Завеси от къде?

  • 17 731
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18 542
В събота с възлюбения ще обикаляме да си търсим завеси за хола и покривка за спалнята. Кажете къде има магазини за такива работи - най-вече за завесите. Трябва да са плътни, защото иначе през деня не може да се гледа телевизия въобще. В момента имам перде, което е много шантаво не е тюл ми и аз не знам как се вика на тоя плат - гладко и прозрачно със странен цвят между зелено и тютюнево с етно орнаменти.
Ако може да ме ориентирате и в цените.
Благодаря!   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 700
На "Eкзарх Йосиф" в отсечката между Халите и Женския пазар е пълно с магазини за платове и завеси. По "Ботев" в частта близо до пазара също съм виждала.

# 2
  • София
  • Мнения: 676
На "Eкзарх Йосиф" в отсечката между Халите и Женския пазар е пълно с магазини за платове и завеси.
   Добавям и ул."Пиротска" - магазин срещу колоните  Peace.

# 3
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Миналата година и аз търсих пердета. Колкото и странно да звучи купих си от Илиенци на супер сносни цени и то страхотни пердета. Да бъда точна, на Илиенци се продават тези пердета дето ги има на Екзарх Йосиф. Не ми се ходяше на този пазар, но се принудих, защото ми трябваха 15 метра, а в магазините от моделите дето харесвах все нямаха толкоз много.
Има един магазин с турски пердета на "Христо Ботев" май номер 64 беше, казва се "Елеганса"от там си взех за спалнята ленени страхотни с финна бродерия.

# 4
  • Мнения: 18 542
Много благодаря! За Илиенци никога нямаше да се сетя  Hug
На Евлоги Георгиев малко преди НДК видях ателие за завеси. Някой да е купувал от там или поне да е влизал?
Аз минавам транзит с автобуса и се чудя дали си заслужава.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 079
На прима виста се сещам за два магазина за завеси:
1. Това е  магазин с немски пердета и завеси, има и покривала за спални, срещу гара Подуяне, зад спирката на рейсове 72, 313, 413, в посока ул. Оборище (по бул. Ситняково). Предупреждавам, че цените са малко по-високи, но пък качеството е супер!  Peace И наистина ще намериш това, което искаш.
2. Магазин, в който шият и завеси, и пердета, и шалтета, и всичко, свързано с къщата - намира се на Орлов мост, на спирката на рейсове 72, 213, 305, в посока театър София.

Успех в търсенето,   bouquet    а после кажи какво и къде намери, че и на мен ми предстои същото през лятото! Tired

# 6
  • Мнения: 18 542
2. Магазин, в който шият и завеси, и пердета, и шалтета, и всичко, свързано с къщата - намира се на Орлов мост, на спирката на рейсове 72, 213, 305, в посока театър София.
Хм, това на Орлов мост ми е много удобно, ще мина от там със сигурност, благодаря!  Heart Eyes

# 7
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
По принцип където предлагат платове за завеси и ковертюри, там предлагат и ушиване. Попитай за цените, да се ориентираш, обаче казват цената на метър за шеф, а ти спестяват, че трябва още 1,50 лв да платиш за перделъка, за пердета говоря конкретно, цените доста варират от 5лв до 1,50лв, лудница направо.
В Практикер предлагат тези турски пердета дето ти споменах за тях.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 817
Аз искам да попитам за корнизите. Искам корниз-релса, която се хваща за тавана. Вчера влязох в един магазин на Бъкстон и момата ми заяви: 17 лв/метър за бял и 22 лева/метър за бронз за единичен корниз. Това не е ли малко множко????

А дали металните са по-добри от пластмасовите като качество и има ли изобщо някаква разлика???

# 9
  • София
  • Мнения: 3 271
etomira , най-евтини двойни  корнизи има в Практикер- почти навсякъде съм обиколила и знам цените.

Колкото до пердетата, аз най-евтинки намерих на Екзарх Йосиф и ушиването бе тънко - по 1 или 1.50лв, не помня точно. В Практикер искат много пари за шев.

# 10
  • София
  • Мнения: 626
Мога да ти препоръчам магазин за пердета и карнизи,но незнам дали ще ти го обясня правилно.
Там има страхотни неща и на много по-ниски цени.Корнизите и на мен в "Домко"ми ги препоръчаха на много по-висока цена от тази на която си ги купих!
Значи....ул.Жданов,но по-точно май е към Женския пазар.От спирката на пазара /но не към центъра/продължаваш по посока на трамвая,прави се един завой в дясно и излизаш на следващата спирка,точно с/у нея е магазина.Мисля,че бяха два-ще влезнеш в по-долния/ако си на спирката ти се пада с/у теб в ляво/Надявам се да си ме разбрала.Ако искаш отиди и провери.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 817
Мерси много, Бубе. Разбрах къде е (надявам се)!

# 12
  • Мнения: 4 916
В Бриколаж също има.

# 13
  • Мнения: 1 311
Аз искам да попитам за корнизите. Искам корниз-релса, която се хваща за тавана. Вчера влязох в един магазин на Бъкстон и момата ми заяви: 17 лв/метър за бял и 22 лева/метър за бронз за единичен корниз. Това не е ли малко множко????

А дали металните са по-добри от пластмасовите като качество и има ли изобщо някаква разлика???

Аз си смених металните корнизи с пластмасови навсякъде. Не знам дали сегашните метални са по-добри от едновремешните, идея си нямам. На пластмасовите кукичките се плъзгат леко, не закачат, не шуми. Пердетата си ги пера в пералнята направо с кукичките  Laughing

За цените - има турски, има и немски пластмасови корнизи. В Домко немски двоен пластмасов 3,5 м + тапички и 2 комплекта кукички ми излезе малко над 30 лева.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 044
Аз искам да попитам за корнизите. Искам корниз-релса, която се хваща за тавана. Вчера влязох в един магазин на Бъкстон и момата ми заяви: 17 лв/метър за бял и 22 лева/метър за бронз за единичен корниз. Това не е ли малко множко????

А дали металните са по-добри от пластмасовите като качество и има ли изобщо някаква разлика???

Вкъщи наскоро си сложихме двоен пластмасов корниз, турски наистина, но цената му беше 3.50лв/м - дали е от същия вид, който ти търсиш? Магазинът се намира срещу "Даная" на бул."Ботев", от другата страна на пресечката. Там може да потърсиш и пердета.

Общи условия

Активация на акаунт