Мнението за д-р Катя Тодорова, ендокриноложка

  • 96 794
  • 247
  •   1
Отговори
Здравейте на всички!
Моля да ми помогнете, искам информация за д-р Катя Тодорова, дали е добър специалист?
Вярно ли е че вече не работи със ЗК и приема само в частния си кабинет?
Ще съм ви благодарна ако изразите мнението си!
Благодаря ви Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 902
Аз съм доволна. Не ме интересува дали работи с касата. Важно е да има полза от сътрудничеството ми с нея.

# 2
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
И моето мнение е положително. Ходила съм при нея 2 пъти, а мъжът ми веднъж. И двамата сме доволни, а мъжът ми за първи път бе така впечатлен от лекар. Внимателна е, обяснява много, спокойно може да се разисква лечение и диагноза. И като човек ми хареса.  Peace
 
Това че не работи с касата и аз съм го чувала, аз ходих в кабинета на бул Пенчо Славейков на частен прием.

# 3
Много ви благодаря! Hug
 Отивам и аз при нея в други ден ! Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 35 935
Добра е .
Успех!  Grinning

# 5
  • Мнения: 157
 Бихте ли дали телефон в частния кабинет на д-р Тодорова?

# 6
# 7
  • Мнения: 1 529
А точен адрес дали ще може?

# 8
  • София
  • Мнения: 2 508
Нямам думи да опиша какъв страхотен човек и лекар е д-р Катя Тодорова! Тя следи бременността ми. Такъв сърдечен и загрижен лекар се среща много рядко! Гледа да обхване абсолютно всичко и е голям професионалист. Тя е най-добрата в областта на тироидните заболявания по време на бременност. И не само това. На вратата в кабинета й е залепен надпис: "Всяка жена има право да бъде майка!" и тя се отнася с изключително внимание към всичко, свързано с бременността и ти дава много кураж.

Ето адреса: бул. Пенчо Славейков 18, бл.2

# 9
  • Мнения: 1 529
Накой от вас има ли инфо дали ще излиза в отпуска и кога?

# 10
  • София
  • Мнения: 2 508
Аз имам час при нея на 05.08, до тогава е тук, после не знам.

# 11
  • Мнения: 2 422
Аз имам уговорка на 20.8. да и се обадя в кабинета значи до 20 е там.(предполагам  newsm78 защото ми каза ако я няма там да и звънна на личния)

# 12
  • Мнения: 191
Моето мнение също е положително, страхотен професионалист и човек, страшно загрижен и отдаден. Мъжът ми също беше силно впечатлен от нея! Мисля, че тя е най-добрата в областта си, когато става въпрос за постигане и износване на бременност. Успех ти желая.

# 13
  • Мнения: 397
Моето мнение е изключително положително. Страхотен човек и лекар. Благодарение на нея се радвам на бремеността си!
Мисля ,че ще бъд ив отпуска през последната седмица на август и после няма да я има между 5 и 15 септември.

# 14
  • Мнения: 1 529
И още един въпрос:
Как е работно й време?Имали часове към 19 вечерта или в събота?

# 15
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Аз, доколкото знам, приема на "Пенчо Славейков" само във вторник и четвъртък следобяд.
Най-добре се обади и питай.

# 16
  • Мнения: 157
Аз също съм доволна от лечението, което ми проведжда д-р Тодорова. Имам Хашимото и благодарение на адекватната й намеса антителата ми драстично се понижиха! Успех!

# 17
  • Мнения: 2 422
Аз съм ходила в 19 вечерта има часове

# 18
  • Мнения: 226
Страхотен лекар и човек е!

# 19
  • Мнения: 1 529
Вече съм на 100 % убедена да отида при нея на преглед.

# 20
  • Мнения: 4
д-р Тодорова е много добър специалист !НЕ СЕ КОЛЕБАЙТЕ ПРИ ПРОБЛЕМИ ОТИДЕТЕ ПРИ НЕЯ    от личен опит Hug

# 21
  • Мнения: 335
Моля за мобилен телефон на д-р Тодорова-може и на лични.
Благодаря!

# 22
  • Мнения: 2 343
Аз имам час за 19,30 ч. Още нямам лични впечатления от нея. Досега не съм прочела нищо лошо за нея!

# 23
  • Мнения: 249
Аз съм с две ръце за Тодорова, чудесен специалист и най-вече човек. Имам чувството, че мисията на живота и е да има повече бебета в България  Wink

0888 408203 - това е мобилния, който аз имам

Последна редакция: ср, 01 окт 2008, 11:28 от renka79

# 24
  • Мнения: 694
Аз също съм за това че е страхотен човек , за специалист лично още не съм се уверила ,защото тепърва започвам процедури , но от писаното за нея става ясно ,че е добър професионалист. Peace

# 25
  • Мнения: 1 765
Часове за нея след 04.11..... Shocked

# 26
  • Мнения: 284
извинете за неадекватното питане но
това за др Тодорова която работи и в Майчин дом ли става въпрос?

# 27
  • София
  • Мнения: 2 908
Да,преглежда и в частния и кабинет на Пенчо Славейков 18

# 28
  • Мнения: 284
имам приятелка която е диабетик и се опитва да забременее и тя ходи при нея
каза че е много добър специалист и много добър човек newsm10

# 29
  • София
  • Мнения: 2 908
каза че е много добър специалист и много добър човек newsm10
Да така е Peace,аз също ходя при нея

# 30
  • Мнения: 4 358
Здравейте.Случайно разбрах за д-р Тодорова от друга тема.Искам да попитам в кабинета и има ли ехограф и друга апаратура.Питам понеже освен консултация при мен ще се наложи и преглед.
Благодаря ви предварително.

# 31
  • Мнения: 2 343
Била съм на преглед в София и там има УЗИ.

# 32
  • Мнения: 1 391
прочетох много добри отзиви за д-р Тодорова в сайта "Зачатие" тъй като имам възли на щитовидната жлеза, а ме вълнува второ зачатие.

Записах час... уви е чак за 11 декември! вчера го записах...
Дотогава дай боже може пък да забременея, но при всички положения възлите няма сами да изчезнат, така че ще ми трябва лечение занапред и мисля да се доверя на нея, а при бременност още повече ще трябва да ме следи  Grinning Hug

# 33
  • Варна
  • Мнения: 64
Мога само да кажа, че д-р Тодорова е най-добрия човек и лекар, когото познавам. Доверих й се напълно и не сбърках, благодарение на нея имам две хубави и здрави дечица. Но все пак човек сам може да прецени кой е неговият лекар. Успех на всички.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 508
Мога само да кажа, че д-р Тодорова е най-добрия човек и лекар, когото познавам.

 Peace

# 35
  • Мнения: 18
д-р катя тодорова е прехвален доктор.тя не проверява изследванията в определен период от врема а веднага започвалечение с което много често обърква пациентите.според мен похвалите във форумите ги пишат нейни приятели и не отговарят на истината.аз бих стояла далеч от нея.

# 36
  • Мнения: 1 768
Незнам дали ги пишат приятели на лекарката мненията , но и аз съм доста песимистично настроена към нея .Няма как да ми говори какви проблеми имам със щитовидната и да ми изписва хомеопатия преди да ме е погледнала на ехограф , да не говорим , че изследванията ми са в норма  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 18
съгласна съм с вас.тя на всяка цена изписва лечение и то обикновено с хормони или хомеопатично но което също съдържа  л-тироксин.с една дума веднага ви превръща в нейн пациент завинаги дори без да има нужда от лечение.

# 38
  • Мнения: 7
Съжалявам, че ще се включа в темата с негативно мнение, но аз също не съм очарована от въпросната лекарка. Confused Впечатленията ми са от 7-8 посещения при нея, по време на които не бих могла да отрека, че се е държала прилично, но терапията, предписана от нея не само, че не ми повлия добре, но и в известна степен влоши състоянието ми. Cry Освен, че изписва лекарства в изумителни количества и дози, се опитва да налага лечение на гинекологични проблеми, които очевидно не са от нейната компетентност. Много се радвам, че е успяла да помогне на толкова много момичета, но бих искала да отбележа, че не винаги само доброто и човешко отношение от страна на лекаря е достатъчно, за да се постигнат добри резултати при даден пациент.  Peace

# 39
  • Мнения: 2 343
Първо искам да кажа, че винаги съм имала 1 на ум за много хвалените лекари. И аз посетих Тодорова. След преглед на ехограф каза, че имам изменения в структурата на жлезата най-вероятно породени от автоимунен възпалителен процес. Насочи ме да изследвам Aнти-β2GPI - IgG, IgA, IgM и се оказа, че резултата е положителен. При мен позна и Лимфомиозотът си свърши работата, ТСХ ми е в норма. Но след изцепката с Маринекс винаги ще искам второ мнение след посещение при нея! Confused

# 40
  • София
  • Мнения: 2 508
Mога да ви кажа, че нямам никакви приятелски връзки с нея и съм на мнение, че тя е най-внимателният лекар, когото познавам. Ако не беше тя, не съм сигурна дали щях да го добутам до шести месец бременност. Тя направи всичко възможно да ме предпази от аборт и да ми нормализира тироидните хормони. Да, на някои хора л-тироксинът не влияе добре, но за това не е виновна Тодорова. На мен лично ми повлия добре и предпочитам бебето ми да няма недостиг, отколкото да чакам 3-4 изследвания и да не пия нищо. Плюс това каква друга терапия има за тироидни проблеми?

Не мисля, че тя не разбира от гинекологични проблеми, аз бях с ПКЯ и тя се съобрази и с това и ми предписа Утрогестан и диета за инсулиновата резистентност. Според мен си разбира много добре от работата, и е много сърдечен човек. Тя е единствената лекарка, на която въобще и дремеше, че чакам дете, не бях просто поредният пациент, а майка, която умира от страх за детето си и тя направи всичко възможно да ме успокои и да ми вдъхне вяра, че всичко ще бъде наред. За нея наистина беше важно, че чакам ДЕТЕ.

# 41
  • Мнения: 18
мили момичета аз се доверих на д-р катя тодорова ,а тя ми нанесе вреда.пиша за да ви предпазя от нейните грешки и лечение на  "каквото излезе"в края на краищата.грешките си обяснява с    че не всичко може да се предвиди.

# 42
  • Мнения: 7 716
Меза, нещо ми звучиш като нелоялна конкуренция от низш медицински персонал. newsm78. Направих  си труда да ти препрочета няколко мнения и все повече се убеждавам в това.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 508
Звучи не само като нелоялна конкуренция, а и като не особено интелигентен човек, зад чиито твърдения няма особено ясни доводи... newsm78

# 44
  • Мнения: 18
милимомичета,не съм никаква нелоялна конкуренция.написах мнението си съвсем добронамерено.аз се доверих на д-р катя тодорова ,а тя ми нанесе вреда.това е.мисля че форума е за това, зада сиизказваме мненията по избраната тема и всеки, който желае да ги чете.исках само да ви предпазя от грешки.

# 45
  • Мнения: 1 529
д-р катя тодорова е прехвален доктор.тя не проверява изследванията в определен период от врема а веднага започвалечение с което много често обърква пациентите.според мен похвалите във форумите ги пишат нейни приятели и не отговарят на истината.аз бих стояла далеч от нея.

Поясни се.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 908
meza моля те престани да обикаляш всички теми свързани със щитовидната жлеза и да пишеш едно и също,разбира се всеки има право да бъде доволен или недоволен но ти май вече прекаляваш,прочетох ти всички постове,в които пишеш едно и също,конкретизирай се моля.

# 47
  • Мнения: 4 358
meza моля те престани да обикаляш всички теми свързани със щитовидната жлеза и да пишеш едно и също,разбира се всеки има право да бъде доволен или недоволен но ти май вече прекаляваш,прочетох ти всички постове,в които пишеш едно и също,конкретизирай се моля.
И аз така направих.Прочетох публикациите й. Ами тя в други теми май не пише newsm78.
meza поясни поне какво ти е било състоянието, как те е лекувала въпросната докторка и как ти е повлияло това.Грамотни сме ще преценим Peace

# 48
  • Видин
  • Мнения: 4 921
В събота се видях с докторката.Страхотна жена!Вдъхна ми много положителна енергия и вече съм убедена, че ще успея да забременея  Praynig

# 49
  • София
  • Мнения: 2 508
милимомичета,не съм никаква нелоялна конкуренция.написах мнението си съвсем добронамерено.аз се доверих на д-р катя тодорова ,а тя ми нанесе вреда.това е.мисля че форума е за това, зада сиизказваме мненията по избраната тема и всеки, който желае да ги чете.исках само да ви предпазя от грешки.

"Нанесе ми вреда" ми звучи толкова абстрактно, пък и наистина не мога да си представя каква толкова фатална вреда може да ти е нанесла. Докато не се аргументираш, никой няма да те приеме насериозно.

# 50
  • Мнения: 2 422
Докато не се аргументираш, никой няма да те приеме насериозно.

 Peace

# 51
  • Мнения: 1 391
не съм пристрастна към никое мнение, но човек единствено сам може да си нанесе вреда...
докторите съветват, предписват лекарства, но човек може да ги пие, може и да не ги пие, може да се довери или не, може да потърси други мнения, ако е толкова мнителен...
Изобщо за взетите самостоятелно решения относно себе си, надали може да обвиняваме когото и да е - зная че ем ного трудно да се следват докторски предписания - защото всеки дава различни мнения, но трябва да слушаме и сърцето си, и ако нещо ни подсказва че се съмняваме и нещо не е както го чувстваме, ако трябва да се проверим при още 10 лекаря преди да вземем решение.

Достатъчно информация има вече навсякъде и ние можем да я почерпим и да се уведомим кое какви вреди може да нанася и сами да вземем решение дали да послушаме някой доктор или не?


Исках да ви попитам - хранителен режим или диети - с ядене и неядене на определени неща подпомагат ли щитовидната жлеза?? Пили ли сте билки?
В едно руско предаване прочетох за билката очеболец - била много добра - и помагала?!
Да сте чували нещо?

# 52
  • Мнения: 1 768
Хм , май имам да добавям коментар за др Тодорова. Ще трябва да продължа с негатива за съжаление.Та относно хормонално заместителната ми терапия , взех че частично я послушах.Приемах лекарствата по нейната схема месеца в който се видяхме.Резултата е по ранно прокървяване с 5 дни. Close Добре , че не я послушах да вдигна дозите на хормоните двойно  ooooh! Кой знае какви чудесии щяха сега да са ми на главата  #Crazy

# 53
  • Мнения: 154
Здравейте, а каква терапия прилага д-р Тодорова за понижаване на антителата? Дали  е при всеки различно, моля да споделите .

