кога се взима урина за изследване на бебе

  • 3 096
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 345
Въпроса е такъв - една приятелка се двоуми кога да вземе урина на бебока си за изследванията на 6м бебе? На моя син са му взимали по всяко време без оглед хранен ли е или не дори сме взимали сутрин а е носена по-късно в лабораторията поради факта,че работи след обяд. Питала съм  педито и ми каза че за бебе е без проблем когато става дума за контролни изследвания, а не за по-специални. Кажете вашето мнение,защото са и казали да идат преди хранене,което е доста рано при ранобудещо се бебе и тя се притеснява,че няма да успее да я вземе

# 1
  • Мнения: 537
Аз доколкото знам първата урина е най-добра за изследвания. Щом детето е ранобудно да вземе и да я занесе, повечето лаборатории работят сутрин от 8 до към 10, има и целодневно работеци.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 345
точно това ми беше мисълта ама нещо съм позаспала. Дали може да престои и по късно да я занесе без да разхожда бебока примерно и ако може до колко време? Благодаря

# 3
  • Мнения: 537
ОО, за престояване незнам, предполагам 1, 2 ч. мах. няма да са проблем. При нас (Люлин) има дежурна лаборатория и в събота работи, а през деня до 19.

# 4
  • Мнения: 950
Понеже и аз ще трябва да взимам урина за изследвания, нашата педиатърка ни каза, че няма значение дали детето е яло или не и по принцип до час и половина трябва да се занесе в лабораторията.

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Първата урина е хубаво да се даде за изследване на стерилна. Иначе няма значение. Да не престоява повече от час и половина.

# 6
  • софия
  • Мнения: 376
Първата урина е хубаво да се даде за изследване на стерилна. Иначе няма значение. Да не престоява повече от час и половина.
за всяка урина е хубаво да е първата,ама за бебе не се знае колко пъти е пишкало през нощта.Няма значение дали е на гладно или нахранено,това е от значение за кръвта.Не е хубаво да престоява повече от 1-2ч,за да е обективен резултата

# 7
  • Мнения: 1 802
Когато урината се взема за стерилна, задължително се взема първата урина. Когато става въпрос за обикновенна урина, а на тях точно такава им искат, може да я вземаъ по всяко време на деня! Предполагам че ги искат на гладно, защото ще направят и кръвни изследвания, а те е добре да се направят точно на гладно.  Peace И е хубаво до най-много 2 часа да се изследва урината.

# 8
  • София
  • Мнения: 676
  Продават се контейнерчета за взимане на урина. Много удобно е за момченцата. Слагаш го и когато се е напълнило до 2 часа я носиш  Peace

Общи условия

Активация на акаунт