Трябва ли да се притеснявам?

  • 378
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 273
Здравей! Малко ми е смешно, че задавам такъв въпрос, защото преди месец и половина зададох точно обратния вариант. По природа съм си паника и всяко нещо ме шашка. Сега към въпроса. Моя бебо е изцяло на кърма и на консултациите на първия и втория месец се оказа , че расте много бързо--според педиатърката. Качил е по 1200гр всеки месец (роди се 2900) и сега е 5400гр. За килограмите не било  толкова притеснително, но е пораснал с 10,5см--за два месеца (роди се 51см) , а било хубаво за този период средно да порастне около 5см за два месеца. Главичката също му расте двойно на средните показатели с 2см на месец. И сега аз незнам, трябва ли да се притеснявам, защото не било хубаво за костите да расте толкоз бързо? Иначе го кърмя на поискване--на диета ли да го слагам? Защото педито каза че не било хубаво така да расте, но не каза какво да направя.
Моля кажете как растяха вашите бебоци в тази възраст.

# 1
  • София
  • Мнения: 622
Simple Smile ние се родихме големи- близо 4,800, първият месец качихме 1,100 и пораснахме с 6,5 см. Вторият месец пораснахме с 5 см и 1 кг. Само на кърма сме- на поискване- педито вече два пъти ми се кара и увеличава Вигантола- резултат- не давам Вигантол, излизаме навън, кърмим си се навсякъде, по всяко време и... чакам третото конско след броени дни  Twisted Evil

# 2
  • Мнения: 277
И ние първите 2 месеца наддавахме по 1200, но на ръст не така бързо. После запо4на да наддава по 600гр., а сега само 200гр. на месец. Мисля, 4е е нормално и за всяко бебе е индивидуално. Аз не бих лишавала детето от кърма. Както казва нашия педиатър - кърмените бебета никога не са дебели Wink Вси4ко ще се нормализира с времено, не се шашкай Peace

# 3
  • Мнения: 8 917
Давай му да хапва когато поиска и не му мисли Peace

# 4
  • Мнения: 8 242
Ей спокойно Simple Smile Мойто порастна 1вия с 1,900 и 7 см, а 2рия с 1,200 и 6 см  Crazy - общо 3,100 и 13 см за 2 месеца. (роди се 3,500 / 52 см) ..   Mr. Green
След 4тия месец спря да се катери с такива темпове..

# 5
  • Мнения: 214
Здравей ние горе долу сме на вашата възрас и за два месеца гфоре долу като вас нададохме 2.5кг но на дължина само 8см...педито ме посъветва да и разредя хранянията но аз отказах не искам да си лишавам бебчето от нищо

Общи условия

Активация на акаунт