# 54
  • Мнения: 2 343
Обикновено Лимфомиозот.

# 55
  • София
  • Мнения: 102
не съм пристрастна към никое мнение, но човек единствено сам може да си нанесе вреда...
докторите съветват, предписват лекарства, но човек може да ги пие, може и да не ги пие, може да се довери или не, може да потърси други мнения, ако е толкова мнителен...
Изобщо за взетите самостоятелно решения относно себе си, надали може да обвиняваме когото и да е - зная че ем ного трудно да се следват докторски предписания - защото всеки дава различни мнения, но трябва да слушаме и сърцето си, и ако нещо ни подсказва че се съмняваме и нещо не е както го чувстваме, ако трябва да се проверим при още 10 лекаря преди да вземем решение.

Достатъчно информация има вече навсякъде и ние можем да я почерпим и да се уведомим кое какви вреди може да нанася и сами да вземем решение дали да послушаме някой доктор или не?


Исках да ви попитам - хранителен режим или диети - с ядене и неядене на определени неща подпомагат ли щитовидната жлеза?? Пили ли сте билки?
В едно руско предаване прочетох за билката очеболец - била много добра - и помагала?!
Да сте чували нещо?
Е тогава...аджиба...за какво са ми докторите-да ги слушам,следвам и изпълнявам или за да не ги....???????

# 56
  • Мнения: 1 391
е тва е тъпото.... най -добре да не се стига до болести... но се стига.... и оттам нататък... божа работа  - просто се молиш да ти улучат правилното за теб лечение и да ти хареса доктора, и търсиш докато намериш... лутане тва е

затова си живеем колкото и както можем, и да не се вманиачаваме в проблемите си, щото лошо...

Та за тези хормони - при мен в момента при изследвания преди 20тина дни - имам ТСХ 1,44 - което било идеално, МАТ и ТАТ са ниски - в долните граници - примерно ако горната беше 30 или 40 мойте са 10. Нещо такова. Т.е. добре са. И само ФТ 3 и ФТ 4 са на горните - ама точно на числата на горните граници.

И се чудя за 1 месец могат ли да се изменят всички хормони? Не е ли хубаво да пусна само ФТ3 и ФТ4 преди прегледа ми декември месец? Другите от нормални стойности може ли за 1 месец да станат ненормални, при положение че живея по същия начин и в момента нямам никакво лечение.

# 57
  • Мнения: 18
Вече не зная трябва ли  или не трябва да вярваме на докторите.Аз повярвах на д-р Катя Тодорова и много, много сгреших.При определени стойности на хормоните на щитовидната жлеза, тя каза че се налага лечение.Добре, но след това нещата не само не се подобриха ами изключително много се влошиха.На въпрос към нея по принцип при първоначалното състояние на хормоните налага ли се лечение ,тя отговаря че не е необходимо и не иска да я занимаваме с грешките на други доктори.Може ли да се доверя повече на този доктор?!

# 58
  • Мнения: 1 391
можеш ли да поясниш малко повече за хормоните - какви са били? за да разберем по добре?

# 59
  • София
  • Мнения: 2 508
Вече не зная трябва ли  или не трябва да вярваме на докторите.Аз повярвах на д-р Катя Тодорова и много, много сгреших.При определени стойности на хормоните на щитовидната жлеза, тя каза че се налага лечение.Добре, но след това нещата не само не се подобриха ами изключително много се влошиха.На въпрос към нея по принцип при първоначалното състояние на хормоните налага ли се лечение ,тя отговаря че не е необходимо и не иска да я занимаваме с грешките на други доктори.Може ли да се доверя повече на този доктор?!

Без коментар! ooooh! То невежеството ходи по хората... Rolling Eyes

# 60
  • Мнения: 249
Писала съм и преди тук, но сега ще напиша отново, ако не беше тази лекарка, нямаше да съм бременна в момента. Искрено и благодаря за това, че е изключително великодушна, мила и внимателна към своите пациенти. Моето мнение определено е положително. Сигурна съм че ако се отворят подобни теми и за други лекари, винаги ще има хора, които да ги плюят и такива, които да са им благодарни. Безгрешни хора няма, един пациент се повлиява от конкретни лекарства, друг не, просто така сме устроени като организми. А избора всеки човек си го прави сам, аз ако не остана с добро впечатление от един лекар още на първата ни среща, повече не се вясвам при него  Peace

Аз също бях на терапия с Лимфомиозот, който е хомеопатично средство за лечение. За тези методи има безброй инфо в Нета и аз си направих труда да го изчета, преди да започна да приемам лекарството. Съветвам всички ако имат възможност да го правят, все пак да знаят с какво се сблъскват и какво да очакват от това.

А за невежеството, какво да кажа........ и аз мисля че е редно момичето поне да обясни защо и е такова мнението, а не да влиза и да изсипва някакво необосновано мнение  Peace

# 61
  • Мнения: 1 391
Меза, обоснови се наистина - разкажи подробно, тогава може и някой да те разбере, но наистина така предупреждаваш, без да се обосноваваш и нищо на никого не става ясно.
От поста ти не става ясно - ти втория път - по интернет или по телефон са я питала? и тя е изказала обратно на първоначалното си мнение?

# 62
  • София
  • Мнения: 2 508
Защо се занимавате въобще, не виждате ли, че си имате работа с прост човек... Confused

# 63
  • Мнения: 18
Няма никакво значение по какъв начин сме се свързали с докторката.Важното е ,че отговори ,че не се налага лечение при посочените стойности на хормоните.Същото ми отговориха и други еднокринолози,които питах.За едно и също състояние на хормоните в един момент казва,че се налага лечение, а в друг, че не се налага.Тежко и горко на този, който ще носи последствията от нейните грешки.И сега нещо друго.Ако наистина сте пациенти на д-р Катя Тодорова, а не нейни рекламни агенти,тогава имайте уважение към всички мнения различни от вашите.Само така ще си помогнем взаимно и на всички други,които прявяват интерес към темата.Най-лесно е според изказванията да ви направя оценка на интелекта и възпитанието и да ви обидя.Мисля, че не това ецелта на форума.Желая на всички да решат проблемите си и да намерят доктора, който да им помогне в това.

# 64
  • Мнения: 1 529
Вече не зная трябва ли  или не трябва да вярваме на докторите.Аз повярвах на д-р Катя Тодорова и много, много сгреших.При определени стойности на хормоните на щитовидната жлеза, тя каза че се налага лечение.Добре, но след това нещата не само не се подобриха ами изключително много се влошиха.На въпрос към нея по принцип при първоначалното състояние на хормоните налага ли се лечение ,тя отговаря че не е необходимо и не иска да я занимаваме с грешките на други доктори.Може ли да се доверя повече на този доктор?!

Обясни по-точно какво ти е било състоянието- не казвам, че не си права, но сигурно знаеш, че много лесно се влиза от едната граница в другата, зависи от организма, а той как ще реагира никой лекар не може да знае.

# 65
  • Мнения: 18
ГреГрешката си е само моя.Сгреших като повярвах на написаното по тази тема ,без да се усъмня нито за момент ,че това е реклама .Състоянието на хормоните  е такова като на моя близка.Тя обаче ходи в кварталната клиника при ендокринолог, който няма сайт в интернет.За нейна радост този доктор я наблюдава вече пета година,без лечение, защото не се налага.Прави и два пъти годишно изследване на хормоните и следи посоката на развитие на жлезата.Аз обаче потърсих рекламираната докторка и си навлекох белята.Запръв път видях доктор,който още с влизането ти изписва лечение и то същото като на всички други пациенти.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 908
meza всички те помолихме няколко пъти вече да обясниш подробно за какво става въпрос и какъв е точно случая при теб.От твоите постове само се разбира че ти е навредила,че си била подведена и си сгрешила че си отишла при нея.Докато не разкажеш случая никой няма да те вземе насериозно.

# 67
  • Мнения: 694
Момичета не виждате ли ,че тя повтаря все едно и също защо въобще се занимавате? newsm78 Shocked

# 68
  • Мнения: 18
Дали ще ме вземете на сериозно или не ,това си е ваш проблем.Във написаното от вас не прочетох какви са били вашите проблеми икак д-р Катя Тодорова вие помогнала.За това не смятам да ви пиша подробно и аз.Понеже лекарката твърди ,че лекува хашимото,нещо, което не съм нито чула, нито прочела в интернет до сега,вероятно вие сте от излекуваните и за това е интересно да споделите.Така всички ще разберат какво голямо постижение има докторката.Все пак Хашимото е заболяване от ранга на рака ,СПИН и други автоимунни заболявания.Смятам дори ,че е необходима да се направят публикации за тези успехи в нашия и чуждия печат и в медиите.Споделете колко сте се излекували от Хашимото с приема на селен и лимфомиозот.,и колко след приема на горепосочените средства са изпаднали в по-тежко състояние поради покачване на ТАТи МАТ и влошаване на стойностите на хормоните.Въпросът  не е да се заяждаме, а да говорим истината и да не подвеждаме други хора,които да страдат след това.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Меза,никой не е казал,че се е излекувал от заболяването,а че благодарение на д-р Тодорова и лечението и,успява да контролира болестта.Тук има една потребителка-Кукувицата Мая-предполагам,че и тя ще се разпише,която именно благодарение на лечението,предписно от д-р Тодорова,успя да си свали МАТ от 3000 и нещо на 990!Имаше първоначално застой,но с упоритост и правилна дозировка започнаха да падат антителата.Има и много момичета,които отново благодарение на нея успяват да запазят така дългоочакваната си бременност.

# 70
  • Мнения: 18
Възможно е при някои пациенти ,лечението да има някакъв временен положителен ефект, но според мен това еслучайност.Тъй като на всички се изписва едно исъщо лечение може при някои да има някакво подобрение.Но защо не говорим за другите при които нейното лечение е нанесло голяма вреда.Прочетете ги внимателно и ще видите,че те са значителна част от всички нейни пациенти.Значи няма излекуван пациент от Хашимото,но лекарката продължава да посреща пациентите с обещанието,че ще ги излекува от това заболяване.По мое мнение при нея всичко се прави на случайност.Пийте каквото ви предписвам ,пък каквото стане стане.Всеки грамотен доктор пресмята и риска и го споделя с пациента, а най-добрите изчакват самия организъм да реши проблема си и чак тогава дестват.,когато това не е възможно.А когато моментът е такъв това може да го реши абсолютно всеки  ендокринолог, не само д-р Катя Тодорова.

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Меза,не искам да споря с теб,всеки има право да изкаже мнението си и аз съм ЗА това право.Но лично на мен д-р Тодорова никога не ми е обещавала,че ще ми излекува Хашимотото.

# 72
  • Мнения: 18
На теб може да не е обещавала,но други хора е уверявала, че ще излекува от Хашимото.Говорих с доктори имунолози, които смятат ,че засилването на имунната система при Хашимото,води до влошаване на състоянието на пациентите,поради автоимунния характер на заболяването.Така че приложението на селенапродължително време е по-скоро вредно ,отколкото полезно.Има една поговорка"Не ходи с голяма кошница на прехвалени ягоди".Точно това се случи в моя случай.

# 73
  • София
  • Мнения: 2 908
Но лично на мен д-р Тодорова никога не ми е обещавала,че ще ми излекува Хашимотото.
И на мен, но пък ми е обещавала че с подходяща терапия ще овладеем положението и неискам да защитавам или да упреквам но след прием на лекарствата предписани ми от нея и направените контролни изследвания,всичко влезе в норма и сега ми остава само да подържам тези стойности.

Меза пожелавам ти да намериш твоят лекар с който да постигнеш хубави резултати и да си доволна и нека запзим добрият тон на общуване,ок?

# 74
  • Мнения: 1 529
Meza,  за да ти повярваме и за да си полезна направи, моля те, следното:

Напиши си резултатите преди Тодорова, след това какво точно ти е било лечението и резултатите след лечението.Предполагам, че си пазиш всички изследвания.
А относно това, че на всички предписва едно и също-неизбежно е. Хормоналните заболявания почти винаги се лекуват само с 1 възможно лекарство.

# 75
  • София
  • Мнения: 2 508
Дали ще ме вземете на сериозно или не ,това си е ваш проблем.Във написаното от вас не прочетох какви са били вашите проблеми икак д-р Катя Тодорова вие помогнала.За това не смятам да ви пиша подробно и аз.Понеже лекарката твърди ,че лекува хашимото,нещо, което не съм нито чула, нито прочела в интернет до сега,вероятно вие сте от излекуваните и за това е интересно да споделите.Така всички ще разберат какво голямо постижение има докторката.Все пак Хашимото е заболяване от ранга на рака ,СПИН и други автоимунни заболявания.Смятам дори ,че е необходима да се направят публикации за тези успехи в нашия и чуждия печат и в медиите.Споделете колко сте се излекували от Хашимото с приема на селен и лимфомиозот.,и колко след приема на горепосочените средства са изпаднали в по-тежко състояние поради покачване на ТАТи МАТ и влошаване на стойностите на хормоните.Въпросът  не е да се заяждаме, а да говорим истината и да не подвеждаме други хора,които да страдат след това.

 Joy hahaha Joy hahaha Joy

Лелеее, на глас се смея в нас... Момиче, вземи се у ръце! Нещо много тежко приемаш нещата, Хашимото било болест от ранга на рака и СПИН-а...  Joy Бе ти не си много със света...

Първо никой не твърди, че Тодорова ЧУДОТВОРНО го е изцерила от Хашимото, единственото, което тази жена прави, е да контролира болестта, което се случва с много болести - аз лично си имам 2-3 хронични заболявания и не съм на умирачка! hahaha

Моят случай е следният: забременях, откриха ми високо TSH, Тодорова ми изписа Еутирокс, Лимфомиосот и селен и TSH-то ми влезе в норма, нещо ИЗКЛЮЧИТЕЛНО важно по време на бременност! Ако ти не желаеш да се лекуваш, никой не те кара, но аз не искам детето ми да се роди идиотче заради липсата на хормони.

Тодорова направи ДОСТА още неща за мен. Освен че ми вдъхна невероятно много надежда и позитивизъм, тя направи всичко да ме предпази от аборт: изследва ми НК клетките, предприехме лечение за високите стойности и след две вливания на Интралипид НК клетките също влязоха в норма. ОЩЕ: имам поликистозни яйчници и тя ми предписа веднага Утрогестан, който е за задържане на плода. Още: следи ми захарта, защото имам инсулинова резистентност и риск от гестационен диабет.

Всичките ми стойности са в норма благодарение на нея. Но не това е върпосът. Въпросът е, че е единственият сърдечен и искрено загрижен лекар, когото съм срещала. А това наистина е РЯДКОСТ.

