Бебето ми непрекъснато боледува.

  • 3 152
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 109
Бебчето ми е на 7 м.и до сега вече се е разболявало 5 пъти.В момента пак е болно.Не е нещо сериозно, имам предвид, че не вдига температура, но се започва най напред с хрема и след няколко дни започва много да кашля, Дори когато спи се закашля,а като е будна понякога повръща от кашлицата.Като я заведа на преглед, джипито и изписва сироп за кашлица и вит.С, като казва, че няма хрипове.Последния път ни изписа някакви капки за "евентуална алергия"/Зиртек/.След извесно време се оправя, но същото нещо се повтаря след около 10-на дни и така непрекъснато откакто беше на 3м.Баткото ходи на детска градина и макар, че рядко боледува се чудя дали не носи някакви вируси и от там и малката да се разболява.Вече незнам какво да правя.Моля ви дайте някакъв съвет - на какъв доктор да я заведа и как може да престане това непрекъснато боледуване или поне да се разреди.И още един въпрос - може ли да и давам някакви витамини или някакъв имуностимулатор на тази възраст?Благодаря предварително.

# 1
  • Русе
  • Мнения: 2 354
според мен педиатъра на детето би преценил към какъв лекар да ви препрати.... Настоявай за това!!!
Ако не се съгласи да ви даде направление, заведи я на друг педиатър (на частен преглед)
Дано бързо се оправи!!!

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Едва ли ще ти дам адекватен съвет, но моето дете беше почти същия случай.Ставах всяка нощ защото кашляше и носът му все беше запушен.Оказа се, че е заразен със стафилокок в родилния дом.
 На твоето дете правено ли му е такова изследване? newsm786

# 3
  • Мнения: 150
Ние сме абсолютно в същото положение. Embarassed Мартин се закашля още на две седмици - УЖАС!!! Всичко идва от детската. Алекси доста често хремясва и кашля - като ходя да го взимам от детска виждам, че половината от децата подсмърчат, точат сополи и се дерат от кашлица. Това е положението. Отскоро давам на Алекси имуностимулант "Colactive" /мисля, че така се пишеше/. Една приятелка се кълне в него - и тя е с две деца, и тя е минала през същите кошмари. Иначе, питах д-р  Слънчева, дали мога да давам на Мартин Осцилококцинум и тя каза, че може. То и на самата опаковка пише, че става за кърмачета. За вашата възраст може и Мултисаностол или нещо подобно вече да е подходящо. Прочети листовките в аптеката. Иначе за положението - това е: от всички майки с две деца знам, че първата година е ужас, особено, когато голямото ходи на детска градина. Но после постепенно нещата преминават и се оправят. Желая ти успех и не се притеснявай /доколкото е възможно/. Просто всички сме така. Можем да си организираме клуб  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 109
Едва ли ще ти дам адекватен съвет, но моето дете беше почти същия случай.Ставах всяка нощ защото кашляше и носът му все беше запушен.Оказа се, че е заразен със стафилокок в родилния дом.
 На твоето дете правено ли му е такова изследване? newsm786
Не, не сме правили такова изследване.Какво точно представлява?

# 5
  • Мнения: 150
Забравих да кажа - ако не се доверяваш на преценката на личния лекар, наистина му кажи да ти даде направление при специалист /за да си спокойна, че всичко необходимо е направено/. А що се отнася до алергии, доколкото знам - първите по-точни тестове могат да се правят на много по-голяма възраст на детето - някъде към 6-7 г.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не, не сме правили такова изследване.Какво точно представлява?
Взима се секрет от носа.Ако педиатърката ти не иска(въпреки, че е длъжна) го заведи в някоя лаборатория.Изследването беше около 10лв.С една клечка му бъркат в носа за секунда и бебето не разбира за какво става въпрос.
 Според мен е хубаво да се направи това изследване.Аз също няколко пъти настоявах за преглед, а педито го преслушваше и казваше, че всичко е о.к.

# 7
  • Мнения: 109
Момичета благодаря ви за бързите отговори.А какви сиропчета за кашлицата са подходящи според вас?Аз и давам Проспан или Стодал, както и капки Синекод - кашлицата е суха.За носа ползвам Виброцил.

