Каква е разликата между аквастоп и защита от преливане?

  • 10 000
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Голям зор виждам с избора на пералня... Трябва ми такава за вграждане, но много ми се иска да има аквастоп, защото ще ми е в кухнята, която пък е в хола и с две думи - ако се наводним, отиде и кухнята, и хола ooooh!
Оказа се обаче, че почти няма перални за вграждане а пълен аквастоп Confused Дотук съм намерила цифром и словом само 2, и двете са по 1300 лв. - една Аристон и една Сименс. Не е честно просто Cry Свободностоящите са с толкова голям избор, а за вграждане - нищо и половина, че и егати цената Sad
Но попаднах на една с по-нормална цена, вече дори не помня каква беше, със "защита от преливане". Това същото ли е?
А, между другото, според вас заслужава ли си даването на 300-400 лева отгоре за тоя аквастоп или той е поредната функция "мижи да те лажем" hahaha

# 1
  • Мнения: 1 655
Моят Аристон е такъв. Имахме инцидент преди време, запушил се отходния канал за водата. Пералнята си беше спряла както е с водата вътре, а на дисплея пишеше ERR и номера на грешката. Обадихме се в сервиза, да ни кажат на какво отговаря този номер грешка, и ни казаха да си видим маркуча. Така стигнахме до повредата. Умничка пералня се оказа, не преля...

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Чудесно! А не разбрах твоята с аквастоп ли е или със защита от преливане?

# 3
  • Мнения: 1 426
"АКВА Стоп"- е когато ти спре водата и пералнята да спре да пере без вода, а "защита от преливане" е.......... (казано по горе), ама съвременните модели почти всички ги имат тези работи, но ако ти избие някоя мека връзка няма да те спасят тези екстри от наводнение.

Последна редакция: ср, 14 мар 2007, 12:15 от mania4ka

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Олееее, аз съм била в тотална заблуда в такъв случай!!!Много ти благодаря  bouquet  bouquet  bouquet Че то тогава и дъртия ми сименс има аквастоп, защото като спре водата, спира да върти LaughingАз изобщо не знам да има пералня, която да пере, ако е спряла водата. Моята даже помни докъде е стигнала ако спре тока/водата и после си продължава Wink
Колкото до съвременните модели - не е баш тъй. Нали ти казвам - от тези за вграждане има само 2 по магазините, на които изрично пише, че имат аквастоп. Пък аз си мислех, че това означава, че ако има изтичане на вода от някъде, ще спре притока на чиста и ще се спасим от наводнение Rolling Eyes В голяма грешка съм била Confused

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
"АКВА Стоп"- е когато ти спре водата и пералнята да спре да пере без вода, а "защита от преливане" е.......... (казано по горе), ама съвременните модели почти всички ги имат тези работи, но ако ти избие някоя мека връзка няма да те спасят тези екстри от наводнение.
...ако се спука маркуча пералнята автоматично спира.Така пише в нашата книжка на пералнята.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
белинда, ще се въздържа да коментирам някои изключително глупави постове до тук  ooooh!.... ама едвам го правя де  Twisted Evil

Ето ти малко инфо, кое какво е:

Защита от преливане
Ако се повреди  клапата за дозиране или нивото на водата е много високо, помпата започва да изпомпва вода, докато се достигне оптималното за избраната програма ниво.                                       

Частичен Аква стоп
Механична система прекъсва притока на вода в казана, ако се повреди входния маркуч.


Пълен Аква стоп
Сензор за изтичане на вода извън машината е монтиран в долната част на пералната машина. Ако засече изтичане и на най-малкото количество вода  веднага прекъсва притока на вода в пералната машина.(подобрение на частичния Аква стоп).

Ти си умно маце. Дерзай!

П.П: отхвърли ли побългаряването на думата вградена пералня от главата си? Това, което е с шкаф-дупка, в която се пъха свободно стоящ уред?  Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
П.П: отхвърли ли побългаряването на думата вградена пералня от главата си? Това, което е с шкаф-дупка, в която се пъха свободно стоящ уред?  Rolling Eyes
Я пак, че не схванах въпроса?
За инфоро - мерси  bouquetМай все пак съм била на правиланата посока Confused Ми ще давам 1300 лв., ко да правя сега Confused

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Питам аз, не желаеш ли свободно стоящ уред, пъхнат в шкаф, така, че да е като вгредено всичко?

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Питам аз, не желаеш ли свободно стоящ уред, пъхнат в шкаф, така, че да е като вгредено всичко?
Не, защо newsm78 Е, сега ме хвърли в тъча, бе Шанииии Cry К'во им е на пералните за вграждане? Кофти ли са?
Както и да е...вече сме поръчали куфнята, няма мърдане, вградена пералня ще е, и миялната, и фурната, и всьо Sad Не можа ли по-рано да си кажеш, нали знаеш, че слушкам Laughing

# 10
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
белинда, ще се въздържа да коментирам някои изключително глупави постове до тук  ooooh!.... ама едвам го правя де  Twisted Evil

Сори, че не е по темата, ама не можах да се сдържа... Още като прочетох глупавите изказвания и си помислих : "Ей ,сега това ако го види Шани..."  hahaha И хоп- гледам по-надолу  Шани вече едвам се сдържа. Joy

Последна редакция: ср, 14 мар 2007, 19:55 от Джемма

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...И хоп- гледам по-надолу  Шани вече едвамс е сдържа. Joy

ама успях, к'во  Mr. Green Не заслужавам ли да си почерпя съвеста?!  Laughing

Белинда - нищо им няма бре. Уреди, кат' урУди... няма страшно....  Hug
На каква марка се спря?

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Бош, ама не е от турските, съдейки по издълбаното на самата машина. ВЕрвам, комшиите няма да са толкова нагли да трамбоват "made in Germany" на родното си производство Laughing Ама мноу скъпо...направо ми се реве като гледам какви евтини и разкошни свободностоящи има...много се натварихме с тия вградени уреди, много Close

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

Ok. На късмет да ти е  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Дай Боже Praynig Благодаря ти, мила Hug

Общи условия

Активация на акаунт