# 76
  • София
  • Мнения: 2 508
Възможно е при някои пациенти ,лечението да има някакъв временен положителен ефект, но според мен това еслучайност.Тъй като на всички се изписва едно исъщо лечение може при някои да има някакво подобрение.Но защо не говорим за другите при които нейното лечение е нанесло голяма вреда.Прочетете ги внимателно и ще видите,че те са значителна част от всички нейни пациенти.Значи няма излекуван пациент от Хашимото,но лекарката продължава да посреща пациентите с обещанието,че ще ги излекува от това заболяване.По мое мнение при нея всичко се прави на случайност.Пийте каквото ви предписвам ,пък каквото стане стане.Всеки грамотен доктор пресмята и риска и го споделя с пациента, а най-добрите изчакват самия организъм да реши проблема си и чак тогава дестват.,когато това не е възможно.А когато моментът е такъв това може да го реши абсолютно всеки  ендокринолог, не само д-р Катя Тодорова.

Аз не съм видяла повече от двама човека, които са недоволни от нея. Мога да ти кажа, че тя ми предписа адски малко Еутирокс в началото именно защото не искаше да ми натоварва организма. Дозата се увеличи в съответствие с резултатите. Тя винаги се съобразаваше с това какви са ми стойностите на TSH и чак тогава променяше дозата. НЕ СЪМ СЪГЛАСНА, че дозировката, която предписва, е случайна. Винаги се съобразява с индивидуалните стойности.

И пак не разбрахме, КАКВО ТОЧНО СЕ Е СЛУЧИЛО С ТЕБ СЛЕД НЕЙНОТО НЕПРАВИЛНО ЛЕЧЕНИЕ? УДАР ЛИ ПОЛУЧИ? ТИРОИДНА БУРЯ ЛИ ПОЛУЧИ? Качиха ти се стойностите?! Просто не си представям по какъв начин може да ти навреди лечението й. Колко ти е TSH? Колко Еутирокс пи? Какви бяха ужасните последици?........ Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 77
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 661
Постарах се да изчета цялата тема, тъй като името на Меза го намерих на няколко места в други теми. Е, няма такъв човек, честно ooooh! Когато един човек обвинява друг, най-малкото е длъжен да напише какво е престъплението му. До тук не видях никъде аргументи за вредата, която е нанесла д-р Тодорова. Аз няма да говоря колко е добра или велика, за мен тя е нещо специално, защото благодарение на нея все още имам бебе и се боря да го запазя.
По въпроса за Хашимотото - никой не ми е обещал да ми го излекува - нито български лекар, нито немски. Да не говорим, че немската лекарка, без да ми е видяла стойностите на хормоните искаше да увеличи дозата на Еутирокса, предписан от д-р Тодорова, нещо, на което не се съгласих. Човек прави информиран избор как да протече лечението му. Аз направих такъв - предписано ми беше лечение със Селен, Аспирин, Еутирокс и Лимфомиозот. Аз избрах да не пия хомеопатичното лекарство. За сметка на това, с останалите антителата ми и ТСХ паднаха в рамките на 1 месец драстично и това ми позволи да задържа бебето си. Освен всичко друго, благодарение на нейните препоръки, изследвах антитела и НК клетки и след вливане на Интралипид и Имуновенин всичко е наред при мен.
Тук в Германия нито един лекар не си позволи да оспори мнението на д-р Тодорова и да каже - вие се лекувате грешно. Даже след контролите ми оставиха същите дози, които тя ми е изписала. Да не говорим, че ми обясниха, че това е едно от най-адекватно водените лечения, които са виждали. Мисля, че от това по-голямо признание няма.
Всеки може да плюе колкото си иска по лекарите, които не са му помогнали, но поне да поясни защо го прави и каква е причината за това. Не да хвърля голи обвинения. Най-малкото добрия тон и етикета го изисква.
П.С. Ако на някой му се чете на английски - ето това е един много хубав сайт за тези проблеми. Дори американците лекуват със същите лекарства, така че няма много избор на пазара как точно да се лекува това автоимунно заболяване. Ако си загрижен за себе си, то тук може да намериш много отговори на въпроси, които те вълнуват.
http://thyroid.about.com/

# 78
  • Мнения: 2 422
Меза хашимото не се лекува мила, а и няма нищо общо със спина и т.н. това е смешно.
Ходила съм при много ендокринолози всички вдигаха ръце #Crazy с мен. Факта че антителата (мат) от 3380 ми паднаха на 990 според мен е голямо постижение след лечението на Тодорова, малко е крайна но си разбира от работата. Еее качих 15-20 килца нооо бебо е по важен.
Успех ти желая Hug

# 79
  • Мнения: 1 768
Абе хубаво нападате Меза , но се чудя защо никой не коментира моите мнения - те са само две по темата и са доста красноречиви  Mr. Green
Пак ще се повторя - влизам на консултация др Тодорова ме поглежда - с просто око и казва - "вие имате проблем със щитовидната - ей ви тук една хомеопатийка да се лекувате" После се прегледахме с видеозон и имам 4 снимки от него , но без коментар.Веднага след консулта с нея пуснах хормонки и те са в чудни граници .Според вас след като хормоните са в норма имам ли проблем със щитовидната и трябва ли да се тровя с още лекове па били те и хомеопатия.Втората издънка на др Тодорова беше като реши да ми завиши дозите на хормонално заместителната терапия двойно  #2gunfire Вие всички знаете колко е опасно да се приемат хормони още повече когато се пият продължително.Аз приемам хормонални препарати от 94-та година всеки месец.Та за мой щур късмет само завърших месеца по нейната схема и резултата е : 5 дни по ранно прокървяване + 10 дневен цикъл  #Cussing out Какво ли пък щеше да стане ако бях вдигнала естрофема от 2 мг първите десет дни на 4мг и след това продължа да го приемам до 28-мия ден по 2мг?????Хайде хвърлила съм ви ръкавицата и очаквам комантар щото е много лесно да нападаш някой , но да си затваряш очите пред явни грешки на един прехвален лекар е меко казано глупост.На всички ви е изписван този Лимфомизот - на мен също!!!!Кое щяхме да лекуваме с него???

Противопоказания:

При заболявания на щитовидната жлеза преди употреба да се направи консултация с лекар. Свръхчувствителност към някоя от съставките на продукта.
Аз се чудя след като в листовката на продукта има такова предупреждение , как се изписва - дори без резултати от изследвания????

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 09:12 от marinex

# 80
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 661
Маринекс, никой не казва, че лекарите са безгрешни. При теб не е имало смисъл от лечение, защото хормоните са добре. Но пък хайде сега да не я разпъваме на кръст, защото при двама пациенти не е успяла с лечение или не е имало за какво да лекува.
Аз написах по-горе - не пожелах изобщо да пия хомеопатичното лекарство. Просто прецених, че нямам нужда от него, даже и без да съм чела листовката. За това е информираното съгласие на пациента.
Освен това ти обясни какви проблеми си имала и защо при теб не е било правилно лечението. А девойката само обяснява колко е черна докторката и не казва защо. Ето това е по-важното. Нека обясни какъв е проблема и защо я напада.
Съгласна съм с теб - при теб не е имало нужда, има грешка. Но написах, че и при мен немската лекарка се опита да ми качи дозата без изследване. Хормоналната терапия при Хашимото е доста сложна материя и винаги може да се допусне грешка. Познавам човек, на който му смениха 4 или 5 пъти дозите, защото не бяха правилните за него. Просто човек трябва да подходи малко по-рационално към нещата. Не вярвам тя да е първия лекар, с който си се сблъскала и не е имал правилен подход или лечение за теб?
Винаги съм казвала, че от един лекар има доволни и недоволни пациенти - тези на които е помогнал, го боготворят, тези на които не е - викат осанна и разпни го. Човек понякога трябва да има мярка, а Меза няма такава, за жалост.

# 81
  • Мнения: 1 768
Геа, според мен въпросната лекарка го кара на принципа - "проба - грешка".Не съм съгласна , че всички посетили я пациенти имат нужда от един и същ препарат .Запознах се подробно с методите на лечение на този лекар и съм доста изненадана.Изненадана съм също и от настоятелната покана на  доц. Конова да направя консултация с гостуващата в този момент в Плевен др Тодорова.Ще кажа какво мисля и какво забелязах.Излиза Тодорова и казва на администраторката в клиниката - нямам повече пациенти за момента. Влизам при Конова и след 20 мин др Тодорова се сдобива с още един пациент за който прегледа е 35лв.Доста пошло и тъпо.е дадох и една камара пари за да си успокоя душата и да изследвам и хормоните на щитовидната , но майната му.В тази мелничка аз повече водица няма да налея - щото бързо ми се изясни механизма на работа.Сега видиш ли имам мутация неква си и трябвало да си запиша час при друга тяхна велика лекарка и да сипя пак малко парици и там ------ еееееее да да ама не. Mr. Green

# 82
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 661
Маринекс, ще ти кажа аз как се почувствах след първия преглед - изненадана бях, доста разочарована и реагирах почти по същия начин като теб - просто защото се оказах пред кабинета с още две мои много близки момичета, които имат същата диагноза като мен. Да, обаче след това си пуснах чинно хормоните, не там където ми казаха, а там където аз избрах и о, чудо, оказа се, че тя е права. Потвърди го и друг лекар, който повярвай ми, никак не я харесва и смята, че не е добър специалист. Започнах лечението след като доста обстойно порових из нета, попрочетох /признавам, това ми е навик от лечение на стерилитета/ и чак тогава почнах да се лекувам. Направих си консултация с независим лекар, дето няма нищо общо с Тодорова, но пък се занимава с ендокринология, е повярвай ми, той също ми обясни, че няма друг тип лечение за това. Освен всичко друго, направих тук консултация - е, повярвай ми, лекарката тук не ми каза нищо по-различно. А тук не давам и стотинка за лечението или за прегледите - всичко ми се покрива от осигуровките. Така че имам причини да се доверя на лечението й.
В момента съм на кръстопът, защото прокървих, лежах за задържане и ми спряха аспирина. Не съм се съобразила с мнението й, чакам си консултацията тук. Точно защото не съм сигурна, кое работи в момента. Знам само, че е факт, че благодарение на тяхната терапия, аз все още съм бременна и моята бременност се развива почти идеално. Което за мен е повече от успех, защото предишната завърши в 14та седмица, без никой да ми каже какво точно се случи и защо... А това, повярвай ми повече боли от недоверието или парите, който съм дала...

# 83
  • Мнения: 694
Маринекс не разбирам ,нападате  лечението на Конова и Тодорова ли?А ми незнам аз като гледам колко са успели при тях не виждам други лекари така да се коментира тяхната ус певаемост ? Peace  bouquet

# 84
  • Мнения: 4 358
То хубаво ама аз не разбрах защо така на Маринекс са и изписани лекарства без да има нужда от тях.Ако това не е странно не знам какво е #Crazy.
Как така ще пиеш нещо което не ти трябва и нямаш нужда от него не разбрах само.
Освен пък Маринекс резултатите ти от хормоните да не са точни newsm78.
Един път ли ги прави.
Ако се окаже така - леле ми тя голям факир тази докторка- като ренген направо.
Аз всичко изчетох по темата. До поста на Маринекс и яз бях убедена че Меза се заяжда.
Сега вече не знам какво да мисля  newsm78
Все пак Меза очакваме да повдигнеш завесата на тази мистерия - какво по точно си недоволна от лекарката.
Много се радвам за момичетата който са успели  и очакват своите рожби Hug.Пожелавам на всички скоро подобно щастие - с помоща на този или друг лекар.

# 85
  • до морето
  • Мнения: 494
Много мислих дали да се включа и аз по темата...но тъй като знам колко тежък и труден е пътят към постигане на всеобщата ни мечта да станем майки реших, че просто ще споделя своя личен опит от срещата ми с д-р Тодорова. Ще се постарая да изложа фактите и се надявам да не вкаравам емоции, защото наистина не мисля, че е полезно.
В 2007 година, м. юли след неуспешна инсеминация решихме да направим консулт с доц. Конова и д-р Тодорова в клиниката в Плевен. Няма да описвам консултацията с Конова, а само с Тодорова.
Аз съм с Хашимото, леко завишен пролактин и поликистоза. На ехографския преглед лекарката видя възел на жлезата, аз се изумих, защото заболяването ми е от близо 5 години и през месец посещавам ендокринологът си в моя град, който се ползва също с добра репутация. Месец преди въпросния преглед си бях правила ехография при доц Хритозов, имам ехографии при д-р Деведжиева на които не се виждат никакви възли. А в м. юли имах - реших, че сигурно е от стимулацията за инсето. В същото време д-р Тодорова ми изписа Сиофор без да ми е правено изследване за инсулинова резистентност, също така селен и аспирин протект. Дозите на Пропицила/за щитовиднта жлеза/ въобще не ми ги промени. В последствие при консултация с друг много известен специалист се оказа, че наистина нямам никакъв възел на жлезата, а това били специфични тъмни петна по жлезата, които били белег на заболяването. Хормоните ми бяха достигнали до почти абсолютната нула и разбира се се оказа, че трябва да се коригира сериозно дозата на Пропицила. Беше ми спрян Сиофора, на основата на изследвания.
Това беше при мен. Няма да коментирам парите, надеждата с която отидох в Плевен, разочарованието което последва. Нека споделяме мненията си за лекарите, но по-добре е да не фаворизираме никой от тях. Аз не мога да си позволя да каже нещо лошо за д-р Тодорова, тя не Бог за да реши проблемите на всички. Никой не е накаран на сила да посети даден лекар, но ако има мнения като това на Меза, Меринекс и моето мисля, че хората ще могат да имат по-правдоподобни очаквания. Пожелавам късмет на всички и много бебета!

# 86
  • Мнения: 1 768
Бъни , за толкова години борба и ходене по мъките , кой както ме види първо за шията ме хваща  Laughing Laughingта съм сигурна , че хормоните са ми в норма , а и както казах на диагноза поставена с просто око не вярвам  Mr. Green Казах , че лекарката работи на принципа проба грешка и държа на казаното  Laughing

# 87
  • Мнения: 1 529
Duska,  а не мислиш ли,4е визелът може да се е смалил от лекарствата?
Marinex,  при мен се получи следното : хормони в норма, но увеличена щитовидна жлеза. Не взимах тироксин и в следствие получих възли. Затова в такива случаи изписват хормоните - за да не се увеличава жлезата допълнително.

# 88
  • Мнения: 1 391
Моля ви, споделете от кои други доктори сте доволни, след като толкова сте се напатили и находили по доктори. Помогнете на тези, които тепърва почваме да се лутаме в тази област.

Имам час за д-р Тодорова на 11 дек. Ще споделя после как е минало. Имам едно наум преди да приемам каквито и да е лекарства ще проучвам. Но бих искала да ми препоръчате къде още бих могла да отида? Hug Praynig

# 89
  • София
  • Мнения: 934
 Collibri  отиди в Ендокринологията. Аз там ходя при Начев и за да не е само спам ще каза и мнението си за Тодорова. Вчера бях при нея.Някаква лудница е буквално, часаве не се спазват, така че имай търпение. Наистина е много симпатична и мила, обаче май предписва на всички едно и също, независимо от вида и степента на проблема. Така че и аз като теб проучвам, консултирам се и с други лекари, правя своя информиран избор. Между другото бяхме заедно в отчетни, ако си спомняш, така че дано скоро пак се засечем там  Hug

# 90
  • Мнения: 397
Мариана,
моля те да дадеш координати на д-р Начев, ако има частен прием го предпочитам. И ако е удобно да кажеш къде и кога са му приемните дни.

