МНОГО УПЛАШЕНА: Бебо се върти докато спи - беше се завил през глава тази нощ!

  • 3 431
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 182
Здравейте мили мами,

Много уплашена пиша, защото тази нощ след като накърмих малкия и го завих както съм чела, че трябва - с ръчичките отвън завивката, няколко часа по-късно се събидух от неговото сумтене/пъшкане. Като отидох до легълцето му видях, че се е извил и лежи перпендикулярно на дължината на леглото и така се беше вмъкнал напълно под завивката си - т.е. както си лешеже по гръб, тя беше закрила напълно главата му и почти цялото му тяло. Силно съм уплашена, че това може да се повтори, а аз да не се събудя навреме. Сега съм го сложила в чувалче и не смея да го оставя за дълго време сам в стаята. Вашите бебета правеха ли така? Как решавахте проблема?  Благодаря на всички за съветите.

# 1
  • Мнения: 851
Дааа и моята щерка така правеше. Crazy Спокойно! Един ден аз даже си бях в стаята и мъжа ми се прибра. Отвори вратата и погледна към бебето и като се изстреля към нея...а тя се завила през глава и си спи. Той ме направи на нищо...вика че детето щяло да се задуши... А то ако знаеш после колко пъти се е завивало така... Не се притеснявай, просто слагай завивката до кръстчето и ръчичките отгоре/ както си правиш и досега/. Така както и да се извърти много трудно ще се пъхне отдолу hahaha. И не се шашкай толкова на моя приятелка сина от 6 месечен сам се завива през глава и така спи - много му пречи светлината...абе и бебешоците са си чешити Mr. Green А и ако искаш го завивай с по-тежичка завивка, че да му е по трудно да я прехвърли през главичката си. /аз като завия Габи с олекотената тя си я навива както й дойде hahaha/ Още веднъж не се притеснявай! Flutter

# 2
  • Мнения: 451
Не се притеснявай, и моята ги прави същите номера. Няколко пъти се завива през глава и й купих друга завивка, по-голяма и леко я подпъхвам отстрани на матрака. Абсолютно всяка вечер, че дори и денем се завърта перпендикулярно на леглото и просто я поставям отново нормално. Бебешки му работи, то тепърва предстоят такива маймунджолъци Party

# 3
  • София
  • Мнения: 3 064
Не мисля, че може да се задуши под завивката Peace
Без паника! Чувалчето е добро решение.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 183
Много познато  Mr. Green
Затова Магдалена спи в одеалце с цип и с ръчичките отвън. Сега вече като е по-голямя, още повече се върти, обаче няма проблеми.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
Не се плаши,мила,на всички ни се е случвало!Нашето легло е дървено и откъм крачетата сме закрепили повивалникЕдна сутрин не само че беше под юрганчето,ами беше и под повивалника!И понеже си спим всички по цяла нощ кой знае от кога е спал там.Но те разбирам-направо сърцето ми се обърна като видях леглото му празно!Беше на възрастта на твоето бебе.И сега,когато спи с лигавник обича да си го замята през главата.
И аз мисля да се ориентирам към спално чувалче като започне да се върти повече.На нас педката ни каза още при изписването да го завиваме само с едно олекотено юрганче точно поради тази причина-леко е и може да се диша през него! Hug

# 6
  • Мнения: 941
не се притеснявай, моята до една година само през глава завита спеше, иначе не щеше, а кота я завия веднага заспиваше, нищо няма да му стане ако е завито през глава

# 7
  • Мнения: 1 273
Ох и аз гледам от няколко дни, че моя сладур се завива през глава или пък се отвива. Ние спим с олекотено юрганче и на него му е супер лесно.

# 8
  • Мнения: 6 461
Случвало се е и при нас.
Аз също съм се притеснявала поради тази причина.
Но с течение на времето се свиква с всички бебешки изненади.
Не се тревожи повече...чувалчето е добро решение.

# 9
  • Мнения: 2 019
чувалче Peace

# 10
  • Мнения: 1 753
София само така заспива от както се е родила. Аз също имах притеснения, но постепенно свикнах с факта. Беше на 3-4 месеца когато я видях завита през глава и като махнах завивката беше налапала доста голямо парче одеало в устата. Изкарах си акъла, сърцето ми се обърна направо  Shocked От тогава забелязах, че заспива само ако си захапе одеалцето... Навици, кво да праиш!  Wink

# 11
  • Мнения: 2 663
Слагай го да спи в чувалче, за да си спокойна

# 12
  • София
  • Мнения: 5 079
От новороден обича да се завива през глава. Crazy В началото и аз много се шашках, чувалчето наистина е добро решение, или обикновено, по - тежко одеалце, защото за олекотените съм чела, че за новородени не са най - удачният избор, поради лесното си "примъкване" върху лицето и последващата възможност от задушаване... Naughty

# 13
  • София
  • Мнения: 44 033
Дам и моя правеше няколко пъти така, но сам спря, иначе чувалче е добро решение ако често се случва.

# 14
  • Мнения: 5 362
Не се шашкай! Peace
Моята Калина най-редовно си спеше така.А за въртенето и до сега си е пумпал-вечно отвита и в какви ли не пози я заварвам сутрин.

Общи условия

Активация на акаунт