Кажете и при вас ли е така

  • 1 990
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 959
Значи много се ядосах сега.В събота ми трябваха пари и си ги изтеглих от банкомата щото моя месар не работи с кредитни карти и се плаща в брой.Та значи отивам аз до моята банка и си вадв 50 паунда сега влизам на интернет банкин и о изненада начислили са ми 2,50/и това за да си изтегля моите пари/ #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Разбирам да бях ги изтеглила от друга банка добре ама от моята си ей това не мога да го разбера.
Оплаках ви се я сега кажете и при вас ли е така

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Моята ми дава безплатно теглене от собствените автомати + тези от cash group На всяко тримесечие ми се начисляват няколко Е за поддържане на сметката и това е. За първи път ли ти дърпат така такса за тегленето Thinking

# 2
  • Мнения: 2 907
Специално при моята банка положението е следното - мога да тегля от банкомат до 300е наведнъж и май 500 на ден. Ако изтегля повече, дори и на няколко пъти, плащам също за услугата. Но пък 50 паунда не е много, струва ми се нереално. По-добре говори с тях. Иначе по принцип има ограничения поради съображения за сигурност.
Даже миналата седмица говорих специално за това с моя банков съветник и той каза, че ако изтегля да речем повече от дадената сума ще платя 50 цента за услугата. Което е пак приемливо. При теб е наистина странно.

# 3
  • Мнения: 1 959
За първи и последен аз досега не съм теглила пари от банкомат.Аз в Германия бях към Дойчебанк и там май не ти искаха плащане,а тук само дето още не са ни сложили и такса за дишане или за секс мамито им ама много се ядосах значи.Майка ми разправя че в Пощенска банка в БГ пък ти искали комисиона ако вкарваш повече от 1000 паунда тия хора откачат #Cussing out

# 4
  • Мнения: 163
Значи момичета, банките правят грешки. Поне при нас става и ако не
отидеш навреме, те ти казват: Сори! Късно е вече. Макар и в друга
държава според мен златното правило е да се действа бързо.
Така ми се обаждат по телефона от банкати ми с нови оферти и аз им
казвам, че не ги искам и изведнъж "хоп" се здобивам с НОВА банкова сметка
с приятна месечна такса! Разчитат много пъти на човешкото невнимание или
че не му се занимава  newsm78
aniji, и аз точно тази иконка гледах Grinning

# 5
  • Мнения: 3 388
Тук в Италия плащаме такси за всичко!  Twisted Evil Включително и за теглене на пари от банкомат, ако е на друга банка, обаче. Ние имаме 2 банки, които имат различни условия по отношение дневния лимит на теглене от банкомат, но и двете вземат такса от 2.50 Еуро на операция, ако се тегли от банкомат на друга банкова институция.

# 6
  • UK
  • Мнения: 1 334
това много ме учуди-доколкото знам само LINX таксуват и то точно 2.5, но пък ти казваш си теглила от машина на самата банка  Thinking не ми се е случвало досега,а аз тегля от който кеш поинт ми падне. Понякога обаче има надпис, че даже и банката да не те таксува, този който предоставя услугата може да го направи. Дано не стане масова практика това.

# 7
  • Мнения: 1 959
Тако сега се прибрах от банката.Обяснението им беше че ме таксували щото видиш ли аз съм теглила от кредитната си карта а не от дебитната.Аз им казвам добре ама това са си моите пари те не това било кредитна карта дефакто аз съм вземаяла кредит и ми се начисляват 2,5% от изтегленото.Е да ама аз никога не съм ползвала дебитната карта тя заключена в сейфа и нито пин нито дяволи за нея карта.Сега ще чакам да ми пратят пина и по смъртно няма да тегля пари от банкомата повече с кредитна или дебитна карта Crossing Arms нека ги е яд пък Whistling

# 8
  • Canada
  • Мнения: 272
Ооо, теглиш ли от кредитна карта и при нас директно започват да текат лихви от момента на тегленето - един вид вземаш кредит. Все пак леко си се оттървала, вече ще знаеш...
Иначе тук и с дебитна карта да теглиш, пак си има такса, но не е толкова голяма и има начини да се избегне.