Благодаря предварително!

# 91
  • Мнения: 694
Галка ти защо предпочиташ вече други лекари нали беше доволна от Тодорова? newsm78

# 92
  • Мнения: 397
Веси2,
нещо не си разбрала. Не предпочитам други, а и няма нищо лошо, което да кажа за д-р Тодорова. Тя продължава да си е моя лекар. Просто в медицината винаги е хубаво да имаш т.н. "second opinion". Още повече, че ендрокринологията е много финна материя. Посъветвах се с приятели лекари и те ми казаха просто за информация да потърся второ мнение - предполагам, че предписанията на д-р Тодорова ще се потвърдят. И ако е така ще ходя само и единствено при нея. Тя преди всичко е Човек, на който му пука за нашите бремености. Поне аз така съм я усетила.
Не разбирам провокацията ти и насмешката...... Тук сме за да обменяме информация нали? А и кой какво прави в крайна сметка си е негова лична работа.

# 93
  • Мнения: 184
Мариана,
моля те да дадеш координати на д-р Начев, ако има частен прием го предпочитам. И ако е удобно да кажеш къде и кога са му приемните дни.

Благодаря предварително!


Галка,


отговарям вместо Мариана. Д-р Начев преглежда в клиниката на д-р Владимиров, телефоните  можеш да намериш тук - www.ivf.bg. Не е нужно да си пациентка на клиниката, за да си запишеш час при д-р Начев - просто се обаждаш и си записваш час. И аз съм пациентка на д-р Тодорова, но от опит си знам - винаги търся второ мнение. Нищо лошо няма в това. Само веднъж в живота си не го направих и сега се боря с последствията от това. Ако мога да ти помогно с още инфо - насреща съм.

лек ден 

# 94
  • Мнения: 1 391
_мариана - в отчетната за януари 2009 ли сме се засекли?
Дано наистина скоро ни се усмихне щастието!
Ще отида на 11 при Тодорова и ще споделя  Grinning. Иначе досега съм ходила именно при Начев, но не в клиниката на Владимиров, а директно в ендокринологията. Обадих му се по мобилния и отидох направо пред ехографския кабинет, - той приема и там. Гледа ме на ехограф и ми каза мнението си.
Засега по неговите препоръки мога да изчакам 6 месеца и да следим размера на възлите. Засега хормоните са ми добре, поради което той не ми предписа никакво лечение.
Иначе препоръчва операция. Но тъй като желая бременност, не се препоръчва операцията преди това.

# 95
  • Мнения: 397
Васи  Hug! Ти ходила ли си при д-р Начев и какви са ти впечатленията? Той и д-р Тодорова на едно и също мнение ли са относно твоя проблем?

Колибри, успех!

# 96
  • Мнения: 184
Васи  Hug! Ти ходила ли си при д-р Начев и какви са ти впечатленията? Той и д-р Тодорова на едно и също мнение ли са относно твоя проблем?

Колибри, успех!

Галка,

съвсем в началато, миналата година по това време, първо отидох при д-р Тодорова -  имах лека хиперфункция на жлезата,(TSH - 0.26, FT4 -22, ТАТ и МАТ в норма), на база на тези изследвания и ехографски преглед на жлезата д- Тодорова ми назначи по 1 т. пропицил, селен и аспирин протект, по-късно включихме и лимфомиозо, но FT4 пак скочи на горна граница и го спряхме. Точно тогава посетих и д-р Начев за второ мнение - той потвърди всичко, което и Тодорова каза след ехографията на жлезата, с тази разлика ,че според него мога да мина и без таблетката пропицил. Аз обаче бях вече с два аборта и планувах втора бременност и реших, че е добре да подържам хормоните в норма. Още повече, че вече беше лято и понасях жегите доста зле - сърцебиене, потене, капене на косата. И така до ден днешен съм си пациента на д-р Тодорова - слава богу нещата се нормализираха, вече всички хормони са в норма и се надявам след някой и друг месец да започна полека-лека да спирам пропицила. Бременост още няма, но си имам други проблеми, с които трябва да се справя преди това.

# 97
  • Мнения: 694
Галка извинявай, ако съм те обидила не е било нарочно ,пък и не смятам ,че е лошо да питаш в крайна сметка, май ти не си ме разбрала?  Просто исках да те попитам да не би вече да не си доволна от Тодорова  защото има и оплаквания от нея просто събирам инфо това лошо ли е ?HugПоздрави

# 98
  • Мнения: 3 092
Аз също съм посещавала д-р Тодорова .И на мен ми изписа хомеопатичното лекарство , за а понижи ст-стите на антителата ми без да ми пусне обаче изследване за тях  newsm78 Така и не го пих , след инфо , което попрочетох за него  Thinking
Гледа ме на ехограф и потвърди заболяването ми .
Ендокриноложката , при която съм диспанзеризирана следеше бремеността ми и ми предписваше лечение -адекватно , защото слава Богу детето ми е живо и здраво .
Искам да кажа че д-р Тодорова повърди лечнието на д-р Ганчева и аз излязох със спокойно сърце от кабинета и  Simple Smile
Сега продължавам да съм пациент на д- р ганчева и и имам доверие.
Дано да е оправдано  Praynig

# 99
  • Мнения: 1 391
а можеш ли дададеш координати на д-р Ганчева и да разкажеш малко повече за нея - просто искам да имам повече препоръчани ендокринолози, в случай че се наложи да търся повече мнения!

Можете ли да ми разакжете повече за нашите проблеми с щитовидната жлеза и рисковете при бременност?

Аз имах един аборт тази година мисед - през юни - още не знаех за жлезата си и възлите. Възможно ли е да е имало връзка?
При мен ТСХ е 1,44, а ФТ3 и ФТ4 са почти точно числата на горната граница. Влияят ли те при забременяване и евентуално при бременност? Необходимо ли е да се корегират преди това?

Моля, ще ви бъда благодарна, ако знаете нещо и го споделите  Hug

# 100
  • Мнения: 3 092
Collibri звъниш в 14-та поликлиника на регистратурата и оттам ще те свържат с докторката .Само в сряда работи след обяд .тел. е 9523775.
Това , което знам е че високите антитела не пречат да износиш бебето , но хормоните , който ми следи докторката са два FT4 и TSH . Най добре е да се консултираш и да разпиташ доктор подробно .
Успех!
П.С. Пиши ми после на лични , стискам палци !  Hug

# 101
  • Мнения: 1 391
момичета, изненадка - 2 месеца след първото изследване, днес самоволно пуснах второ.

Резултатите са по-ниски хормони, отпреди два месеца....
Без нищо да променям в живота си, нито да пия каквито и да е лекарства - е, промяната е, че се опитвам да не се стресирам толкова... не знам дали е възможно да влияе - как мислите - от какво зависи промяната в стойностите на ФТ3, ФТ4, ТСХ? Зависи ли от цикъл, напрежение?!? Храна?!

Значи
Преди 2 месеца - ТСХ - 1,44
Сега                            - 1,28


Преди 2 месеца - ФТ4 - 16,69 - /при горна граница 17/
Сега                            - 16,23

Преди 2 месеца - ФТ3 - 4,4 /при горна граница 4,4, а долна -2/
Сега                             - 3,7

Т.е. всички стойности са се понамалили, като най-фрапиращо е ФТ3 - като намаление - средната стойност в референтния диапазон е 3,2, а мойто е 3,7 - намалило се е със 7 стотни! което ми се вижда много - без да правя нищо.

Можете ли да разкажете повече - от какво зависят стойностите на тези хормони???
и двете изследвания са правени горе долу по средата на цикъла.

# 102
  • София
  • Мнения: 2 508
Аз знам, че хормоните се влияят от сезона, това е...

Между другото, тези неща са по-скоро за тази тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=339598.285

# 103
  • Мнения: 1 391
Мерси за препратката  Grinning, не бях чела тази тема.
Но сезонът влияе в обратна посока - до това което прочетох - т.е. зимата се покачва ТСХ - а моето сега, при по студеното време е паднало малко... интересно  Grinning

# 104
  • София
  • Мнения: 934
Виж и тези
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351536.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=319634.0
Защото тук се пита за мнението ни за д-р Тодорова  Peace

# 105
  • Мнения: 4 700
Collibri , не е по темата, но теzи нива на хормоните не би трябвало да са причина zа аборт. Иzследвала ли си ТАТ и МАТ? Направи го Щом имаШ проблем с Щитовидната. 

# 106
  • Мнения: 1 391
последно само да отговоря
Тат и Мат са ми в норма - изследвах ги преди 2 месеца
ТАТ   10 lU/ml    0-115               
МАТ   11,12lU/ml   0-34   

а по темата - днес съм на преглед следобяд
знаете ли адреса на частния кабинет ? после ще се отчета  Hug            

# 107
  • София
  • Мнения: 2 908
ул.Пенчо Славейков 18 -"Лекарски кабинети".Успех Simple Smile

# 108
  • Мнения: 1 391
днес ми беше първия преглед. Мнението ми е, че се държи много професионално. Огледа всичките ми досегашни изследвания, дори тези, които са от преди 5 години, отпреди раждането на дъщеря ми. Огледа възела и щитовидната много добре. Праща ме на още изследвания -
-обременяване с глюкоза
-тиреоглобулин
-генетични
-имунологични /заради мисед аборта/ и ще се видим пак, да тълкува резултатите и да решим  - каза - въпросът е дали възелът трябва да се оперира преди бременност или може да се допусне бременност - възелът е стар и голям.
Аз съм доволна, че ми назначава изследвания, защото те дават ясна картина за всичко.
или поне проясняват мъглата...


Като първо впечатление - добро и професионално! Simple Smile
Изписа ми хомеопатично лимфомиозот - да го пия 20 дни. Имате ли наблюдения за това лекарство и какви?

# 109
  • Мнения: 2 343
Изписа ми хомеопатично лимфомиозот - да го пия 20 дни. Имате ли наблюдения за това лекарство и какви?
Лимфомиозотът ми действа много добре. Веднага ми падна ТСХ! Странични ефекти при мен няма.

# 110
  • София
  • Мнения: 2 508
И при мен няма, освен мързелът ми да го пия 3 пъти преди ядене! Винаги забравям!

# 111
  • Мнения: 1 391
озадачи ме - че пише противопоказано при проблеми с  щитовидната жлеза. Не разбирам защо ни го дава д-р Тодорова, но предполагам има все пак основание да го прави и знае защо го дава.
Хареса ми това, че прочетох, че лекува сливици, и разни такива лимфни възпаления - аз често боледувам от гърло. И току виж ми подобри този статус....

Иначе го почнах. Дано се сещам? Има ли особености при взимането -  аз сипвам капките в лъжица и ги пия с 1 глътка вода.
И гледам преди и след тях около 15тина минути да не поемам течности их рана.
Знам че хомеопатичните се влияят от това. И също знам че пастата за зъби, ментата, кафето, не трябва да се ползват при вземане на хомеопатични. Нооо не вярвам да мога да се лиша от тях

# 112
  • София
  • Мнения: 2 508
Ами, аз гледам да не ям 15-20 минути преди и след това, ама не винаги се получава! ooooh! На мен Тодорова ми обясни, че е точно за щитовидната жлеза, нали има тироксин вътре... newsm78

# 113
  • Мнения: 1 391
Знаете ли за какво точно се изписва лимфомиозот?
Не разбирам. Моите хормони са що годе в нормата, фт3 и фт4 са на горна граница. Тат и Мат са малки - в долните граници на нормата.


ами малко е странно това на листовката
не ми е много ясно
като е точно за щитовидната... защо описанието на листовката е тотално друго

помислих си, дали не го дава, да спаднат евентуалните отоци евентуално.... на щитовидната и да се понормализира функицията й, че тя да види реално дали има проблеми? Чак се замислих, като имам възли например, дали пък няма да се свият от това?  newsm78


Да не вземат да ми се разбърникат хормоните от този препарат? Или е нещо за възлите?
Дайте повече инфо или линкове за този препарат?

Последна редакция: сб, 13 дек 2008, 17:31 от Collibri

# 114
  • София
  • Мнения: 2 908
Collibri споко,по принцип всяко момиче се шашка като прочете какво пише за Лимфозиота в началото,аз също бях като теб супер учудена,защо ми го е изписала като пише съвсем друго впоследствие от момичетата тук разбрах че няма грешка и че то дава добър ефект.Доколкото знам много добре влие на ТСХ да влезе в граница но може и за още работи да има ефект от него,аз незнам при мен то до каква степен ми помогна защото Тодорова ми изписа и Други лекарства заедно с капките но е факт че за около месец и половина-два всичко влезе в норма и засега стойностите ми са ок.Така че пии си ги и не го мисли това което пише на тях. Simple Smile

# 115
  • Някъде в България
  • Мнения: 1 036
Днес ходих при д-р Катя Тодорова и тя ми изписа Лимфомиозот и Метфодиаб. Каза ,че ще пия и Селен, но го нямаше в рецептата newsm78. На ехографа ми каза,че имам микроскопични изменения на щитовидната жлеза. Хормоните са ми в нормата и се чудя какво точно ще ми помогнат тези капки Thinking. Ако някой има идея, моля ви кажете за какво иде реч. Ужасно съм объркана #Crazy

# 116
  • Мнения: 4 247
Здравейте момичета,
И аз съм пациентка на д-р Тодорова.Изглежда ми много приятен и заинтересован от нашите проблеми специалист.
При мен откри проблеми с инсулина и тироид на Хашимото при нормални стойности на TAT,MAT и TSH .ТАТ,МАТ -5 ТSH- 2.7
За инсулиновата резистентност проблема беше налице тъй като инсулина беше завишен след обременяване.
Даже съм доволна ,че го открих 5 месеца преди да започна инвитро процедура.
За Хашимото започнах да си задавам много въпроси и както galka реших да отида и на второ мнение при д-р Начев.
Д-р Начев отрече да имам Хашимото и каза ,че имам ендемична гуша поради недостиг на йод.
В случая благодаря на д-р Тодорова за открития проблем с инсулина ,който поврежда качеството на яйцеклетките ,но винаги си имам едно наум ,че трябва да се проверяват диагнозите дори и на най-големите светила .
Хора са нормално е да се допускат грешки.

