Отделни легла или на два етажа

  • 3 118
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 428
Предстои ни да обзавеждаме детска стая. За сега имаме само едно диваненце, но плануваме да станат две догодина-подогодина  Grinning
Та сега се чудя дали да слагам от сега легла на две нива или да сложим единично, пък после да сложим горния етаж, или пък да са си две отделни  Rolling Eyes
На мен ми харесват тези, които са под ъгъл и има бюро и гардеробче към тях. Те дали стават на етапи  Rolling Eyes Тоест в началото да е само едно легло, а после да се дострои  Rolling Eyes
Въобще удобни ли са тези легла на два етажа  Rolling Eyes Има възможност в стаята и за отделни, но ако са на два етажа, ще е по-просторно и подредено  Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 3 688
ние сме се спряли на варинат с две едно на друго,но  под ъгъл,но все още не мсе обзавели детска стая и немога да ти кажа дали е практично.Ще следя темата да видя мението на семейства който вече имат детска стая

# 2
  • Мнения: 3 211
когато са две легла под ъгъл едно в/у друго заемат повече място, аз мисля за вариант две едно върху друго, ще има повече място в стаята. В момента сме само с едно, но мисля, ако имаме друго да се направи над него друго. Или ако не става, да поръчаме ново двуетажно

# 3
  • София
  • Мнения: 3 271
Ние също ще обзавеждаме детска стая. Аз също харесвам тези легла на 2 етажа, но съпруга ми който разбира от мебели е твърдо против - и дума не дава да се каже. Били много нестабилни, до сега не бил срещнал фирма която да ги изпълни качествено ( не само по отношение на стабилността) и т.н. Та затова било по-добре щом човек има място да си сложи две отделни легла.
Ох, незнам и ние какво ще вземем и харесаме  Thinking- толкова са ни различни мненията - аз ги гледам на външен вид, да са лъскавки, той пък изпълнението им и т.н........

# 4
  • Мнения: 4 428
То и моя мъж се занимава с мебели и точно с изработката и монтажа им. Така, че не е проблем за нас той да ги направи, за да сме сигурни в материала и здравината им. Той няма против да са на два етажа. Дори беше инициатора за това. Но просто не знам колко ще е комфортно за децата  Rolling Eyes Особено за това на втория етаж  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 4 428
Ето това примерно изглежда много стабилно
http://melvi.com/catalog/product_info.php?cPath=62&products_ … de7c2b6b996d244d3
Но аз искам нещо по-раздвижено

# 6
  • София
  • Мнения: 1 228
Ние сме с легло тип сандвич - Мартин си спи на "горното", долното се прибира като чекмедже и се вади при нужда. Живот и здраве, догодина ще ползваме активно и долното. Засега аз съм спала там няколко пъти - супер си е леглото (то май заради матрака де  Simple Smile).
Ето снимкa, но за съжаление в прибрано състояние: http://bgphoto.net/photos/1672/o632829648183125000.jpg
Това, дето изглежда да е голямо чекмедже, е леглото. То е на колела.
Според мен това е абсолютния оптимум за място ... Ако искаш, довечра мога да го снимам и разгънато.

# 7
  • Мнения: 47 963
http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1893713
това е нашето легло, много е стабилно и съм доволна
единствената забележка е  че няма чекмеджета отдолу

# 8
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Нашето е от този тип http://www.dibla.com/forum/viewtopic.php?p=6676&sid=0bff47c5 … d7107555d0e53bc05,само че на горното няма масичка и чекмеджета.Долното влиза по-плътно,така горното легло не е на много виоско и се избягва температурната разлика /на този от горе да му е топло,на другия от долу студено и да се карат за отворения прозорец/.В същото време долното е на стандартна височина и се избягва прашната зона на по-ниските.Мъжът ми също се занимава с мебели и сам си ги направи.Мога да изровя и снимки ако искаш.  bouquet

# 9
  • Мнения: 4 428
На мен много ми харесаха предложенията тук
http://www.carlodanielli.com/products.php?category=3

# 10
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Не са лоши,но чувам,че не били качествени.

# 11
  • Мнения: 4 428
Ами то май няма фирма, на която да не й се носи славата за некачествена стока  Rolling Eyes Ще видим. Нали таткото е за това. Да види как е направено и да прецени дали да го купуваме готово или той ще го прави  Grinning

# 12
  • Мнения: 295
Аз наскоро обзаведох детската. Спрях се на 2 отделни. Първо мен самата ме е страх дали детето от горното легло няма сънено да тръгне към тоалетната, например и да падне и второ - въпросът с мястото за нас не е стоял, т.к. децата и без това прекарват много малко време в детската. Май само, за да се преобличат, вземат играчки и спят. Все са при нас в хола. В интерес на истината къта, който им направих за игра (масичка със столчета) отдавна е пренесен в хола. Така че съм твърдо 'за' отделните легла.

# 13
  • Мнения: 4 428
Може би компромисния вариант е този, който показа Фантичка  Rolling Eyes Само, че пак има вероятност горното дете да се изсипе и да падне право върху другото дете  Rolling Eyes А при този вариант няма как да се сложат някакви прегради на горното легло  Rolling Eyes
А пък аз си спомням, че със сестра ми доста време прекарвахме в нашата стая. Особено, като поотраснахме и започнаха да ни занимават нещо, в които не искахме да се бъркат нашите.

Последна редакция: ср, 14 мар 2007, 15:36 от veselina_s_p

# 14
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Може би компромисния вариант е този, който показа Фантичка  Rolling Eyes Само, че пак има вероятност горното дете да се изсипе и да падне право върху другото дете  Rolling Eyes А при този вариант няма как да се сложат някакви прегради на горното легло  Rolling Eyes
А пак аз си спомням, че със сестра ми доста време прекарвахме в нашата стая. Особено, като поотраснахме и започнаха да ни занимават нещо, в които не искахме да се бъркат нашите.

  Виждала съм и такива с преградки на горното легло.Нашия тати също е обещал да сложи на нашето,но го чакам вече 2 години  Crazy.Ние ги слагаме да спят в различни посоки ,ако евентуално каката падне,да не е върху малкото.

Общи условия

Активация на акаунт