# 9
  • Мнения: 1 630
Да и при нас е така
При теглене от банкомат и плащане с дебитна няма такса
При теглене с кредитната ти взимат (но не при плащане с нея) такса

# 10
  • Мнения: 2 907
Оф мила ани, какво да ти кажа. Не се ядосвай. Гадното е, че не си ги знаела тези неща и биваш сюрпризирана. Но тъй като аз след дългогодишна борба с банките се отказах и днес си взимам час за среща за най-малкото нещо, знам че може да е много лесно ако още в самото начало се изяснят нещата. Така че днес вече знам откъде и кога да тегля ако искам, какви са правата ми и какви са НЕправата ми. Понеже банките също правят бизнес с нашите пари. И на нас ни се струва невероятно някой да посегне на нещо изработено от нас, а в същото време подписваме един документ когато поверяваме тези ценни за нас пари. След това е излишно да се ядосваме. А и СуитиП е права. На всичкото отгоре постоянно стават грешки. Аз съм свикнала да чеквам всичко! При нас стават грешки при абсолютно всички инстанции. Аз вече като пращам един документ по пощата си правя 5 копия и знам, че ще получа 3 писма поне където ми казват, че моят документ се е загубил. На мен са ми хвърляли в кофата за боклук цяло досие, с 10 оригинални документи, като най-нагло ме гледаха в очите два месеца по-късно. Това ме кара да съм бясна, но най-вече ме научи да съм нащрек. Всеки гледа да те метне по някакъв начин и или сме будали или много богати за да не забележим. Аз не съм будала, нито богата....Отварям си очите на 4. Затова и писах в темата ти  Grinning

# 11
  • Мнения: 2 032
Да, при теглене на кеш от кредитна карта лихвата започва да тече веднага, може и да има първоначалана такса. Защото това е равносилно да вземеш заем, т.е., не са твои пари както ти ги наричаш.  Твои са ако си ги изкараш с дебитна карта от налична сметка, тогава повечето банки няма да ти вземат такса, стига да не ползваш машините на Link, които имат такса.
В terms+conditions на картата, които са ти дали заедно с картата, ще да са били написани такива неща.
Нищо, не се ядосвай, сега вече ще знаеш, че с кредитна карта тегленото на пари (аз разлика от покупките с тях) е скъпо. Много дребни магазинчета като месаря ти например все още не взимат карти (за да не плащат комисионната от около 1.5%) така че имай си по един чек някъде из чантата за такива случаи.

# 12
  • Мнения: 1 959
Абе ще ми е обица на ухото ама здраве да е.Моя мъж е уредил среща с новия банков мениджър да дойде в къщи че ще го захапя и ще го разпитам кое как. PeaceПоздрави на всички

# 13
  • Мнения: 1 363
Ани, защо не ползвате дебитната карта? от чисто любопитство питам. Аз само с дебитна карам.

# 14
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Тако сега се прибрах от банката.Обяснението им беше че ме таксували щото видиш ли аз съм теглила от кредитната си карта а не от дебитната.Аз им казвам добре ама това са си моите пари те не това било кредитна карта дефакто аз съм вземаяла кредит и ми се начисляват 2,5% от изтегленото.Е да ама аз никога не съм ползвала дебитната карта тя заключена в сейфа и нито пин нито дяволи за нея карта.Сега ще чакам да ми пратят пина и по смъртно няма да тегля пари от банкомата повече с кредитна или дебитна карта Crossing Arms нека ги е яд пък Whistling
Малко странно ми звучи..... Кредитните карти на нашата банка действат и като дебитни - ако плащаш в магазин, сама избираш дали да платиш като с кредитна карта, или като "банкомат", т.е. дебитна. И като теглиш от банкомата е също на принципа на дебитната карта, до изчерпване на даден лимит - надхвърлиш ли го, вече има такси и лихви. Не знам обаче колко точно е лимита.

Не е странно.Деска. Вярно е,4е кредитната карта можеШ да я ползваШ и за да изтеглиШ пари,но тогава банката ти го таксува като "анти4ипо контанти",един вид заем и ти на4ислява лихва.Докато при теглене с дебитна от банкомат на съЩата банка до 500 евра на ден нямаШ ни комисионни ни лихви.
Така,4е в слу4ая с Аниджи си е резонно.И тук да беШе и тук така ЩеШе да стане. Затова аз съм на принципа:теглене само с дебитна ,по възможност от банкомати на моята банка. ПлаЩане само с кредит карта или в краен слу4ай с банкомат. Peace

Общи условия

Активация на акаунт