# 117
  • София
  • Мнения: 934
От прочетеното май Тодорова изписва на всички едно и също независимо дали хормоните и антителата са ти в норма или не   Tired

# 118
  • София
  • Мнения: 2 508
Ох, Боже... Какво ДРУГО може да ти изпише? Хашимото се лекува с Еутирокс, няма друго! Но от нея зависят много други неща - каква доза ще ти предпише, ще ти даде ли нещо за антителата, ще види ли някакви следи по жлезата... Намерете ми някой ендокринолог, който ще ви изпише нещо друго и ми се обадете... #Cussing out

# 119
  • София
  • Мнения: 934
Ох, боже, чети преди да критикуваш. Казах "независимо дали хормоните и антителата са ти в норма или не  "
И знам, че Хашимото се лекува с еутирокс, имам в предвид, така универсалните за нея лимфомиозот,селен, аспирин,вливания.
И все пак темата е за мнението ни, така че не разбирам защо реагираш така  #Cussing out

# 120
  • Мнения: 646
От прочетеното май Тодорова изписва на всички едно и също независимо дали хормоните и антителата са ти в норма или не   Tired

И аз съм на същото мнение. Sad

# 121
  • Мнения: 4 247
При мен д-р Тодорова също изписа въпросното хомеопатично лекарство.Е набутах се с 12 лева  Embarassed за лимфоци-ала бала.Тази покупка беше абсолютно първосигнална реакция след като ме стресна с Хашимотото.После поразмислих и посетих Начев.

# 122
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Много п/в тази "специалистка".  Close
За 2-3 дни, оставащи ми до секциото, ми назначи инсулинови инжекции. И "няма да е добре да родите в понеделник, но от вторник натам - може... Имате не зрял плод"  (за сведение детето ми се роди 11 дни преди термин  с мерки 4150/54. Доста незряло, а?  Twisted Evil Е как да не й пусна по няколко  #2gunfire #2gunfire
Между другото сред колегите си в МА е доста недолюбвана и те също не я ценят като професионалист. И с право.

# 123
  • Мнения: 694
Интересно всички ли които ходим при Тодорова сме с Хашимото и с изписани такива капки аз също ги пия  Confused Стойностите ми на тсх , тат , мат ,са ми добре ,но съм с Хашимото и с такива капки също? ooooh!

# 124
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 661
Оф, абе хора, Хашимото се лекува по един и същи начин, няма как да имате различни лекарства ooooh! Различни са дозировките. Почетете малко, пообразовайте се, пък тогава се тръшкайте. Naughty
По въпроса за д-р Тодорова пак ще напиша - благодарение на нея имам дъщеря в момента, така че всеки сам си прави изводите. Колкото до това дали я обичат или не в МА - въпрос на възпитание в България, ей това куца на лекарите. Дали е професионалист или не - Шани, лично ти не можеш да прецениш, защото не си на нейното ниво.

# 125
  • Мнения: 646
Ако питаш мен Хашимотото изобщо и не се лекува. Имаш ли го с теб ще си е за цял живот. Друг е въпросът дали по накакъв начин влияе на жлезата или не. На мен например др. доктор ми каза ,че да пускам ТАТ И МАТ е напълно излишно, защото Хашимотот е факт и тази антитела едни път шще са в нора , др. път не, но Хашимотото няма да изчезне. По важни са стойностите на ТСХ.

# 126
  • Мнения: 184
Много п/в тази "специалистка".  Close
За 2-3 дни, оставащи ми до секциото, ми назначи инсулинови инжекции. И "няма да е добре да родите в понеделник, но от вторник натам - може... Имате не зрял плод"  (за сведение детето ми се роди 11 дни преди термин  с мерки 4150/54. Доста незряло, а?  Twisted Evil Е как да не й пусна по няколко  #2gunfire #2gunfire
Между другото ъе доста недолюбвана и те също не я ценят като професионалист. И с право.

факт е, че Д-р Тодорова е помогнала на много жени с проблеми, но недоволни винаги ще има.  Шани, а как д-р Тодорова е направила такова изказване, при положение,че тя не е гинеколог и не е могла да види бебето на видеозон. Или ти нещо не си разбрала или си измисляш или .........не знам, но няма логика в думите ти . А изказването ти  "всички колеги в МА" е доста обощаващо - ти някаква извадка от мнения ли имаш или си чула 1-2 и си правиш изводи от това.

# 127
  • Мнения: 646
Не казвам ,че съм недоволна, но не ми харасва когато докторите ни карат на конвейр и по калъп.
Както и не ми харасват всички модерни неща, които ни се прилагат като на опитни зайчета и са без доказан ефект  / тук не говоря само за д-р Тодорова /

# 128
  • София
  • Мнения: 934
Да, и аз знам ,че е ендокринолог, пък си позволява да навлиза и в други области като гинекология и имунология. Чела съм тук в бг.мама че си позволява да изписва прогестеронови препарати като Дуфастон, а на мен ми предписа вливания на имуновенин.

# 129
  • Мнения: 453
Да допълня, че на моя лист написа "Препоръка за фраксипарин" При положение, че нямам тромбофилия и в случая и аспирина ще помогне. Конова не ми го изписа, така че не смятам да слагам

# 130
  • Мнения: 4 247
Аз също съм доволна от д-р Тодорова ,че ми откри проблема с инсулина.Не казвам нищо срещу нея, просто си проверявам диагнозите и при други специалисти ако хормоните и антителата ми са в норма.

# 131
  • София
  • Мнения: 2 508
Оф, абе хора, Хашимото се лекува по един и същи начин, няма как да имате различни лекарства ooooh! Различни са дозировките. Почетете малко, пообразовайте се, пък тогава се тръшкайте. Naughty
По въпроса за д-р Тодорова пак ще напиша - благодарение на нея имам дъщеря в момента, така че всеки сам си прави изводите. Колкото до това дали я обичат или не в МА - въпрос на възпитание в България, ей това куца на лекарите. Дали е професионалист или не - Шани, лично ти не можеш да прецениш, защото не си на нейното ниво.

  202uu

По-добре няма как да го кажа! Благодарение на нея и аз живот и здраве ще си имам бебче след по-малко от две седмици. (Амин, дай Боже Praynig)

# 132
  • Мнения: 2 343
 newsm78За  Хашимото може ли да се говори при нормални антитела и Т3 и Т4 и ТСХ- 3.3
След прием на Лимфомиозот ТСХ- 2.47

# 133
  • София
  • Мнения: 2 508
Не, това е хипотиреоидизъм. Разликата между Хашимото и хипотиреоидизма е, че при Хашимото има антитела и автоимунна активност, а при хипотиреоидизма - не.

# 134
  • Мнения: 2 343
Не че съм лекар, но и аз това четох, но Тодорова се съмняваше , че имам Хашимото  newsm78

# 135
  • София
  • Мнения: 2 508
Не че съм лекар, но и аз това четох, но Тодорова се съмняваше , че имам Хашимото  newsm78

Може да мисли, че преди е имало антитела или да е видяла някакви следи по жлезата...

# 136
  • Мнения: 397
  Гея 202uu
Всеки лекар е въпрос на личен избор. Като не я харесвате Тодорова, просто не ходете при нея. Винаги ще има доволни и недоволни пациенти.

УСпех на всички! 

# 137
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
  Шани, а как д-р Тодорова е направила такова изказване, при положение,че тя не е гинеколог и не е могла да види бебето на видеозон.

ами хА, де... Ти ми кажи, ти я намираш за добър специалист. Аз само казвам, как беше... Пратиха ме от предродилно отделение за консулт при нея, по повод предстоящото ми раждане... ТЯ се изказа така, както съм го написала.  Tired
Иначе за повече от 3 нейни колеги от МА знам, които хич не я сеферят за специалист.

# 138
  • Мнения: 24
Аз имам малък опит с д-р Тодорова, само една среща в МД за 10 минути (беше й много натоварен ден, въпреки това ме прие, наистина е отзивчива и загрижена).
Наистина по различни мнения на познати, били при нея, очаквах, че ще ми изпише стандартните лекарства и така и стана. Не знам доколко това лечение ми е необходимо, но бременна в 27 г.с с предишно мъртво раждане в 38 г.с се хваща за сламка. Нямам тромбофилии, не съм правила изследване за АФС (направих го сега, чакам резултатите си).
Направи ми впечатление различие в мненията относно аспирин протект - гинеколозите казват да се спре в 30 г.с (най-късно 32 г.с), а ендокринолозите - 1-2 седмици преди термин. Много е объркващо!

Иначе за повече от 3 нейни колеги от МА знам, които хич не я сеферят за специалист.
Аз също имам такава инфо от двама лекари в МД, не знам на какво се дължи тази негативна репутация сред колегите й, като в същото време сред пациентите й явно е по-скоро положителна.

# 139
  • Мнения: 18
[/colНе смятах да се включвам сега по темата,но много от предишните мнения ме провокираха.Искрено съжалявам,че д-р Катя Тодорова продължава да изписва лечение на база изследвания направени преди месеци,изписва лечение при нормални изследвания,изписва едни и същи лекарства на всички.Други ендокренолози смятат ,че подобно лечение не само ,че не лекува , а напротив може да доведе до сериозно объркване на цалата ендокринна система на човека за цял живот.Съжалявам наистина съжалявам за очакванията и разочарованието, което са преживели много от момичетата.Но живота не свършва.Има много други лекари,които ги няма във форумите,но биха могли да помогна наистина.Никой не трябва да се отказва.

# 140
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 661
[/colНе смятах да се включвам сега по темата,но много от предишните мнения ме провокираха.Искрено съжалявам,че д-р Катя Тодорова продължава да изписва лечение на база изследвания направени преди месеци,изписва лечение при нормални изследвания,изписва едни и същи лекарства на всички.Други ендокренолози смятат ,че подобно лечение не само ,че не лекува , а напротив може да доведе до сериозно объркване на цалата ендокринна система на човека за цял живот.Съжалявам наистина съжалявам за очакванията и разочарованието, което са преживели много от момичетата.Но живота не свършва.Има много други лекари,които ги няма във форумите,но биха могли да помогна наистина.Никой не трябва да се отказва.

Аз съм в Германия и на мен не са ми променили с нито едно легарство или милиграм лечението, което ми е предписала д-р Тодорова. Така че айде моля без необосновани мнения и без да се говори ей така без да има човек представа от нещата.

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 21:55 от Geia

# 141
  • София
  • Мнения: 2 508
meza, мила, разбрахме ти поантата. Като не ти харесва Тодорова, си намери друг ендокрЕнолог и остави жената на мира. Sick

# 142
  • Мнения: 24
Днес си взех изследванията за АФС - отрицателни са. Ще търся контакт да ми намалят евентуално дозата от фраксито да не е ежедневно. Не знам редно ли е да се презастраховам изобщо с това лечение, като явно не е ясна причината за спазъма в артерията ми  newsm78.  Засега този спазъм не пречи на бебето, откъм вътрешната страна на матката кръвотока е перфектен, но отвън... То пък се чудя и с какъв друг лекар бих могла да се консултирам (с каква специалност имам предвид) щом проблема при мен не е генетичен, не е имунологичен...
Някой ако има идеи, да помага

# 143
  • Мнения: 967
Не е задължително да имате тромбофилия или антитела, за да се наложи да си биете фраксипарин. Когато има спазъм в артериите, то си се вижда на Доплера и в зависимост от степента се взимат съответни мерки.
Аз бях с тромбофилия, завишени НК клетки, завишен инсулин (той прави кръвоносните съдове нееластични и това влошава кръвопотока). В резултат на това през цялата бременост си биех фраксипарин, взимах аспирин протект, весел дуе, а последните два месеца си прекарах в болницата вливайки ми магнезий и пентоксифилин (и двете действат съдоразширяващо)! Плюс прием на 2 лекарства подкрепяне на кръвоносните съдове. Цялото това лечение беше подкрепено и съгласувано с гинеколозите на отделение "Фетален риск" на 10 етаж на МД, където всъщност си лежах последните 2 месеца!
Мога да кажа, че лекарите се бореха като лъвове за мен, а д-р Тодорова се качи да види в стаята в критичен момент! Тя е много положителен човек с желание да помогне на всичките си пациенти и смятам, че в областта на ендокринологията по време на бременост е изключително компетентна! Работата й с д-р Конова в областта на имунологията е много полезна, съмнявам се, че предписва имунологично лечение (визирам вливанията с Имуновенин и Интралипид) без консултация с д-р Конова (поне при мен не беше такъв случаят).

И още нещо, мнението на втори специалист е винаги желателно, аз съм го ползвала и предписаното ми лечение беше одобрявано навсякъде, нищо че ми се налагаше да пия 12 лекарства  Cry

В този смисъл реа1, при бременост винаги гинеколога трябва да е водещ, не ендокринолога! Щом кръвопотока е лош, това вреди на бебето, тъй като бебчетата се хранят през кръвта, посъветвай се с гинеколог, но специалист по фетален риск. В МБАЛ това са Димитрова, Димитров, Карагьозова, Марков...., по другите болници не зная. При мен накрая кръвопотока беше така лош, че се следеше на 3 дена. Слава богу всичко свърши благополучно!

# 144
  • София
  • Мнения: 32
Аз имам само положително мнение за нея както като лекар, така и като човек... Благодарение на лечението й ТАТ и МАТ ми влязаха в норма... Винаги е била много мила и внимателна...

# 145
  • Мнения: 18
Момичета защо още никой не е известил  какво става с au-
tumnsphere.Би трябвало вече да е родила.Въпреки нейните обиди към мен ,аз бих искала да я поздравя с щастливото събитие,ако вече е настъпило.

# 146
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193

autumnsphere  е родила,бебчето и стои на аватара да са живи и здрави Heart Eyes

# 147
  • Мнения: 231
Момичета, включвам се тук с въпрос, тъй като не ми се пуска нова тема. Смятам да посетя д-р Тодорова за консултация тъй като преди 3 години ми поставиха диагноза Хашимото на базата на ехографска находка- дифузни изменения, антитела в норма и горнограничен ТСХ - 4 при норма до 4,5. През бременността се наложи да започна еутирокс, който приемах през цялата бременност и малко след това. Наскоро си направих контролно изследване на ТСХ и резултатът ми е 3,4 при норма до 4,2. Струва ми се, че е висок, въпреки, че е в реф. гр. При това положение дали се налага лечение?

# 148
  • Мнения: 2 422
Кристи ако целта ти е втора бременност ТСХ трябва да е под 2.5.
Ако ли не 3.4 е добре Peace

# 149
  • София
  • Мнения: 262
Здравейте!
Бях при д-р Катя Тодорова на преглед. Каза ми, че мога да си направя изследванията за ТАТ, МАТ и хормоните на щитовидната жлеза в центъра, където й е кабинета. До сега съм правила тези изследвания в болницата по ендокринология. Тази лаборатория добра ли е? Вие къде си ги правите?