# 8
  • Мнения: 294
а какво е положението със зъбките ? и моето бебенце напоследък все е хремаво и явно образува храчки и затова кашля и повръща понякога, та много хора ми казаха че може да е защото му никнат зъбки. Сега му избиха 2 наведнъж и хремата спря!
Все пак щом няма температура и хрипове,не трябва да се притесняваш толкова. Така растат бебоците!
Оправяйте се бързо

# 9
  • Мнения: 109
alex z този colactive става ли за кърмачета и в какви дозировки?Ходих да го търся в няколко аптеки, за да прочета листовката, но в нашия малък град не можах да го намеря.Поръчах го в едната аптека и утре очаквам да го доставят.Каква е цената приблизително?Иначе в нета прочетох добри неща за него.

# 10
  • Мнения: 150
alex z този colactive става ли за кърмачета и в какви дозировки?Ходих да го търся в няколко аптеки, за да прочета листовката, но в нашия малък град не можах да го намеря.Поръчах го в едната аптека и утре очаквам да го доставят.Каква е цената приблизително?Иначе в нета прочетох добри неща за него.
При нас ни го даде педито, защото и тя го предлага. Иначе по аптеките, мисля че трудно се намира /с поръчка/. Една капсулка е около 0.60лв., като разфасовките са доста големи - 120-140 капсули. Но то не пречи, защото го имаш за по-дълго време. Другият вариант е да се съюзите няколко майки и да си делите една опаковка /аз така направих със сестра ми/. На същата фирма има и други продукти и нашата докторка ми обеща да ми донесе листовки, за да се запозная по-подробно с всички варианти. Ако искаш, като дойдат листовките /не знам кога ще бъде/ ще ти кажа, ако има нещо друго интересно. След като си поръчала вече от него, като ти го донесат - виж в листовката, дали става и за по-малки бебета /листовката остана при сестра ми и аз не мога да я прочета, за да ти кажа/. Но за Мартин не става - доколкото разбрах. За мен е по-важно Алекси да е здрав и силен, защото ако той е наред - и Мартин няма от кого да се зарази.

# 11
  • Мнения: 150
Забравих да ти кажа как се пие: сутрин на гладно, като след това поне 15-20 мин. не трябва да яде. По принцип за по-малките деца капсулката се отваря и прахчето се разтваря във вода, за да не се задавят. Алекси категорично го отказа, защото не му хареса на вкус  ooooh! /а то си е много приятно - като прясно мляко/. Така че аз му го давам в лъжичка с малко кисело мляко, за да не го усеща.

# 12
  • Мнения: 469
И нашата кака носи бацили от градината.Спрях я от градина две седмици преди да се роди бебчо и я оставих в къщи 4 месеца,но все пак от месец ходи и вече 1 път бяхме в болница тримата.Сега пак са хремави и двамата.Много болни деца има в нашата група направо ми призлява сутрин като ги слушам как кашлят.Още от яслата се убедих ,че това никога няма да се промени.Само се надявам скоро да започне да боледува по-рядко за да спре да заразява брат си.

# 13
  • Мнения: 2 467
Направете му изследвания на детето. Не давай на сляпо лекарства  Naughty Кашлицата си има причина. Дали са стафилококи, алергия или нещо друго - изследванията ще покажат. Педиатъра ако е смотан, сменяй, не го мисли. За здравето на детето ти става дума.
Не може мамите от форума да ти кажат "какви сиропчета за кашлицата са подходящи според тях". Всяко лекарство се изписва според пациента и според болеста  Naughty

Сополите не се лекуват с имуностимулант  Crossing Arms

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 522
И аз да се включа със съвет за изследване за бактерии. Беба беше със стрептококи от родилното. След няколко месеца ходене по мъките и смяна на н броя лекарства против алергии /вкл. зиртек/, антибиотични капки за нос, витамини, калции и какво ли още не, най накрая направихме това изследване и нещата се оправиха за една седмица с адекватното лечение. По принцип личната би трябвало да ти даде направление за такова, прави се бързо, резултатите излизат за един ден и поне ще знаеш, че си отхвърлила една доста вероятна причина.

Общи условия

Активация на акаунт