Агнешко на фурна

  • 3 212
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 461
Агнешко на фурна

Агнешкото се прави на порции,
Всяка порция се осолява на вкус и се наръсва с чер.пипер.
Нарежда се в тавичка , облива се с  вода и отгоре се поставя фолио.
След час и половина агнешкото е готово,маха се фолиото и се запича още малко за да добие кафеникаво-златист цвят.





Последна редакция: вт, 13 мар 2007, 14:24 от Дими

# 1
  • Мнения: 11 747
Не му ли е малко час и половина?Това е месото с което имам най-малко опит,почти никак.Аз и не го обичам много,ама все пак някога имам повод да го приготвям.

# 2
  • Мнения: 6 461
Не му ли е малко час и половина?Това е месото с което имам най-малко опит,почти никак.Аз и не го обичам много,ама все пак някога имам повод да го приготвям.
Агнешкото става бързо когато фурната е загрята силно и има фолио отгоре.
Месото е много крехко и около час и половина под фолио му стига ,понеже се пече още известно време и без фолио.
Зависи все пак и от агнешкото.
Нашето е домашно и агънцето е било на около два месеца.

# 3
  • Мнения: 11 747
ее,явно е съвсем младо! PeaceАз от магазина дори не знам какво биха ми продали! ooooh!

# 4
  • Мнения: 6 461
ее,явно е съвсем младо! PeaceАз от магазина дори не знам какво биха ми продали! ooooh!
Да  Peace

Забравих да пиша ,че фурната ми беше загрята на 300 градуса Mr. Green

# 5
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
А и като е нарязано на порции, му трябва по-малко време. Аз много често пека цяло агнешко бутче или плешка, тогава времето за печене е повече. Но и според мен за нарязано на парчета агнешко, покрито с фолио, това време е достатъчно (и моето агънце е домашно).

# 6
  • Мнения: 6 461
А и като е нарязано на порции, му трябва по-малко време.  Но и според мен за нарязано на парчета агнешко, покрито с фолио, това време е достатъчно
Peace
Да така е.
И става много вкусно  chef


(и моето агънце е домашно).
Mr. Green

# 7
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Аз пък в един съд си правя смес от олио.червен и черен пипер,чубрица.Режа агнешкото на порций,посолявам го,след това го овалвам в тази смес и редя в тавата.Отгоре поставям фолио и пека около час и половина.След това махам фолиото и запичам.

# 8
  • Мнения: 4 546
Аз пък в един съд си правя смес от олио.червен и черен пипер,чубрица.Режа агнешкото на порций,посолявам го,след това го овалвам в тази смес и редя в тавата.Отгоре поставям фолио и пека около час и половина.След това махам фолиото и запичам.
тъкмо и аз щях да напиша това и ме изпревари. само че не слагам чубрица. а в тавата също режа няколко връзки зелен лук. зависи от големината  - 2-3  връзки.

# 9
  • Мнения: 6 461
само че не слагам чубрица. а в тавата също режа няколко връзки зелен лук. зависи от големината  - 2-3  връзки.
2/3 връзки  пресен лук слагам когато го приготвям с ориз и гъби...става страхотно. Peace

# 10
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Да не забравя - на агнешкото много върви самардалена сол, ама не тази от магазина, че тя на нищо не прилича - ни аромат, ни вкус. Който може да си набави от първа ръка...

# 11
  • Мнения: 159
Правила съм агнешкото като Веси. Страхотно е,опитайте!

# 12
  • Мнения: 3 647
Агнешко на фурна

Агнешкото се прави на порции,
Всяка порция се осолява на вкус и се наръсва с чер.пипер.
Нарежда се в тавичка , облива се с  вода и отгоре се поставя фолио.
След час и половина агнешкото е готово,маха се фолиото и се запича още малко за да добие кафеникаво-златист цвят.






аз  го слагам върху  легълце от пресен лук
и добавям джоджен  -> но не нарязан а на  клонки
  bouquet

# 13
  • Мнения: 6 461
аз  го слагам върху  легълце от пресен лук
и добавям джоджен  -> но не нарязан а на  клонки
  bouquet
Ще го пробвам и по твоя начин.
Благодаря ANGYA
  bouquet

# 14
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Аз добавям чесън и пресен розмарин, освен солта и черния пипер Wink Преди това може да се накисне в марината от зехтин, лимон и риган.

Общи условия

Активация на акаунт