# 150
  • София
  • Мнения: 262
Здравейте!
Бях при д-р Катя Тодорова на преглед. Каза ми, че мога да си направя изследванията за ТАТ, МАТ и хормоните на щитовидната жлеза в центъра, където й е кабинета. До сега съм правила тези изследвания в болницата по ендокринология. Лабораторията, която ми препоръчва д-р Тодорова  добра ли е? Вие къде си ги правите?

# 151
  • София
  • Мнения: 2 508
Цибалаб. Simple Smile

# 152
  • Мнения: 4 247
Аз съм доволна от нея за проблем с инсулиновата резистентност,но даде невярна диагноза ,че имам хашимото при нормални антитела и хормони .ТСХ-1.83 ТАТ-5 МАТ-10 След това отидох при д-р Начев от Ендокринологията,който отрче диагнозата с ултразвук , и каза че е ендемична гуша ,а не хашимото.

# 153
  • Севлиево
  • Мнения: 162
Случайно попаднах на темата.Просто не мога да се сдържа и да не напиша някой ред.Видях че първите отговори по темата са само с положителни отзиви за нея,но като разгледах повече ,видях че има и такива които не са доволни от нея.Вярно ,помогнала е на много хора да са щастливи.Миналата година (мисля че беше октомври),е казала за мен че имам Хашимото.Не ме е виждала,не ме е преглеждала,само на базата на резултатите от изследванията,които й ги занесоха само да погледне,докато уж бях на гинекологичен преглед.ТАТ и МАТ ми бяха завишени а TSH в норма.Не можах да проумея как поставя диагнозата без преглед,но понеже бях много уплашена,повярвах и пих едни капки които беше написала на една рецепта.В моя град ме гледаха на ехограф-лекаря каза че няма нищо...А сега не знам кой е сбъркал...

# 154
  • София
  • Мнения: 2 508
Ми иди да те види, де - тя жената е искала да помогне... Знаеш ли колко хора и се обаждат и спешно имат нужда от помощ...особено бременни.

# 155
  • Мнения: 218
Да се включа и аз в темата!В момента съм бременна в 11 г.с а преди това имам 2 спонтанни аборта.Имам Хашимото-високи ТАТ и МАТ и леко завишено ТСХ.Посетих д-р Тодорова и в момента пия Л-Тироксин по половинка зарад ТСХ,лимфомиозот и аспирин протект.Мн. се притеснявам дали това е правилната терапи я-да не би нещо да навредя на бебето и се чудя дали мога да се доверя на д-р Тодорова или да отида за още едно мнение.Не знам какво да правя

# 156
  • София
  • Мнения: 2 508
Аз бях на абсолютно същата терапия и имам чудесно, здраво момченце. Simple Smile

# 157
  • Sofia
  • Мнения: 37
Здравейте и от мен, аз съм с Хашимото от дете - ходила съм на всевъзможни лекари и светила... преди около 1,5 год. попаднах на д-р Тодорова - тя е единствения лекар, който успя да ми помогне и стабилизира положението ми. Преди нея всички ме отписваха и ме подлагаха на стандартното лечение. Д-р Тодорова успя да ми помогне, освен чрез изписаните лекарства, а и със съвети относно храненето и т.н. Не по - маловажно за е мен и е това, че тя лекува и с отношението си и с куража, който дава на пациентите. 

# 158
  • Мнения: 335
Мили момичета,бихте ли ми помогнали? baby_neutral
Знаете ли как се изследва кортизол?Толкова се панирах при срещата ни с д-р Тодорова и въобще не погледнах какво е написала,а сега не мога да го разчета напълно. Извинете ме за глупавия въпрос,но не мога да се свържа с лекарката. Въпреки терапията (селен,аспирин,лимфомиосот) антителата ми вървят нагоре  Cry и сега ще изследваме и кортизола за да прециним дали да включим преднизолон и метморфин. Ако някой има опит с тези лекарства,моля да пише.
Благодаря ви!  bouquet

# 159
  • Мнения: 4 700
Кортиzолът е хормон, вzема се веноzна кръв като zа всеки друг хормон.

# 160
  • Мнения: 335
Кортиzолът е хормон, вzема се веноzна кръв като zа всеки друг хормон.

Миле,права си,че се взема венозна кръв,но в листа е записано "cortisol-8 ч., cortisol- не се чете". И аз не мога да я открия на телефона.

# 161
  • Мнения: 4 700
Ами не zнам. Може би има предвид веднъж на гладно и после по късно пак. Все пак това е стресов хормон. При мен беШе в пъти zавиЩен, но моето ендо не му обърна внимание. Каzа че е проблем, когато zаедно с кортиzола и ACTH  е zавиШен.

# 162
  • София
  • Мнения: 2 508
Метформинът се пие при инсулинова резистентност, прави тъканите по-чувствителни към инсулин, ядеш по-малко, отслабваш, абе хубавинки... Това не значи, че не е вреден де, зависи дали имаш наистина проблем. Трябва да се направи обременяване с глюкоза, ама Тодорова го знае това... Simple Smile

# 163
  • Мнения: 1 334
Момичета,аз имам някои притеснения след срещата ми с Катя Тодорова.Направих обременяване с глюкоза и там резултатите бяха абсолютно наред.
Изписа ми Метформин,Лимфомиозот и Фоликулин.Първите 2 лекарства идея си нямам защо Rolling Eyes Ясно ми е,че Метформин го изписват по време на стимулация,за по-качествена овулация,но все пак у мен си остава притеснението да не си навредя по някакъв начин.Аз съм с нередовен цикъл и варираща овулация.А Лимфомиосот в какви случаи се изписва?При ТАТ и МАТ също нямам отклонение.

Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 08:29 от Aня

# 164
  • София
  • Мнения: 2 508
Просто й се обади и я питай. Тя обяснява надълго и нашироко мотивите си, като я питам. Simple Smile

# 165
  • Мнения: 1 334
Отговорът беше,че така правила по принцип.Това всъщност никак не ме успокоява,напротив.Едно е да си имаш показанията и да се лекуваш,друго е да ги нямаш.Ще се консултирам явно и с гинеколожката ми.

# 166
  • София
  • Мнения: 2 508
Това е странно, на мен винаги ми обяснява кое лекарство точно за какво е. newsm78

# 167
  • Мнения: 1 768
autumnsphere , стига  бе жена .Ти така ревностно защитаваш това чудо Тодорова все едно си на хонорар при нея! Спри се малко , тя вярно си е "чудо" , остави хората да си имат мнение и да търсят инфо, без след всяко менние да четем твоето и АЗ ТАКА АЗ ОНАКА , ПРИ МЕН ТАКА ПРИ МЕН ОНАКА!

# 168
# 169
  • Мнения: 1 768
каза ли нещо??? Rolling Eyes

# 170
  • Мнения: 236
Привет и от мен. Случайно ви забелязах и въпреки всичко се навих да отида на преглед при д-р Тодорова. Аз също съм с Хашимото и ПКЯ, да видим какво ще ми каже и тя. Много искам ТСХ, което последно е 3.2 да ми падне, защото пречи за забременяването доколкото знам.
Извинявам се за спама, но някой да е чувал за лечение с рибено масло и антиоксиданти за щитовидната жлеза? Аз си ги поръчах, защото четох че помагат при Хашимото, но не съм сигурна...

# 171
  • Мнения: 129
Момичета, аз съм нов потребител във форума, бременна отскоро. Тъй като съм с хипертиреотоксикоза, от форумите се ориентирах при кой специалист да отида (лекарите, които ми следиха състоянието преди бременността, трябваше да заменя) и се чувствам длъжна да споделя мнението си от видяното.
Първоначално естествено видях много позитивни мнения за д-р Тодорова и отидох в нейния кабинет. Като цяло, не мога да кажа, че ми даде кураж или ми вдъхна увереност, но така или иначе за мен беше по-важно да съм сигурна, че състоянието ми се следо от професионалист. Изненадах се, тъй като и на мен ми изписа Аспирин Протект и Селен, а от форума разбрах, че ги изписва и на жени с хипотиреоидоза. Разочаровах се обаче от друго - в изследванията, които и представих, се виждаше, че ТСХ ми е ниско (винаги е било такова), а ФТ4 - към долна граница и дотогава пиех по 2 таблетки Пропицил. Въпреки ниските стойности на ФТ4, тя настоя да продължа в по 2 таблетки Пропицил, а разбрах, че за ембриона ниското ФТ4 е по-скоро проблем, отколкото ниското ТСХ. Т.е. при това лечение рискувах допълнително да си намаля нивата на ФТ4 в организма. Отделно д-р Тодорова ми каза да отида на следващ преглед след месец и половина, което е много време, предвид, че преди да забременея, се преглеждах всеки месец.
Както и да е, веднага след този преглед, си назначих час при д-р Начев, който беше по-внимателен и в крайна сметка, ми каза да преустановя приема на Пропицил, защото лекарството принципно е вредно, ФТ4 ми е в норма (дори в долна граница) и че ще следи състоянието ми всеки месец за отклонения. Не ми изписа други лекарства. Честно казано, след опита, който имам с лечение на заболяването си, аз лично съм склонна да се доверя повече на д-р Начев и предпочитам да продължа лечението си при него.

Не искам да обиждам някого или да натрапвам мнението си, просто разказвам за моя опит, защото опитът на момичетата преди мен ми беше полезен за избор на лекуващ лекар.

# 172
  • Мнения: 319
Моля ви кажете ми някакви приблизителни цени за преглед при д-р Тодорова. На 18.06 имам час за преглед а не попитах колко парички ще ми коства удоволствието. Много ще съм благодарна ако някой ми каже някакви цени.

# 173
  • Мнения: 1 334
Ако е само консултация-20 лв.Но ако прави ехография на щитовидната е 30 лв.

# 174
  • Мнения: 81
   Категорично против съм тази жена!

# 175
  • Мнения: 1 529
   Категорично против съм тази жена!

Защо?

# 176
  • Мнения: 81

   Категорично против съм тази жена!


   Имам лоши впечатления от посещението при нея, чета от доста време във форума и не се стърпях да кажа мнението си. Беше отегчена, вярно, че беше към 19,00 ч. и може да е била изморена, ама да приема до по-рано като не се чувства добре.прегледа ме за има-няма 5-6 минути, а проблемите ми са сериозни и отидох с голяма надежда при нея. Нищо не ми обясни, думичка не каза, драсна една рецепта и ме изпрати. Много ми е чудно как има толкова пациенти, че чак и се записват за след 1-2 месеца? Че то вие тук във форума като чета сте запознати по-добре от нея с лечението на някои проблеми.

# 177
  • Мнения: 319
Цените са поносими поне. На фона на това, което буквално ме брулят навсякъде е направо рай. Само за пример ще дам, че правих едни напълно безсмислени микробиологични изследвания, които си платих разбира се, а после за да ми кажат ,че всичко ми е наред ми взеха 65лв. Така че ако не друго Тодорова не е скъпарка. Имам час след седмица и ми е препоръчана като един от най-добрите ендокринолози в София. 30 лева  са една поносима сума.

# 178
  • Мнения: 81
Цените са поносими поне. На фона на това, което буквално ме брулят навсякъде е направо рай. Само за пример ще дам, че правих едни напълно безсмислени микробиологични изследвания, които си платих разбира се, а после за да ми кажат ,че всичко ми е наред ми взеха 65лв. Така че ако не друго Тодорова не е скъпарка. Имам час след седмица и ми е препоръчана като един от най-добрите ендокринолози в София. 30 лева  са една поносима сума.

 Доктор Начев взима 30,00лева, в болница Токуда-също 30,00лева. За човек като Катя Тодорова и 3,00 /три лева/ са и много.
 Изборът при кого да отидете си е ваш, парите също!
 Дано да влиза в този форум да прочете колко недоволни от нея пациентки има!

# 179
  • Мнения: 191
Аз дължа до голяма степен успешното завършване на бременността си на нея (то един господ знае дали е само на нея), както и сестра ми роди живо и здраво бебе с нейна помощ. Но може би с времето се е отегчила, защото при мен остави невероятно положително впечатление. И все пак всеки си е индивидуален случай и не винаги може да се помогне. А най-същественото е, че ако не чувстваш, че това е твоят лекар е по-добре да се ориентираш към друг.

# 180
  • Мнения: 1 906
Аз съм много доволна от нея!
И май линийката си я дължа на нея  Wink

# 181
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 661
Оф, момичето попита какви са цените там, не попита добра ли е или не Thinking Айде стига вече Naughty Всеки сам си избира лекаря, не е нужно да се налага мнение. Аз съм супер доволна, защото благодарение на нея имам дете, след като загубих едно. Всеки сам на място си преценява. Както при Начев има недоволни пациенти, така и при Тодорова ще има.

# 182
  • Мнения: 1
здравейте и от мен, аз съм нова във форума, но като вас имам подобни проблеми. Аз съм в 23г.с. и ми установиха повишени стойности на ТАТ и МАТ, а също така и кръвна захар малко над нормата. Бях насочена към д-р Тодорова, а също така разбрах че и Ендокринологичната болница, която се намираше зад Министерство на земеделието се е преместила в Майчин дом, а знам от майка ми (която има диабет и Хашимото) че там са много добри специалисти. Така че аз отидох по съвет при д-р Ралица Иванова заради проблемите с щитовидната жлеза, която ми направи ехография, обясни ми нуждата от проследяване и опасностите, които крие бременностт. За кръвната захар ме насочи към д-р Бояджиева, която провеждала БЕЗПЛАТНО "обременяване" (изследване на кръвната захар), нивата на инсулин, кръвната картина и други попълнителни неща, поради факта че имали отпуснати пари по някакъв проект. Записах си час при нея и в началото на другата седмица ще ходя. Обясни ми че процедурата е рутинна и се правела профилактично на всички жени от 24 до 28 г.с. в Европа заради рисковете, които диабета има за мен и моето детенце, но аз се притеснявам. Искам само бебчето ми да е здраво и мисля че съм попаднала на правилните хора. Другата седмица ще докладвам отзивите си и от д-р Бояджиева, но бих попитала някой знае ли нещо за тази докторка?

# 183
  • Мнения: 319
Работя с изключително добър акушер-гинеколог, имам и пълно доверие, точно тя видя, че има проблем с първото ми детенце, д-р Тодорова ми е препоръчана от нея и смятам да се доверя. А и както казах вече сумата е поносима и ако не ми хареса винаги мога да се обърна и към друг специалист. Благодаря за загрижеността все пак.

# 184
  • Мнения: 84
Как точно протича един първоначален преглед при д-р Тодорова ? newsm78

# 185
  • Мнения: 191
Как точно протича един първоначален преглед при д-р Тодорова ? newsm78

Зависи дали има поставена диагноза или не. Ако има такава и тя датира от няколко години е добре да се вземат всички изледвания, ехографии, т.н. на самия преглед. Тя почти със сигурност ще направи ехографски преглед и ако се наложи ще назначи нови изследвания на антитела и хормони.
Ако диагноза няма и посещението се дължи на неизяснен стерилитет, то тогава следва да се нзаначат изследвания и при необходимост Тодорова съветва да се посети д-р Конева в Плевен. В общи линии си зависи от индивидуалния случай и причини за посещението. Аз отидох вече бременна и с проблеми - изключително високи ТАТ, МАТ, ТСХ и тя подходи съобразно моето състояние.

