За кърмата?

  • 944
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 537
Здравейте, д-р Слънчева! Досега четох въпросите на другите майки и мисля, че моя не е задаван. Имам момиченце на 2 месеца, което е много жизнено и лакомо, първия месец наддаде 1.400 кг. Понякога връща малко мляко, но докторката ме успокои, че било защото яде много и е лакома. От няколко дни обаче, суче по повече от 40 мин без почивка, задремва и се събужда след половин час пак гладна. Първо си помислих, че нямам достатъчно кърма, но тази сутрин изцедих 120 гр. Обаче цвета й беше много светъл, почти прозрачна, а преди беше като слонова кост. Въпросът ми е как да я засиля, какво да ям, защото според мен е станала рядка. Не ми се иска да я дохранвам все още с АМ. Храня се по 3-4 пъти на ден, но явно менюто ми не е подходящо. Благодаря предварително за отговора   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! През първите дни млякото е тъмно-жълто и гъсто това е коластрата. В следващите дни става по- бяло о гъсто. Така е почти до края на 1 месец - това е преходното мляко. След това време се установява исктинското мляко, което е по-светло и по-прозрачно.
Като начало Ви предлагам да направите 3-4 контролни кърмения /през хранене/през деня и вижте дали при всичките хранения бебето изсуква около 120 мл. За повече кърма има чайчета, които имат много добър ефект. Допалнително се препоръчват ядки - бадеми, лешници орехи. Те правят кърмата по- силна и повече. Необходима е и повече почивка. Ако не се чувства сита можете да я кърмите и от двете гърди при всяко хранене, но не повече от 15-20 мин от всяка гърда.

Общи условия

Активация на акаунт