Питане за невролог и ЯМР ...

  • 21 440
  • 60
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 89
Здравейте ,
моето дете има двигателни проблеми.До сега сме ходили на прегледи при невролог  само при Др Калева в медицински център Здраве гр.София , но понеже скоро ни предстои пак посещение и ми се иска да чуя и друго мнение на лекар , то Ви моля да ми препоръчате някой добър невролог. Също така трябва да  и се направи и контролен ядрено магнитен резонанс на главата .Първия го правихме в Пловдив в Универстетската болница , но една майка ми препоръча във София Военно медицинската академия .Къде е най-добре да направи това изследване?Ще съм ви много благодарна ако споделите вашия опит

# 1
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
ЯМР - задължително в София! Най - добре във Военна болница, както са ти казали.

Колкото до детски невролог - неведнъж съм препоръчвала доц. Божинова - тя е началник детска неврологична клиника в Унив.Болница за активно лечение по неврология и психиатрия "Св.Наум"- тел.02/ 9702 231 и 0889 802 282.

Успех!

# 2
  • Мнения: 1 271
За невролог бих ти препоръчала д-р Попова от педиатрията - на първия етаж в дясно е кабинета - там се правят ЕЕГ-та също.
952 38 40 тел. на педиатрията те ще ви свържат с др. Попова от ЕЕГ-то.
За магн. резон. вече не знам дали има голям избор - ние първия път правихме в Александровка сега пак трябва и не знам още къде ще е (ще следя какво пишат мамите по въпроса) но проф. Симеонов ни е обещал и мисля че пак ще е там в Алекс. болница.
Успех  Hug  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 2 351
Таман по темата да вметна и аз моето питане.Имало ЯМР в ІІІ градска болница.Добър бил - според техни си служители.И на всичко отгоре имат договор със здравната каса.
Има ли някой мнение по въпроса?
Успех на Радостт!

# 4
  • Мнения: 1 710
Аз съм доволна от този в Александровска болница, но ми препоръчаха и този във Военна - и да, навсякъде имат договор с касата. Успех.

# 5
  • Мнения: 495
Моля да ме "светнете" и мен.Защо е важно кьде е направен ЯМР.Ние го направихме в Русе.Свьрзано е с разчитането ли?

# 6
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Качественият и по - модерен от техническа гледна точка апарат, дава и по - добрите резултати съответно.
Освен това във Военна болница дават данните от ЯМР ги качват и на цифров носител, което е голям плюс в определени ситуации.

# 7
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
          Здравей, Радостт! Когато пред нас седеше въпроса къде да направим ЯМР, разучихме следното: в "Александровска" работят баща и син Попови, които са може би най-добрите, но техниката е стара. В"Лозенец" пък има най-съвременна апаратура, но специалистите нямат толкова опит. Ние избрахме "Лозенец" и въобще не съжаляваме, още повече, че там има анестезиолог, а в "Александровска" трябва да си намериш. Изследването, което трябваше да се направи на моя син, беше доста фино и прецизно, направиха го съвсем точно, и под упойка, от която той, на пет месеца, излезе с усмивка! За разрешението от Здравна каса чакахме една седмица. Решението е твое, пожелавам ти късмет.
          P.S. Резултатите от изследването ти ги дават един час след прегледа, но винаги ще ти ги разчетат, ако нещо не ти е ясно. Успех! Praynig

# 8
  • Мнения: 495
Доколкото знам в Русе ЯМР е нов.Снимката от Скенера ми я прехвьрлиха на диск в проф. студио.Вчера ми изпратиха и снимката от ЯМР по ел.поща.Тя беше преснимана по друг начин и качеството е по-добро/доста/.Ако трябва да сравнявам 2 снимки,2-та е с идеалното кач.Преснимана е с дигитален профес. апарат/1000лв./.Нея още не сьм я прехвьрлила  на диск.Но искам да обясня,че аз сьм решила да са на ел.носители.Тук не е така както вьв Военна.

# 9
  • Мнения: 495
Забравих да напиша,че и разчитането на ЯМР беше много точно.

# 10
  • Мнения: 1 710
Само да уточня, че в Александровска болница също ти дават изследването качено на носител. Но да - анестезиолог трябва да си намериш ти. Те дават координати на този, с който работят.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 351
Е и аз да доуточна - преди два дни бях в б-ца Лозенец.Там ЯМР се прави без упойка, поради липса на апаратура за наблюдение.Много е мил персонала, веднага могат да направят изследването, техниката е добра, но НЕ слагат упойка.Категорично.

# 12
  • Мнения: 1 710
Това е невъзможно - как без упойка, нали децата мърдат и няма да е ефективно изследването?

# 13
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Няма вариант да стане точно изследването при детенце, ако е без упойка  Naughty
По - добре да не се прави там ЯМР в такъв случай.

И да добавя, че на много места вече има нови апарати, но говорим за различни поколения и модели техника.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 89
Къде е по добра апаратурата във Военна болница или в Лозенец? Предполагам е възможно да отидем там където е по доба апаратурата , а другъде да ни ги разчетат.В Лозенец работят ли със здравната каса?Знаете ли колко струва изследването на частно?

Общи условия

Активация на акаунт