# 186
  • Мнения: 236
тъжна мама, би ли ми препоръчала твоя акушер-гиниколог, ако нямаш нищо против? а към д-р Тодорова сама се самонасочих, ама още не съм си записала час... имам изследван ТСХ и установено Хашимото след ехографски преглед. При Конова в Плевен защо се ходи, бихте ли ми пояснили? Като че ли съм чела, че се занимава с имунологични и генетични проблеми, но какво означава това и каква връзка има с щитовидната жлеза... нямам представа.. Нещо ми подсказва обаче, че ще ми се наложи да науча от опит... дано се лъжа...  Praynig
тъжна мама, пожелавам ти в най-скоро време да си промениш ника... чу ли?  Wink

# 187
  • Мнения: 89
Geia - и аз се изумявам, как след всяко съобщение , подчертаваш, как имаш детенце заради нея. Това го разбрахме!
Интересува ме, колко се чака за час при нея, работи ли със здр. каса, колко се чака за втори час, след като отидеш да си правиш изследвания ? Колко се плаща и консултира ли достатъчно дълго и подробно на първи преглед ?

# 188
  • Мнения: 236
Интересува ме, колко се чака за час при нея, работи ли със здр. каса, колко се чака за втори час, след като отидеш да си правиш изследвания ? Колко се плаща и консултира ли достатъчно дълго и подробно на първи преглед ?
Ей тва и аз искам да разбера!  Peace

# 189
  • Мнения: 236
Тъжна мама, благодаря ти!   bouquet

# 190
  • Мнения: 319
Обадих се във вторник и първо ми записаха час за 4 август. Реших да си оставя телефона "ако случайно някой се откаже" и се освободи час за по-рано и се сетиха, че някой се е отказал и така часа ми стана за 18 юни. Прегледа струва 30 лв - с ехография, а само консултация струва 20 лв. Това е частен кабинет и няма договор с касата.
Това е всичко, което знам за момента.

# 191
  • Мнения: 89
Благодаря, ще си запиша и аз час, няма проблем , че не е със Здравната каса, въпросът е да си заслужава, защото ми писна от некадърници!

# 192
  • София
  • Мнения: 262
Здравейте! Аз съм с Хашимото. Хормоните ми са в норма. ТАТ и МАТ високи. Сега не съм бременна. Имам една неуспешна бременност. Освен проблемите с щитовидната жлеза имам вродена тромбофилия, НК-клетки 26% и стойности на левкоцитите под норма. След бременността си посетих д-р Катя Тодорова /по време на бременността си не съм я посещавала/, защото ТАТ и МАТ ми бяха умерено високи. ТАТ - 157, МАТ - 64. Назначи ми аспирин протект, селен и лимфомиозот. Каза ми да направя контрола след като пия тези лекарства към 4 месеца. Когато минаха почти четири месеца направих контролното изследване. ТСХ-то перфектно /и преди си ми беше добре/. Но, по отношение на антителата ефектът беше обратен. ТАТ от 157 стана 703, а МАТ от 64 на 97. Не бях подготвена за това - не ме беше предупредила че по някога се случва. Изрази съжаление и ми каза, че не се знае защо се получава така. Даде ми още три лекарства – преднизолон, метформин и еутирокс. Припомних й че хормоните ми са в норма, а д-р Тодорова каза, че ми дава трите лекарства в ниски дози. Да продължа също така с аспирина, селена и лимфомиозота. Трябваше да пия общо шест лекарства само заради ТАТ и МАТ. Отказах се не само от трите нови, а спрях и първите три. Направих консултация с доц. Конова. Тя ми каза, че преднизолона се дава и дозата е ниска, но за другите две, които са хормони нищо не ми каза. Разбрахме се тя да ми даде терапия за понижаването на ТАТ и МАТ, но още не ми е писала.
Има ли някой, на който ТАТ и МАТ да са му се покачили като на мен? И пила ли е такива лекарства? А ако се е отказала като мен какво се е случило след това с антителата?
Къде работи д-р Начев? Може да реша да се консултирам и с него. Добър ли е в проследяването на бременни с Хашимото и какво дава за високи ТАТ и МАТ?
Благодаря предваретелно ако някой ми отговори.

# 193
  • Мнения: 646
д-р Начев работи в МД - сега ,където се премисти клиниката по Ендокринология.
Според него - аз съм с Хашимото - при хора с този проблем ТАТ и МАТ периодично влизат или излизат от нормите, но много важно е да се слади ТСХ-то. Поне то това , което ми каза аз така го разбрах.

# 194
  • Мнения: 236
Jana 08, и аз съм с Хашимото. Знам, че антителата не се лекуват и не се повлияват от никаква терапия - просто това е ген, наследствено или каквото и да е там.... Важното е хормоните да са в норма. При мен ТСХ е завишено, но като пия Л-тироксин няколко месеца доста намалява и почти влиза в нормата. Друго не съм пила за щитовидната жлеза. От скоро се самолекувам с антиоксиданти и рибено масло, дано не объркам нещо... В най-скоро време ще се консултирам с ендокринолог, най-вероятно Начев и Тодорова едновременно.

# 195
  • София
  • Мнения: 262
Знам, че ТАТ и МАТ не се лекуват. Който е с Хашимото ще ги има цял живот. Те ще варират. Ту ще бъдат в норма, ту - не. През бременността си се следих при ендокриноложка от Ендокринологията. Тя ми каза ТАТ и МАТ въобще да не ги изследвам и да не им обръщам внимание. Следеше ми само хормоните. Като отидах при д-р Катя Тодорова тя ми каза точно обратното. Назначи лечението от което те се вдигнаха. Потърсих друго мнение при лекар от Ендокринологията. Не отидах при тази лекарка, която ми следеше бременността, а при друга. И според нея ТАТ и МАТ не се влияят от нищо и високите им стойности не са проблем при бременността. Тогава спрях аспирина, селена и лимфомиозота. Отидах при доц. Конова. Тя е категорично ЗА вкарването на ТАТ и МАТ в норма. Каза ми, че причиняват проблеми през бременността. Като разбра, че са ми се повишили и че съм си спряла лечението дадено ми от д-р Тодорова, ми каза, че ще ми даде друго лечение за тях преди забременяване. Тя категорично не се съгласи с ендокринолозите от Ендокринологията. Но, още си чакам терапията от нея. Така, че в момента не знам какво точно ще ми изпише. Затова ми се иска да отида и при д-р Начев, да чуя и неговото мнение по този въпрос. Високите ТАТ и МАТ са само един от проблемите, които имам. Бебето ми беше изключително увредено. Неонатолозите в Майчин дом два месеца се чудеха защо е толкова зле и не можаха да разберат. Тогава не знаех, че съм с високи NK-клетки. А според д-р К. Тодорова високите ТАТ и МАТ създават условия за изменение в кръвоносните съдове при формирането на плацентата в първите месеци от бременността когато бременната е с вродена тромбофилия. А аз съм с такава. От друга страна пък майка ми е с Хашимото още от дете. Когато е била бременна не си е следила нито хормоните, нито антителата. На мен и на сестра ми ни няма нищо. Но, като знам аз какво преживях с моята бременност. Не знам на кого да вярвам. Затова писах тук. За да разбера има ли някой с такъв проблем и какво е предприел.

# 196
  • Мнения: 335
Знам, че ТАТ и МАТ не се лекуват. Който е с Хашимото ще ги има цял живот. Те ще варират. Ту ще бъдат в норма, ту - не. През бременността си се следих при ендокриноложка от Ендокринологията. Тя ми каза ТАТ и МАТ въобще да не ги изследвам и да не им обръщам внимание. Следеше ми само хормоните. Като отидах при д-р Катя Тодорова тя ми каза точно обратното. Назначи лечението от което те се вдигнаха. Потърсих друго мнение при лекар от Ендокринологията. Не отидах при тази лекарка, която ми следеше бременността, а при друга. И според нея ТАТ и МАТ не се влияят от нищо и високите им стойности не са проблем при бременността. Тогава спрях аспирина, селена и лимфомиозота. Отидах при доц. Конова. Тя е категорично ЗА вкарването на ТАТ и МАТ в норма. Каза ми, че причиняват проблеми през бременността. Като разбра, че са ми се повишили и че съм си спряла лечението дадено ми от д-р Тодорова, ми каза, че ще ми даде друго лечение за тях преди забременяване. Тя категорично не се съгласи с ендокринолозите от Ендокринологията. Но, още си чакам терапията от нея. Така, че в момента не знам какво точно ще ми изпише. Затова ми се иска да отида и при д-р Начев, да чуя и неговото мнение по този въпрос. Високите ТАТ и МАТ са само един от проблемите, които имам. Бебето ми беше изключително увредено. Неонатолозите в Майчин дом два месеца се чудеха защо е толкова зле и не можаха да разберат. Тогава не знаех, че съм с високи NK-клетки. А според д-р К. Тодорова високите ТАТ и МАТ създават условия за изменение в кръвоносните съдове при формирането на плацентата в първите месеци от бременността когато бременната е с вродена тромбофилия. А аз съм с такава. От друга страна пък майка ми е с Хашимото още от дете. Когато е била бременна не си е следила нито хормоните, нито антителата. На мен и на сестра ми ни няма нищо. Но, като знам аз какво преживях с моята бременност. Не знам на кого да вярвам. Затова писах тук. За да разбера има ли някой с такъв проблем и какво е предприел.

Моля те,сподели терапията на доц.Конова за намаляване на МАТ и ТАТ Praynig
За колко високи НК клетки става въпрос ?
Съжалявам за мъката,която си преживяла! Hug

# 197
  • София
  • Мнения: 262
НК-клетките са ми 26%. Изследването ми е правено м. януари в Александровска болница. По време на бременността ми не съм ги изследвала. Никой не се сети да го направи. Тогава не бях чувала за такова нещо. Сигурно са ми скочили по време на бременността, зощото забременях без никакви проблеми. При доц. Конова бях в края на м. май. Терапия не се назначава веднага, а след това се праща по имейл. До момента още не ми е писала. От центъра отговарят, че е много заета . Следващата седмица ще бъда по-настоятелна. За момента знам, че ще имам 2 терапии - едната преди да забременея за период от около 3-4 месеца, а другата за след забременяване. При консултацията доц. Конова не ми каза да повтарям тези изследвания. Може би защото видя, че ТАТ и МАТ съм ги правила и двата пъти в една и съща лаборатория. А това разбрах, че е важно за антителата. Като ми изпрати терапията ще пиша. Пожелавам успех на всички.

# 198
  • София
  • Мнения: 2 014
Момичета, как точно протича първото посещение при д-р Тодорова? Преглежда или само консултира?

# 199
  • Мнения: 89
И аз това искам да знам и другите, но никой не отговаря - колко струва, кооко се чака за втори преглед, каква е неговата цена и т.н.

# 200
  • Мнения: 397
На първият преглед при д-р Тодорова преглежда обстойно, вкл. гледа жлезата на ехограф. Запознава се с изследванията ти (ако имаш такива), записва си всичко подробно и ти назначава терапия и дата за вторичен преглед. Ако нямаш изследвания, според състоянието ти ще ти назначи каквото е нужно. Прегледа струва 30 лв., вторичния мисля 20 лв. Тя е добър специалист. Довери й се!
Успех!

# 201
  • Мнения: 89
Благодаря за отговора!

# 202
  • Мнения: 50
Здравейте,реших и аз да дам мнение по въпроса ...Не знам обаче до колко ще ви е в полза...Въпросната д-р Тодорова настина е много мил човек,ходих един път при нея...Друг е въпроса че,след като видя изследванията който носех ми предписа лекарства за 3 месеца.Аспирин,Лимфомиозот,селен и метизол...от тая комбинация се чувствам като зашеметена и упоена,пих ги месец и просто се чудя дали е от целила медикамента ,който да приемам,защото като малка бях със недостиг на йод,пък сега каза че бил в повече.. Shocked направо съм в шок...Сега наближава време пак да се видим и ви е ясно колко съм притеснена...
Затова според мен,всеки може сам за себе си да си вади изводи,преценки...Ще видим какво ще стане със мен...Успех на всички които се борят за дете.

# 203
  • Мнения: 18
Мила  Грета27, мисля,че ще бъде добре да се консултирате с още един ендокринолог.Хубави отзиви прочетох  и чух за д-р Начев от Ендокринологията.Болницата сега се е    изместила в Майчин дом, но не мисля че това ще е прблем за вас.Желая ти успех в начинанието.

# 204
  • Мнения: 5
                                              Здравейте момичета,         
 
 Аз съм с Хашимото и се опитвам да забременея.Доколкото разбрах д-р Тодорова работи съвместно с гинеколог. Аз съм от Русе и искам да разбера дали наистина е така.Тя в Майчин дом  ли преглежда или в частен кабинет?Някой от вас знае ли каква е цената на прегледа при нея?Ще ви бъда благодарна, ако ми пишете.

# 205
  • Мнения: 4 247
RALINKA ,д-р Тодорова работи съвместно с гинеколозите от репродуктивната клиника в Плевен.
Мисля ,че Плевен ти е по-близко за една консултация от София. Обади се в клиниката и попитай
В София цената беше 30 лева 2008 ако не се лъжа.

# 206
  • Мнения: 71
Ralinka,аз ходих при д-р Тодорова в Плевен.Тя ходи там в определени дни от месеца и трябва да си запишеш час предварително.Ето сайта на клиниката:
http://www.ivfpleven.com/index.php?l=25

# 207
  • Мнения: 319
Направих всички изследвания,които Тодорова ми изписа. NK - клетките, TAT, MAT, TSH - всичко е в норма. Доста се озадачих, когато Тодорова ми предписа вливане на Intralipid в месеца преди да реша да забременея, ако не забременея - през следващия месец пак и така до положителен тест. До колкото имам информация Intralipid се предписва, когато NK - клетките са над норма, а при мен няма такова нещо. Чудя се дали наистина да направя вливането... На мен също освен аспирин протект ми предписа селен и лимфомиозот. Когато на контролен преглед и казах, че от лимфомиозота ставам много агресивна тя ми намали дозата. В крайна сметка не го пия, защото страничния ефект е ужасен за мен и започна да ми пречи и в работата.
Някой правил ли е вливания на Intralipid ? Има ли странични ефекти и може ли да ми навреди при положение, че NK - клетките са ми в норма.
Чудя се дали да не се консултирам и с Начев. Ако може някой да ми даде негови координати и да ми каже къде практикува.

