масата, с цел да докопа нещо за ядене. И докато е бил при майка ми, с този метод нито веднъж не е имал проблеми с яденето. Може би понеже неговата майка прекалено много му се е шашкала, не знам.
Аз лично нямам представа на какво се дължи злоядостта. Може би педиатрите знаят? Може би децата нещо ги тревожи или пък ги боли нещо. Или пък храната не им е вкусна...Или пък е въпрос на апетит?
Или пък детето има по-забавен метаболизъм, по-бавно обработва предната храна и огладнява на по-големи интервали?
Аз бих се постарала да открия причината, преди да тръгна да търся решение, но пък тя причината може да е известна, просто аз да не я знам...

# 5
  • Мнения: 204
Това за хляба ми е позната картинка. Каката и до ден днешен все на хляб налита. Може суха коричка да е и ако може да е без нищо - най-добре. Но се отказах.... оставях я гладна, ако не й харесва нещо и сега си ляга понякога без вечеря. На другия ден търси ядене Wink

# 6
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
Това за хляба ми е позната картинка. Каката и до ден днешен все на хляб налита. Може суха коричка да е и ако може да е без нищо - най-добре. Но се отказах.... оставях я гладна, ако не й харесва нещо и сега си ляга понякога без вечеря. На другия ден търси ядене Wink
[/
quote]
опитах и това да я оставя гладна.едната вечер си легна гладна и в три часа си търсеше млякото.а през деня като огладнее пак не иска да яде от храните а иска банани,бисквити и кремчета.оказа се голям инат.ако от нея зависи ще кара само на принцеси и тем подобни глупости

# 7
  • Мнения: 473
Според мен голяма част от злоядите деца са такива, защото между основните хранения им се дават храни, които са калорични, но не съдържат никакви градивни елементи за организма като: вафли, шоколад, зрънчовци най-разни, сухи пасти, бисквити, и всевъзможни боклуци. Страшно съм против такива храни, които не носят никакви ценни витамини и съставки за детето. От такива храни детето не може да расте нормално. Племенника ми го храним изключително с полезни храни и яде като щур. Плодове доста, мюсли, зърнени храни, зеленчукови супи и манджички, риба, пиле. Много рядко му се дава домашен кекс и баница, и в изключителни случай захарни изделия. Много добре се храни и много добре расте. И е много здраво дете, за две години и половина досега никога не е боледувал от нищо.

# 8
  • Мнения: 2 309
Е поне яде от ДК, моето като и това ненавижда...напоследък яде от нашите манджи /без сол и подправки/, но с топнато залче, отказва да яде с лъжица, само каквото й дам с пръсти, освен това задължително трябва да е сипано в моята чиния. Ако тотално откаже й давам кисело мляко, и това й е яденето.

Тристан, айде недей такива генерални заключения да правиш, моето дете никога не е яло зрънчо или вафли, винаги съм й предлагала питателни храни, плодове, каши, стояла е гладна часове наред, и пак е отказвала да яде, дори и кърма не е искала.

# 9
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
кики не яде нищо сладко освен десертите в детската кухня и бисквити от бебешките.аз също съм много против тези залагалки.между храненетата не давам нищо и пак не яде

# 10
  • Мнения: 150
Не съм имала такъв проблем. Алекси не е злояд, но също не яде много. Особено вечерите често ги пропуска /особено ако е закусвал следобяд при баба  Mr. Green/. Но никога не съм го насилвала. И аз смятам да изпробвате с промяна на режима. Изчакайте и вижте кога сами ще огладнеят и на какъв период. Изпробвайте и друг да ги храни. Алекси яде най-добре с мъжа ми - от неговата чиния. Подражанието е голяма работа.  Peace

# 11
  • Мнения: 204
Това за хляба ми е позната картинка. Каката и до ден днешен все на хляб налита. Може суха коричка да е и ако може да е без нищо - най-добре. Но се отказах.... оставях я гладна, ако не й харесва нещо и сега си ляга понякога без вечеря. На другия ден търси ядене Wink
[/
quote]
опитах и това да я оставя гладна.едната вечер си легна гладна и в три часа си търсеше млякото.а през деня като огладнее пак не иска да яде от храните а иска банани,бисквити и кремчета.оказа се голям инат.ако от нея зависи ще кара само на принцеси и тем подобни глупости

Остави я на банани, бисквити и кремчета няколко дни. После пак предложи ядене, но не настоявай, защото може да се запъне повече.

# 12
  • София
  • Мнения: 43 903
единствения начин е с много спокойствие и желени нерви и да яде каквото и колкото и когато иска. колкото повече насилваш и усеща напрежение толкова по-зле стават нещата....и при нас е зле положението, особено тръгне ли пореден зъб спира да яде по една седмица и повече....

Общи условия

Активация на акаунт