подготвителни контракции

  • 2 312
  • 27
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 195
Майчета, искам да ви попитам дали сте получавали такива контракции и колко пъти на ден. Аз предната вечер получих 3 през нощта и сигурно още 3-4 през деня. Контракциите са само със стягане на целия корем, без болка. Повод за претеснение ли са или вече е нормално? С първата ми бременност такива неща не съм получавала. newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 10 858
Нормално е.
Получавала си ги и с първата, но може би не си обърнала внимание.

# 2
  • Мнения: 473
За нормалното са нормални, ама още ти е рано за толкова чести контракции ми се струва. Имаш горе-долу два месеца. Аз съм в деветия месец но не ми се е стягал корема, само имам остри като менструални болки от време на време. Преди имах също и лекаря ми изписа Магнерич и витамини за успокояване мускулатурата на матката. Нормално е, но питай лекаря, няма лошо.

# 3
  • Мнения: 3 092
Аз смятам че е най-добре да се обадиш на лекаря си. Peace
Тука каквото и да ти кажем ...ще си е за тук.Лично аз не съм усещала никакви.
Дано всичко е наред! Hug

# 4
  • Мнения: 81
И според мен е добре да попиташ лекаря си. Аз съм в 30 седмица и преди няколко вечери имах постоянни контракции за около 3-4 часа. Обадих се на лекарката ми и тя даже малко се стресна. Каза венага да почвам магнерот и но-шпа и ако до другия ден не се успокоят достатъчно, влизам в болница на системи. Слава Богу още по-късно същата вечер ми намаляха доста контракциите. Пак имам, но само от време на време, ако нещо се понапрегна повече физически. Ама магнерота ще си го пия почти до края на бременността

# 5
  • Мнения: 999
Нормално е щом нямя болка. Аз започнах да ги получавам още в 4м.

# 6
  • Мнения: 2 757
Нормални са и не мисля, че са ти чести. Аз примерно ги имам от 3 месец и не мога да ги изборя по колко на денонощие - поне 50. При предната бременност ги имах много от 6я месец. Родих си нормално в 9ти месец. Не бой се, само не се претоварвай физически и психически и всичко ще е наред. При мен специално се усилваха след секс или голямо и изморително ходене. Сега изобщо и не си помислям за такива неща

# 7
  • София
  • Мнения: 714
Нормално е. Аз съм в 33-та седмица и се учудвам, когато ги нямам Simple Smile От седмия месец съм на Магме В6 и Нош-па на 4 часа. Не се притеснявай. Преди като имах контракция и бебето спираше да мърда, а сега явно и на него вече не му прави впечатление  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 617
Нормално е, но въпреки това уведоми гинеколога си, за да си по -  спокойна  Simple Smile

# 9
Нормално е!Аз ги имах от 4 месец и бяха доста чести.Родих нормално в 9 месец.Така,че според мен няма място за притеснение.Но за твое успокоение,посъветвай се с гениколога си.Желая ти леко и безпроблемно раждане.

# 10
  • Мнения: 689
Малко е рано, но щом нямаш болки няма за какво да се притесняваш. Трябва повече почивка. Но за всеки случай се обади на лекар. Сигурно ще ти изпише Магнерич или нещо от рода. Аз бях така от 5-тия месец.

# 11
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Нормално е.
Получавала си ги и с първата, но може би не си обърнала внимание.
Peace

# 12
  • Мнения: 27 524
Да, имах, всеки ден след 6-ти месец, към 8-ми вече много начесто. Но не са били проблем. Не знам дали има връзка, но родих 3 седмици по-рано и бързо и леко. Казват, че ако имаш много такива подготвителни, раждаш по-бързо и по-леко. Желая ти го от сърце  Hug

# 13
  • Мнения: 533
Важно е да няма болка иначе аз си ги имам от началото на 5-ти месец и д-ра ми обясни ,че са подготвителни ,но усетя ли болка да отивам веднага,но ми изписа лекарства така ,че не е лошо да се консултираш и най-вероятно ще ти изпишат нещо ,не отлагай ,но и не се плаши.Успех!

# 14
  • София
  • Мнения: 515
Подтотвителните контракции са нещо нормално. smile3521Не се притеснявай.И аз получих такива преди няколко седмици.Леко бременеене.

Общи условия

Активация на акаунт