# 208
  • Мнения: 2 382
Тъжна мама , при мен вливанията имаха много добър ефект, но при много момичета с повишени НК-клетки водят до още по-голямо покачване.Мисля, че е редно да се консултираш с още един лекар, при положение, че всичко ти е в норма.
Интралипидът е хранителна добавка и няма странични ефекти.

# 209
  • Мнения: 2 343
Слънчо, ще си позволя да се усъмня, че Интралипида няма странични действия. Щом вдига НК клетките, може и на нещо друго да се отрази неблаготворно, знам ли  newsm78
Тъжна мама, как точно ще ти помогне Интралипида според Конова  Thinking

# 210
  • Мнения: 2 382
Мире , имах предвид като усещане за пациента, но не се изразих добре.Иначе определено си действа по някакъв начин и май никой не може да предвиди как Wink

# 211
  • Мнения: 4 247
Тъжна мама, д-р Начев преглеждаше миналата година в Ендокринологията ,но отнякъде прочетох ,че се били преместили.Не зная дали е истина.
Телефона на д-р Начев ,който имам е 08888 96843

# 212
  • Мнения: 319
Не знам... Тодорова ми предписа интралипид - вливане на 3-4 ден от цикъла в месеца преди забременяване. Нищо не обясни. До колкото се информирах това е хранителна добавка, която подсилва организма. Предписа ми и дуфастон, въпреки, че и всички хормони са ми в норма... Предполагам, че е за "всеки случай" имам тежка форма на вродени тромбофилии и това доста я уплаши май. Каза, че доц. Конова изписвала и някакво друго вливане, но за сега ще се въздържим от него, защото било скъпо 500лв. , а трябват поне 5.

# 213
  • Мнения: 4 700
тъжна мама, честно да ти кажа не виждам никакъв смисъл от вливания на интралипид след като всички антитела са ти в норма. Терапията при тромбофилия е хепаринов препарат (клексан, фрагмин, фраксипарин) и/или евентуално аспирин. На твое място определено бих се консултирала и друг. Не поzнавам Тодорова, не искам да я критиzирам, но определено не виждам логика в наzначената терапия.  Thinking

# 214
  • Мнения: 236
Тъжна мама, д-р Начев приема вече в Майчин дом. Желателно е да му се обадиш по телефона (аз имам същия, който ти е дала malinkap) за да се разберете за час. Мен ме накара да му се обадя и в самия ден на консултацията, тъй като явно циркулира между различни етажи, и тогава ми каза къде мога да го открия в момента. Много е внимателен. Наистина виж и той какво ще ти каже. Тази д-р Тодорова, май наистина изписва едно и също като чета коментарите за нея, независимо от конкретния случай. Аз си записах час за август при нея, но май няма да се възползвам. Едно че съм на море точно тогава, а и нещо ме съмнява терапията й...

# 215
  • Мнения: 319
Колко струва прегледа при Начев и колко време предварително трябва да се обадя за час.

# 216
  • Мнения: 2 343
Мисля, че струва 30 лв. и не се чака много за преглед. Успех!

# 217
  • Мнения: 4 247
тъжна мама dufastona е синтетичен прогестерон.Не виждам абсолютно никаква връзка между тромбофилиите и дуфастона.Не го взимай преди да се консулитраш с още един ендокринолог и гинеколог.Ще си развалиш хормоните ако всичко е наред.Правихте ли на 21-22 ден изследване на прогестерон ,за да се види дали е имало овулация?

# 218
  • Мнения: 236
На мен Начев ми каза да отида направо утрешния ден и струваше 10 лв /на ръка/. Стори ми се странно, но все пак беше събота...

# 219
  • Мнения: 319
Да Прогестерон - 53.43 nmol/l при референтни граници от 10.62 до 81.28.
Всички хормони са в норма - прогестерон, пролактин, LH, FSH, Estradiol, Tertosteron, TSH,TAT, MAT, NK - клетки, ACL-screen, Анти - b2GPI скрининг. Всичко е в норма. Дори не са близо до долна или горна граница - по средата са...
Единствения проблем са тромбофилиите. Нищо друго.

# 220
  • Мнения: 4 700
 тъжна мама, ти си вторият, които каzва, че НК клетките му са в норма. Браво на теб. Посети Начев zа твое успокоение. АЗ лично не раzбирам zаЩо те товарят с иzлиШни медикаменти и ненужни терапии.  ooooh! Дори и прогестеронът ти е перфектен.

# 221
  • Мнения: 18
Тъжна мама ,определено смятам, че при това състояние на хормоните  не би трябвало да се впускаш в прием на каквито и да било медикаменти.Задължително трябва да направиш консултация с още един добър ендокринолог.Склонността на д-рКатя Тодорова  да изписва лекарства и без нужда е известна.В повечето случаи това може да доведе непоправими увреждания.На добър час!

# 222
  • Мнения: 1
тя работи от 3:30 до като има хора може да стои до 8

# 223
  • Мнения: 319
Днес бях при Начев. Срещнах се с генетик, имунолог и специалист по фетална медицина. Всички бяха единодушни да не правя никакви вливания на интралипид и никакъв дуфастон. От всичко, което ми предписа Тодорова останаха само аспирин протект и фрксипарина след забременяване. Аз повече няма да стъпя при нея. За вас не знам.

# 224
  • Видин
  • Мнения: 4 921
В интерес на истината д-р Тодорова преди време беше доста добър лекар.Но напоследък нещо й стана.Изписва една и съща терапия при всички пациенти, разсеяна е, не проявява интерес и изобщо...
Аз отидох при нея с проблем заради висок пролактин, тя ми предписа диета за напълняване и да се видиме след 2 месеца.Освен това ми предписа и Лимфомиозот, бромокриптин без нужда и какви ли не глупости.После като четох, че на всички предписва това и много се ядосах... Аз лично съм разочарована от нея... Rolling Eyes
Тъжна мама, късмет  Hug

# 225
  • Мнения: 297
amanita Бромокриптина е за пролактина,да се понижи.За другото не мога да коментирам.Успех и дано скоро намериш твоя лекар   bouquet

# 226
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Да, знам.Само че един-единствен път пролактина беше висок, след това всички изследвания бяха наред и никой не успя да обясни защо е висок.Тя направо си ми предписа една шепа лекарства и ме прати вкъщи.Аз вече бях бременна без да знам като ходих при нея.След това ме ошашка, че може да имам Хашимото заради 1 кухо яйце и аз 3 дни не знаех къде се намирам.Разбира се, прати ме в клиниката в Плевен на изследвания и преглед не при кой да е, ами при д-р Емин.Видяхме и чухме тупкащо сърце.След това се видях и с нея и като я попитах за ФМ и при кого да ида - тя заяви - "А, ми то д-р Емин може да я направи, това е един обикновен ехографски преглед  Shocked Няма нищо по-специално в него". Не споделям мнението й, но както и да е.. Просто мен ме изгуби като пациент, както и не бих я препоръчала на никого вече  Naughty

# 227
  • Мнения: 297
amanita Пролактина може да се покачи и от стрес,затова и винаги са ми искали да го изследвам поне два пъти преди да ми назначат лечене.От стрес пролактина ми е ставал над 4000.Може би при теб е станало нещо такова.Щом повече не си го засичала висок,значи е добре,а и до колкото знам при бременност е нормално да се покачи малко.Жалко,че така се е получила.Дано нещата се оправят и да нямаш проблеми   bouquet

# 228
  • Мнения: 1 768
Момичета , аманитка ще ражда утре  Laughing не я мислете , тя успя .Просто споделя мение за въпросната Тодорова .

# 229
  • Мнения: 4 700
Аманита, успех. Пожелавам ти zдраво и Щастливо бебе и всички неволи да останат в миналото.  Hug

# 230
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Да, наистина утре ще раждам  Laughing Благодаря за палците
Успех на вас! Всички ще успеем  Heart Eyes

# 231
  • Мнения: 319
Аманита успех! Стискам палци всичко да мине без проблеми. И да се похвалиш после. Naughty

# 232
  • Мнения: 297
amanita леко и безпроблемно раждане   bouquet

# 233
  • Мнения: 827
Тъжна мама при кой имунолог беше.Търся някой защото като разбрах че имам АФА през бременността ми (в 28 г.с.), д-р Тодорова ми изписа и на мен всичко в комбинаци ...фраксипарин, аспирин, лимфомиозот, селен, фолиева к-на и метформин (имах много завишен инсулин).Обаче като чета почвам да се чудя дали е трябвало всичко да пия.А ми се иска много второ бебе след време а като си помисля че трябва да пия толкова неща и пак не знам дали ще има щастлив край и не се решавам да си помечтая.Пиши на ЛС да не спамим темата. Hug

# 234
  • София
  • Мнения: 406
Здравейте,момичета.Нахлувам в темичката,за да ви предложа час при Тодорова на 06.08,защото аз не мога да се възползвам от него.Ако някой реши да ми пише на лични Hug

# 235
  • Мнения: 236
А пък аз имам на 18.08 час. Също е свободен... На море съм тогава, пък и след като четох известно време в тази тема, реших че мога да си пия селен и аспирин и все едно съм ходила при д-р Тодорова... А сериозно - на ЛС може да се разберем и да отиде някой вместо мен.

# 236
  • Варна
  • Мнения: 199
Много добър специалист е и съм с отлични впечатления от нея.
Няколко пъти ми се наложи да ходи при нея и съм изключително доволна.  Peace

# 237
  • Мнения: 650
Момичета, мобилният телефон на д-р Начев актуален ли е още? И също така все още ли е в МД?

Бих искала да се консултирам с него относно високи ст-ти на АНА и завишени НК клетки, както и 4г/4г в паи.

# 238
  • Мнения: 850
   Страхотно впечатление имам от нея много добър специалист , за съжаление няма часове до края на годината , нито в Плевен нито в София !  Cry
 
  Ако случайно някой чете и има записав час който му е свободен , аз съм на среща веднага ще се възползвам! Благодаря предварително !  Hug Heart Eyes

# 239
  • София
  • Мнения: 2 908
mmmshushy80,отиди без час щом ти е спешно,няма да те върне,просто ще почакаш малко повече. Peace

# 240
  • Мнения: 850
   
mmmshushy80,отиди без час щом ти е спешно,няма да те върне,просто ще почакаш малко повече. Peace
Благодаря , аз вчера говорих с нея по телефона , и тя ми каза ако искам да рискувам да отида и да чакам докато се отвори свободно место !

# 241
  • София
  • Мнения: 2 908
Отиди,няма какво да се рискува,ще те приеме,винаги има и чакащи които са без час,по спешност.
Жената,която записва часовете,казва кой след кого да влиза и тези без час постепенно ги вмъква между тези със записан. Peace

# 242
  • София
  • Мнения: 82
Здравейте момичета  Hug
От скоро, за съжаление, ми се наложи да се запозная със заболяванията на щитовидната жлеза, и по специално с Хашимото-то. Наблюдаваме един ендокринолог, но ми се иска да чуя и друго мнение, т.к. за времето от март до сега не настъпи подобрение, дори точно обратно - ТСХ ми от  3,9,  се повиши почти двойно, въпреки увеличаващата се доза Еутирокс /за което не обвинявам ендокринолога, разбира се/...
Та исках да ви попитам дали д-р Тодорова 'работи' само по проблеми, отнасящи се до планиране и протичане на бременността... или като цяло със заболявания на щитовидната жлеза и наблюдава и момичета, който не планират/ очакват бебче ?

# 243
  • Близо до морето :)))
  • Мнения: 319
Здравйте момичета, имам записан час за Д-р Тодорова другата седмица в клиниката в Плевен. Искам да Ви попитам имал ли е някои проблем с възел на ЩЖ, при мен хормоните и другите изследвания са ми в норма но ми откриха възел 1,5см., занимава ли се с такива проблеми или повече с бременост. Някой да е ходил при нея с такава диагноза? Благодаря Ви предварително  Hug

# 244
  • София
  • Мнения: 6 232
kremmito, не се занимава само с бременност- мъжът ми ходи при нея заради висока кръвна захар и висок холестерол и е във възторг от отношението й, и от нея,като лекар и човек.  Аз също бях при нея миналата седмица,за да ми погледне изследванията за НК клетките и някои хормони, след неуспешно ин-витро  и се убедих, че има защо толкова да й се възхищава и да й се доверява.

# 245
  • Мнения: 4 247
kremmito,
аз лично не съм доволна във връзка със диагноза на щитовидната жлеза.Трябваше да ходя и на втори специалист заради нейна погрешна диагноза.
За инсулиновите проблеми е много добра,но за щитовидната..............

# 246
  • София
  • Мнения: 3 860
Да се включа и аз  Rolling Eyes
Ходих два пъти, наистина е много мила жената, но на мен лично това сърцато държание ми е съмнително вместо да ми вдъхва доверие  Rolling Eyes
Аз отидох с направени хормонални изследвания, от които всичко в норма с изключение на нисък прогестерон и висок андростендион и двете изследвани на 23 ден  Rolling Eyes
Така каза ми че имала съмнения за хашимото - хормоните и антителата са ми в норма  Rolling Eyes изписа ми лекарства въпреки това  Rolling Eyes
Прати ми за обременяване с глюкоза - резултат няма ми нищо - но тя ми изписа метфодиаб или нещо от сорта защото съм била с ПКЯ, съотношението ми на ЛХ:ФСХ е в полза на ФСХ, няма данни за поликистозна структура на яйчници.
А и за следващия цикъл ми изписа стимулация с клостил, после прегнил и т.н. без да има АГ което да ме следи еми реших че не мога да й се доверя  Rolling Eyes

В последствие след обикаляне и разпитване се оказа че андростендиона се изследва в началото на цикъла а не след ову, и че нивата му след ову може да се покачат при наличие на кисти на яйчника, а аз съм с ЛУФ така че момичета колкото лекари толкова и мнения за съжаление ние трябва да си изберем на кого да вярваме  Rolling Eyes

# 247
  • Мнения: 184
kremmito,
аз лично не съм доволна във връзка със диагноза на щитовидната жлеза.Трябваше да ходя и на втори специалист заради нейна погрешна диагноза.
За инсулиновите проблеми е много добра,но за щитовидната..............

Подкрепям това мнение, за следене на щитовидна жлеза има далеч по-добри -специалисти от нея.
Понякога е по-добре да попаднеш на тесен специалист в нещо, отколкото на някой, който да претендира, че разбира дори от имунология и от генетика, а всъщност само повърхностно да разглежда нещата.  Не ме разбирайте погрешно - страшно мила жена и сигурно е страхотна в следенето на бременни с диабет, но със сигурност, не трябва да се опитва да лекува имунологични или генетични проблеми или да предписва хормонални препарати за стимулация, без да е наясно с мнението на гениколога за това- за съжаление точно това се случи при мен и точно тогава реших, че тя не е моя лекар. Вначалото бях очарована, но за щастие това продължи само една година.

Общи условия

Активация на акаунт