Бебе в интензивното - какво значи?

  • 2 325
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Това ми е въпроса вкратце. Ако има някоя майка с бебе, което е било в интензивното, да сподели информация.
На родилката нищо не й казват - защото го нямало доктора. Ми да го има бееее - къде е че го няма... #Cussing out Оправдания.
Та - успокойте ме нещо де - и аз да я успокоя нея ...

Ох - да дам инфо - родено 13.3. 1 часа нощеска - 17 дни преди термин - тегло 2500.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
Това ми е въпроса вкратце. Ако има някоя майка с бебе, което е било в интензивното, да сподели информация.
На родилката нищо не й казват - защото го нямало доктора. Ми да го има бееее - къде е че го няма... #Cussing out Оправдания.
Та - успокойте ме нещо де - и аз да я успокоя нея ...

Ох - да дам инфо - родено 13.3. 1 часа нощеска - 17 дни преди термин - тегло 2500.

Може да е всичко или нищо... С така дадената информация можем само да хвърляме боб, де.

# 2
  • Мнения: 473
Много неща може да значи. Зависи как е родено. Ако е с форцепс задължително ги слагат в кувьоз, може да не е било адаптирано към външната среда, може да не са достатъчно развити белите дробове, може и нещо здравословно да не е наред. Да пита момичето, хич да не се притеснява.

# 3
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Наистина може да не е нещо тревожно,аз като раждах,вкараха две три бебета за няма нищо,защото нали касата не плащаше болничния престой на здравородените деца!Да намери доктора и той да и изясни какъв е проблема,ако ли не да ги вдига във въздуха!

# 4
  • Мнения: X
Абе явно е тъпа темата - аз не съобразих и първосигнално пуснах питане. Незнам какво да направя - как да я изтрия или да я заключа. Наистина освен боб да хвърляме няма какво да се направи на този етап. Сори.

В 6 часа щял да дойде доктора.. не е ли нещо късничко..? до тогава има 3 часа... Не е с форцепс - нормално се е родило. Това че е в интензивно значи ли че е в кувьоз? Аз не я попитах лично, нещо не исках да я натоварвам допълнително.

# 5
  • Мнения: 2 438
По принцип с тези данни е граничен случай за недоносено, виждала съм в родилното да пращат такива деца за ден-два.
Може да е нещо свързано с кръвната картина на детенце - или нещо ще кара жълтеница, или може да се разрежда кръвта, нещо от този род или друго изследване. Споко, моят син от лекарска грешка отнесе една седмица, хем се роди бебе по еталон.

# 6
  • Мнения: 268
Когато се роди Кико, също лежа в интензивно. Беше в ковиоз, но ние се родихме с вакуум екстремум, понеже нямаше друг начин малкия да бъде спасен.
 Моето момченце се роди също на 13.03 преди 2 години, в 10.30 вечерта. Информация как е,получих чак сутринта в 8
 Аз раждах в Майчен Дом и отидох пред вратата на интензивното, веднага след като станах и докато не ми отвориха и не ми обясниха как е момченцето ми, не си тръгнах

# 7
  • Мнения: X
Ами тя майката виси и тя пред вратата - да не мислите. Видяла е детето, но последно като я чух, нямало информация от лекар. Видяла го е само така - през прозореца. Дано да е нещо леко.
Благодаря за бързата информация.   bouquet

# 8
  • Мнения: 1 273
Когато се роди Кико, също лежа в интензивно. Беше в ковиоз, но ние се родихме с вакуум екстремум, понеже нямаше друг начин малкия да бъде спасен.
 

Ох и ние така. С тая разлика, че още на магарето ми обясниха всичко. Седя два дена в ковиоза.
Успех на познатата ти Hug

# 9
  • Мнения: 14 133
Ами тя майката виси и тя пред вратата - да не мислите. Видяла е детето, но последно като я чух, нямало информация от лекар. Видяла го е само така - през прозореца. Дано да е нещо леко.
Благодаря за бързата информация.   bouquet
Да продължава да им досажда, докато й кажат нещо по-подробно за бебчо!! Аман от безчовечност  ooooh! Стискам палци и се моля да му няма нещо сериозно на мънчкото човече!!!! Praynig
 





# 10
  • Мнения: 393
  Както вече са ти казали това че е в интензивно не значи че е някакъв сериозен проблем.Моят син беше в интензивно заради тежка жълтеница/лампата която се ползва за фототерапия се включва в кувьоз/ и заради дробовете.А пък се роди 3.700.

# 11
  • Мнения: 1 753
Ани се роди 1 месец по-рано и беше в интензивното. Не лежа в кувиоз, но беше 3 дена на системи... Нямаше никакви проблеми след това. Стискам палци всичко да е наред!!!!!  Praynig

# 12
  • Мнения: X

Да продължава да им досажда, докато й кажат нещо по-подробно за бебчо!! Аман от безчовечност  ooooh!

Ей това ме притеснява и мене. Или ме дразни . Или и двете. Ако пък няма нищо сериозно просто да й кажат бе.  Мерси още веднъж.

# 13
  • Мнения: 105
Кой доктор го няма, единствения който вече може да даде информация е шефа на неонатологията

# 14
  • Мнения: 268
 На мен отначало никой не искаше да ми каже нищо, седях всеки ден докато беше в интензивното пред вратата и,плачех, понеже не знаех как е и много се претеснявах и се молих всичко да е наред. Пуснаха ми при него на третия ден. После като го смъкнаха на 7 етаж при бебчетата родени със секцио, бях най-щастливия човек. Иначе и на мен, докато не го извадиха с вакуум, не знаех че така ще стане. Никой нищо не казваше. За радост сме живи и здрави. Но втори път бих родила само със секцио
Дано малкото човече да е добре и всичко да е наред.

Общи условия

Активация на акаунт