Моля ви, помогнете ми с тълкуване на резултати

  • 1 346
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 466
Здравейте, дами!

На своя глава реших да си пусна изследвания за токсоплазмоза, рубеола и цитомегаловирус, антитела.
И тъй като сама си ги правя, няма към кого да се обърна за тълкуването на резултатите, освен към вас, разбира се   bouquet !

Значи, ето ги:

Токсоплазмоза IgG     2.1 IU/ml                    референтни граници 0 - 8.0
Рубеола IgG               5.2 IU/ml                    референтни граници 10 - 30
CMV-IGG                      отрицателен

Дали въобще правилно съм избрала да изследват IgG, а не примерно IgA или IgM?

Това, че имам антитела за токсоплазмоза, значи ли, че съм я преболедувала и в бъдеще няма опасност да се заразя?

Рубеолата не е в референтни граници, но все пак има антитела. Това не е ли странно? И трябва ли да се ваксинирам?

Цитомегаловирусът е отрицателен. Тук сигурно ясно, че всичко е ОК. Освен, ако не е...  hahaha

Моля, помагайте с информация!

# 1
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
То хубаво - какво като е на своя глава, ама трябваше да питаш в лабораторията при взимане на резултата.Трябва лекар да ти отговори.Има много сайтове за консултации он лайн, разтърси се и попитай само какво значат резултатите. ThinkingДо 24 часа ти постват отговор. Peace

# 2
  • Мнения: 405
Здравей,  Мадам  Simple Smile  Само за токсоплазмозата мога да ти кажа, че е опасна само ако се заразиш с нея за първи път докато си бременна. А щом имаш антитела, значи вече си я преболедувала и всичко ще е ок.

Общи условия

Активация на акаунт