Различни зеници имали ли сте такъв проблем???

  • 13 303
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 834
Зениците на сина ми се разширяват различно. Водила съм го на очен лекар и той каза че за него няма проблем с очите след това бяхме на невролог  и двама различни доктори му правиха ехография на мозъка и казаха че няма проблем. Никой обаче не можа да ме обясни защо това е така. Вече мина месец след прегледите но промяна няма. почти на сто процента съм сигурна че не се родил с този проблем? Вие сблъсквалили сте с нещо подобно?

# 1
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Не съм наясно, но моите зеници са различни, на едното око е по-малка и съответно се разширява по-малко. Но аз съм с астегматизъм, като на едното око е по-голямо изкривяването и предполагам, че е от това. Офтамолога гледа ли за астегматизъм?

# 2
  • Мнения: 834
Абе тя очната го гледа, ама колко приказва преди това - такова малко бебе на очен лекар и се смее все едно съм луда ужас. Почувствах се като великата паникьорка.

# 3
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
А на колко е детенцето?Какво се смее тая докторка,не виждам нищо смешно,щом си притеснена да го заведеш да го види.А тя да си изпълни работата,колкото и да и е смешно.Моят син беше на 10дни,когато за първи път го гледа очен лекар.Така че няма рано за тези неща.
За астигматизма-не мисля,че от това е разликата в зениците.Аз съм с астигматизъм от 2-годишна,но никога не съм забелязала да ми се различават зениците.
Ако са ти казали,че няма проблем защо се притесняваш допълнително.Успокой се.Може да е просто физиология.
Ще потърся информация и ако намеря,пак ще ти пиша  typeuu  newsm10

# 4
  • Мнения: 834
iskrica_nadejda, благодаря ти. Аз също се рових доста и нещата които намерих по скоро ме притесниха отколкото успокоиха, пък и нещо им нямам доверие на тези доктори

# 5
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Снощи говорих с един познат доктор-единствения,на който имам доверие Simple Smile Той каза,че има доста деца,които нямат никакъв проблем,освен разликата в зениците.И това е просто козметичен дефект,а защо пък не да се превърне в ефект и след време точно това да го прави интересен Stuck Out Tongue Мисля,че наистина не трябва да се притесняваш,още повече,че си го водила на прегледи и нищо не е установено.
Разцелувай юнака  Heart Eyes

# 6
reni, колко е голямо детенцето ти?
На моето дете като по-малко зениците се разширяваха различно и постепенно разликата изчезна.
За твое лично успокоение те съветвам да го заведеш на детски очен лекар - с талон от личния отиди в поликлиниката на педиатрията (срещу ХЕИ, не си спомням точно адреса, дано другите мами помогнат Embarassed ) при Д-р Екимова. Много е добра, а много от пациентите и са малки бебета.
Щом това те притеснява, не отлагай.
P.S. Извинявай, чак сега видях, че не си от София.

# 7
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Ето една статия за очите,която може да е полезна:

Профилактика: Как да помогнем на децата да развият добро зрение?


Родителите успешно могат да насърчават развитието на детското зрение с комплекс от разнообразни стимулиращи методи, които да стартират от момента на раждането.

Тези методи включват:
 Поставяне на играчките пред очите на децата на разстояние 20 – 30 см, така че те най – добре да ги фокусират;
 Насърчаване на бебето да пълзи, защото това подпомага развитието на координацията очи – ръце;
 Говоренето на бебето, докато майката се движи в стаята, го окуражава то да я следва с поглед;
 Окачване на подвижни играчки над и отстрани на детското креватче;
 Държане и разглеждане на играчки от бебето.

Родителите трябва да се убедят, че бебето проследява с поглед движещи се обекти и развива координацията очи – ръце. Ако тези способности отсъстват трябва да се потърси консултация с педиатър.
Когато бебето израсне, развитието на добро зрение продължава чрез виртуални стимулиращи играчки, които подобряват неговата координация. Например:
 Построяване или свързване на блокчета;
 Пъзели;
 Низане на мъниста;
 Пишещи средства като моливи, тебешири и маркери;
 Моделиране на глина.

Зрението на детето може да се защити като се съблюдават следните съвети:
 Правилно хранене на майката през бремеността и след нея.
 Провеждане на добре балансирано хранене на детето, което да включва витамин А в необходимата дозировка от момента на раждане до десет годишна възраст.
 Снабдяване на детето с подходящи за възрастта играчки без ръбове и остри върхове;
 Защита на очите на детето от ултравиолетови лъчи;
 Носене на подходящи защитни средства при спортуване;
 Редовни прегледи при детски очен лекар.

Колко често трябва да бъдат проверявани очите на децата?

Няма строги провила. Препоръчва се подробен преглед от детски офталмолог веднаж през първата година от живота и втори път между 3 и 4 годишна възраст. Допълнителни изследвания са необходими ако детето има някаква зрителна недостатъчност. Децата, чиито родители имат очни проблеми трябва да бъдат изследвани рано по някалоко пъти от детски офталмолог.

Каква първа помощ може да окаже родителя при нараняване на очите на детето?

1. Ако детето залее с някаква течност очите си и не е известен състава на субстанцията (това би могло да се разбере от етикета на бутилката ако има такава наоколо), трябва да се направи промивка до 20 минута и веднага да се потърси лекар. Промивките с вода не трябва да спират до появата на специалист.
2. При нараняване на окото с твърд предмет, се прави бърз оглед и ако се вижда кървене веднага се търси лекар.
3. Ако детето продължава да има болка, да търка удареното око или да има неясно или двойно виждане трябва да се потърси незабавно лекар. Поставя се студен компрес върху окото за 15 минути на всеки час. Ако се поставя торбичка с лед тя трябва да се обвие в марля и след това да се постави върху нараненото око.
4. При нараняване с остър предмет, окото се покрива с марля и веднага се търси помощ от лекар. Ако предметът е все още в окото не трябва да се правят опити да се отстрани. Това е работа на специалиста офталмолог.

( По материали на WebMD)
[/b]

# 8
  • Мнения: 462
Ох,честно казано радвам се че са ти казали че няма проблеми с главичката.Ние като бяхме на 6м.ходихме в медицинска академия при д-р Попова мисля че се казваше.Тогава за нас тя каза че това би бил сигнал,че клапата ни се е запушила.Но това разбирасе се отнася за нас.Още веднъж се радвам че при вас всичко е наред.Не забрвяй че различната сила светлина разширява зениците различно...но ако нещо те притеснява-защо не се консултираш с още някой лекар?

Общи условия

Активация на акаунт