Изписвали ли са ви Дузофарм 50 mg x 30 т.

  • 13 028
  • 4
  •   1
Отговори
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Днес ми изписаха дузофарм понеже размерите на бебенцето ми съответствали на 27 г.с., а аз съм в 28 г.с.. Каза ми да го пия 10 дни. Като отворих да прочета листовката се притесних. Не се препоръчва при бременност и кърмене. Изписвали ли са ви такова нещо и колко време сте го приемали и по колко? Страх ме е да не навредя нещо на бебчо въпреки че ми го е изписал лекър.  CryБлагодаря на всички за отговорите предварително!

# 1
  • Мнения: 2 082
отиди и някъде другаде на преглед,за да получиш още едно мнение...http://archives.bg-mamma.com/archive/000/082/209/82209/82209.html

# 2
  • Мнения: 44
Имах същия проблем. В резултат на прекаран грип в началото на февруари, бебето ми изоставаше с около едмица и половина - трябваше да е 31 семица, а отговаряше на 29 и 1/2. Тогава ми изписаха Дузофарм и Магнерич. По същия начин - аз се притесних от противопоказанията на Дузофарм-а, тъй като не се препоръчва при бременност и кърмене. Отидох на друг лекар и той ме успокои, че повечето лекарства не се препоръчват за бременни - не защото са толкова вредни, колкото фармацевтичните фирми се презастраховат /допълнително/, т.е. както пише в листовката:"не са правени специални клинични проучвания". Но този лекар ми каза, че много добре са направили колегите му, като са ми изписали Дузофарм, тъй като действието му, а именно разширяване на кръвоносните съдове, се отразявало много добре на бебчето. По-точно, то се храни по-добре и расте по-ускорено. Аз, честно казано го пих, но не както ми бяха предписали:3 пъти по 1 табл.на ден, ами горе долу - сутрин и вечер или само веднъж на ден, тъй като бях повече в движение и забравях. А от друга страна - често ми падаше кръвното, като странично действие на лекарството и се чувствах като парцал...Това допълнително ме спираше да го пия редовно.
В крайна сметка, когато след 2 седмици отидох пак на преглед - бебка беше нарастнала като за 4-ри седмици! Лекарят ми беше много доволен и каза да продължа да пия Дузофарм-а, но аз реших че ДИНОЗАВРИ ! няма да райдам Naughty и го спрях. Просто не мисля, че след като си е влязло в норма трябва насилствено да го пришпорвам да расте по-ускорено.
За сега, да чукна на дърво, всичко върви добре и вече сме в края на 36 седмица.
Е, надявам се да съм помогнала поне малко.
Желая лека бременност и най-здравото бебе!

# 3
Здравейте , и аз имах куп въпроси относно написаните предупреждения по медикаментите които пиех за едно или друго:) но както казва sisonika, това си е застраховане на фармацевтичните компании. Дори и на билковите бонбони против гърлобол има такова предупреждение:)

# 4
  • София
  • Мнения: 17 591
Дори и на билковите бонбони против гърлобол има такова предупреждение:)

Момичета, внимавайте. Това, че даден продукт или извлек носи щампата "билка", изобщо не прави нещото безопасно. Не забравяйте, че някои от най-силните отрови са именно растителни извлеци (е, добре де, сред животинския свят са, средно взето, и по-страшни отровите, но ако нещо убива, едва ли ще се интересувате, че има и друго, още по - ефикасно умъртвяващо средство... Simple Smile ). С други думи: нерядко билките действат именно поради това, че са отровни - само че Вие сте по-големи от бактериите, гъбичките, или каквото там искате да унищожавате. Бебчо, обаче, е мъничък... А именно поради това, че се продават като добавки или 'на собствена отговорност' - хм, както и по много други причини, не на последно място - в зависимост от начина на получаване на извлека има различни вещества в него - изследванията, ако биха били провеждани - а в повечето случаи не са - биха били много по-скъпи, сложни и ненадеждни, спрямо синтетичните лекарствени средства, за които поне е предварително известно точно какво съдържат. В такъв смисъл, билколечението е много препоръчително, когато става въпрос само за Вас, но когато носите и бебе, по-добре се придържайте към ... хм... по-"химическите" средства.

Общи условия

Активация на акаунт