БОЛНИЧНИ

  • 798
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
ПОЛУЧИХТЕ ЛИ СИ ВЕЧЕ БОЛНИЧНИТЕ ЗА ПАТОЛОГИЧНА БРЕМЕННОСТ ОТ НОИ ЗА ЯНУАРИ, МОЯ Е ОТ 3,01,2007 И ГО НЯМА ОЩЕ ЕГАТИ ДЪРЖАВТА

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 384
А кога е подаден в НОИ? Можеш да попиташ във вашето счетоводство, за да се ориентираш. Да не би да е имало някаква грешка в самия болничен лист?

Моля, не пиши с главни букви - във форума това се приема за крещене  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 14
И аз съм в болнични от януари и все още никакви пари не съм получила.Това което са измислили е пълно безумие.Вече прекаляват. Другото което ме вълнува ,ако все пак някога си получа парите как ще разбера кои са за януари ,кои за февруари ,кои са за майчинството,защото според мен нарая ще се застъпят,а никой няма да ми даде разпечатка на това което получавам и излиза,че трябва да се доверя на сляпо на държавата или на някой си там.По-глупаво нещо не бяха измисляли.Не знам към кого да се обърна за да изкажа своето възмущение,трябва да се даде гласност на поредната гавра на правителството.Не сме им някакви нищожества с които да се подиграват.

# 3
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 384
Системата е нова и като всичко ното тръгва трудно, уви ... Confused

# 4
  • Мнения: 750
Моят е от 04/01 също нищо не съм видяла, провелих че е подаден на 06/02 имам и номера му, но не знам какво да направя с тази информация. Звъня на един телефон в НОИ, но там никой не вдига. Казват, че НОИ само в четвъртък превеждат пари, вярно ли е newsm78?

# 5
  • Мнения: 473
Моят болничен е от 11.02., а в счетоводството все още не са го подали в НОИ. Казаха ми, че ще го подават към 15.03. Това е един месец по-късно. И в НОИ като го обработят минимум две седмици, значи ще си чакам почти два месеца. Системата е направо невероятна. И само искам да ви кажа, че вече изискванията на НОИ били болничния да се издава най-късно един ден след датата на болничния или ако болничния е от 11.02. не може да се издаде на 13.02. Масово ги връщат. Аз това не го знаех, оказа се че и лекарите, които са ми издали болничния и те не го знаят и стана страшна олелия.

# 6
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 384
Първият основен момент е датата, на която се изплащат заплатите във фирмата, защото тя трябва да е минала и тогава да се представи болничния в НОИ - на следващия ден.
Второто важно нещо е болничният лист да е правилно попълнен - ако не е - го връщат за корекция на работодателя от НОИ.

# 7
  • Мнения: 750
Първият основен момент е датата, на която се изплащат заплатите във фирмата, защото тя трябва да е минала и тогава да се представи болничния в НОИ - на следващия ден.
Второто важно нещо е болничният лист да е правилно попълнен - ако не е - го връщат за корекция на работодателя от НОИ.
Искам да попитам, аз писах малко по-нагоре, как да проверя в действителност какво е положението, нашата счетоводителка казва , че не са и връщали болничен от НОИ никой не вдига, какво наистина мога да направя? Благодаря предварително!

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Момичета, това с болничните е наистина един малък кошмар. Аз съм в болничен поради бременност от 1.01.2007г. и още нищо не съм получила. Като отидох в РУСО да питам /във Велико Търново/ се оказа, че работодателят ми е допуснал грешка при подаването на някаква декларация и че трябва да го уведомя да отиде да си оправи грешката. Представяте ли си - какво безобразие. Направо съм възмутена . Как няма обратна връзка с работодателите. Даже в прав текст ми казаха, че ако не бях отишла да проверя съм щяла да си чакам неизвестно до кога. Аз съобщих на работодателя, но той кога ще вземе мерки - не зная, уж ми обещаха, но ще видим. Направо съм бясна. Вече трети месец - без пари. Добре, че мъжът ми работи, ами ако бях сама , какво щяхме да правим с бебето тогава - знаете колко много разходи има. Значи аз добросъвестно си плащам осигуровки всеки месец, а те по този начин се гаврят с мен. Къде мога да се оплача - това е някакъв абсурд. #Cussing out #2gunfire

# 9
  • Мнения: 204
Моят е от 04/01 също нищо не съм видяла, провелих че е подаден на 06/02 имам и номера му, но не знам какво да направя с тази информация. Звъня на един телефон в НОИ, но там никой не вдига. Казват, че НОИ само в четвъртък превеждат пари, вярно ли е newsm78?

И моята счетоводителка е ходила днес до НОИ. От там също са й казали, че превеждат пари всеки четвъртък. Моят болничен е от 15.01., а е занесен в НОИ на 07.02. и все още нямам превод. Даде ми телефон, на който дава постоянно заето - там можело да се направи справка. Днес ще се опитам да се свържа и ако успея, ще пиша.

# 10
  • Мнения: 174
Телефонът в НОИ, на който можете да проверите (става въпрос за София) е: 926 19 90. Там по ЕГН извършват справката.
Аз съм в болнични от 31 януари а още нищо не съм видяла

# 11
  • Мнения: 1 745
И аз съм болнични от 08.01 и днес проверих-нищо не са превели.Уж болничните за бременност щяли да са с предимство...Наистина е възмутително.Нашите заплати ги дават на 15-ти,така че са минали точно 30 дни от както са го предали.Колко още ще трябва да чакаме-не знам!!!

# 12
аз имам същия проблем.болничният ми е от 1.01 и все още не е занесен в нои.От фирмата ми обясниха че имали много проблеми и за това.Ама мене никой не ме пита дали имам нужда от тези пари или не.Щото ако не си платиш тел. например ти го изклучват.Ето това се казва насърчаване на раждаемостта.Все пак ми обещаха до края на март да ми преведат парите ама на мен хич не ми се вярва #Cussing out

# 13
  • Мнения: 160
аз имам два болнични от януари и един от февруаруи и още не съм си получила парите #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт