Портиерът в уч-ще я целунал

  • 3 023
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 665
 Като водих сутринта малката на училище забравих да и сложа шапката в раницата, а зная че на обед излизат на двора да играят. Реших да и я занеса и за да не я вадя от час и предложих да оставя торбичката при портиера на първия етаж. Предупредих я между часовете да си вземе нещата от него. Звъни ми преди малко и ми казва следното : " Мамо да ти кажа, че като си взимах нещата чичкото ме прегърна и ме целуна по бузата "  Shocked Чудя се аз как да отреагирам за да не я притесня и деликатно започвам да я разпитвам-как я е прегърнал, къде я е целунал, станало ли е неприятно...Отговори ми " Не, но се чудя защо го направи?! ".
 Човекът е симпатичен, лъчезарен, около 50 годишен, от около половин година работи там. Не го познавам лично, но се поздравяваме и знае, че малката е  моето дете. След тази случка меко казано ми стана притеснено. Сетих се как докато съм я чакала след училище веднъж го видях как шляпна едно момче по дупето, както си подскачаше детето по коридора( беше приблизително 5 клас и видимо се смути от това ). Възможно ли е да се вманиачавам и аз сега какво да правя? Да продължавам да я разпитвам за подробности ли или какво?! Не мисля, че случайни и непознати деца се наричат " сладуранка ", прегръщат се и се целуват по лицето. Хич не искам да хвърлям кал по човека, но мислите ми клонят в посока, която никак не ми се нрави...

# 1
  • Мнения: 47 901
леле,и аз съм от тия, на които това им се струва странно
разпитай я,но без да я плашиш излишно

# 2
  • Мнения: 4 665
Разпитах я, каквото знам го написах. Аз ли се вманиачавам? И въобще, каква трябва да е адекватната ми реакция в момента? Да съм била там и да съм видяла ще знам със сигурност за какво става въпрос, но като не съм Confused

# 3
  • Мнения: 47 901
не искам да те плаша. но на мен са ми налитали разни дядовци в тази възраст  Sad затова гледам сериозно на най-малкия намек за нещо такова, още повече че и на нея й е направило впечатление

# 4
  • Мнения: 4 665
Плашиш ме направо. Хора кажете нещо, моля ви...

Последна редакция: вт, 13 мар 2007, 16:55 от Kasidy

# 5
  • София
  • Мнения: 797
 Какво да ти кажа? Наистина много странна ситуация. Най-добре поговори с дъщеря си(а тя на колко години е?) и и обясни, че непознати хора нямат право да я целуват, да стои далече от портиера.

# 6
  • Мнения: 4 665
Голяма е, втори клас. Говорила съм и за тези неща и може би точно заради това и е направило впечатление...

# 7
  • Мнения: 377
Сложна ситуация-едината причина според мен може да е че обича децата, може би си няма внуци а иска,  а другата е страшна направо не ми се мидли за нея.Ами незнам полазпитайте другите дечица.Стискам палци да е първата според мен де-не знам какво си мисли той.Да обясни и че не е прието непознати да целуват и прегръщат други непознати!Успех ще следя темата!

# 8
  • Мнения: 1 877
Няма да ми се понрави чужд човек да ми целува детето,пък било то и без някакви задни мисли,така че поразпитай и ако има и други такива случаи - говори направо с директора.А
А за кое у-ще става дума?

# 9
  • Мнения: 4 665
Уффф, този директор вече сигурно ме мрази. Б.. училището, б... чудото!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 402
Давам пример със себе си .... много време ми трябваше да го превъзмогна ....преди години, когато ходех на частни уроци по математика учителя ми се опитваше да ме "гали" .... беше познат на нашите..............
Болните хора не могат да се контролират ........ страх ме е за моите деца ....

Дали ако не кажеш на дъщеря си, че това не е нормално няма да е най-добре? Виж каква ще е нейната реакция.

# 11
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Може би трябва да проучиш как точно стоят нещата. Тоест дали човекът и друг път е проявявал такива наклонности. Има възрастни, които изпитват прекалена нежност към всички деца и им се нахвърлят сякаш са техни. Обикновено това са хора без внуци, които ужасно мечтаят да имат такива или пък хора с малки внуци, които възприемат чуждите деца като свои внуци. Възможно е да го е направил с такива подбуди.
Но е напълно възможно и да си пада по малчугани. Което вече е не просто лошо, а страшно. Точно по тази причина мисля, че си заслужава да направиш едно малко разследване. И ако човекът е от прикритите или неосъзнати все още педофили да се сезира където трябва.
Ако трябва иди не само при директор, но и в най-близкото полицейско управление. Това е подсъдимо и не трябва да се оставя безнаказано. Ако не се вземат мерки, като нищо нещата може и да загрубеят.
Не искам да те плаша, но приеми, че са възможни и двата варианта. Не че първият е успокоителен, но ако е така поне един деликатен разговор може да оправи нещата. Ако му обясниш, че не би искала да проявява нежност към твоето дете, мисля че ще разбере. Дано да не е обаче от втория тип.  Praynig

# 12
  • Мнения: 2 956
А ако човека не е имал никакви долни мисли?! Ако просто е добър човек?!
Вярно-кофти е да целува наляво-надясно и не е правилно,но има такива хора-добри и приятелски настроени без това да означава нещо лошо и страшно.Тогава ще е наистина много гадно за него ако се направи такъв проблем,че е бил просто мил с някое дете.
Kasidy ти нали казваш,че се познавате-в смисъл,че си говорите,знае кое е детето ти-все пак трябва да имаш някакви впечатления за човека.Не знам....хем ме ужасява мислълта,какви мисли може да му се въртят из главата,хем пък мислълта,че човека може да е някой добряк и да му се създадат наприятности....
Според мен недей да прибързваш с директори и разправии.Поговори с дъщеря си деликатно,подпитай я повече за портиера,целувал ли е и други,знае ли нещо....

# 13
  • Мнения: 4 665
Познавам го в смисъл, че се виждаме всеки ден по два пъти и съм сигурна, че е запомнил и мен и детето, но никога не съм разговаряла с него. Има дъщеря малко по-голяма от моята и все съм си мислела, че е самотен баща, защото все сам с детето го виждам. Изобщо не възнамерявам да хуквам при директора, човека може да е просто любеобвилен..Еми в момента, в който го написах и  ме прихванаха пак. Може да се радваш на чуждите деца, но колкото и да си любеобвилен да ги целуваш #Cussing out

# 14
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Възможно е въпроснитя портиер,наистина да обича децата,в смисъл да ги обича просто като деца.
Възможно е обаче и подбудите му да са далеч по-страшни.
Моите деца са малки,но предвид ситуацията и ако някой ден с моята дъщеря се случи подобно нещо,няма да прибързвам да вземам крайни мерки,но ще бъда нащрек.

Общи условия

Активация на акаунт