За ЖК в Шейново

  • 2 027
  • 37
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 679
Здравейте,

Искам да попитам тези, които са посещавали/посещават ЖК в Шейново - колко струва консултацията, кога се записва - като влезеш в 3-ия месец или?
Как стои въпросът ако имаш проблеми и отидеш инцидентно при тях без час - преглеждат ли те или те пращат при някой друг и дават ли болнични.
Абсолютно всички изследвания ли са включени в цената и само в сградата на Шейново ли се правят?
Благодаря Ви предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 640
Цената е 280 лв. Записва се, когато те изпрати гинеколога (т.е. трябва да са хванали пулса на бебчо, което си е 2 месец). Всички изследвания са ти включени, в това число доплера и биохимичния скрийнинг.

# 2
  • Мнения: 195
Аз ходя на ЖК в Шейново още щом разбрах че съм бременна. Там не работят със здравната каса и ако искаш да ходиш на ЖК си плащаш 300лв. В тази цена са включени всички прегледи, изследвания и тн. през всичките 9 месеца. И прегледите и изследванията се правят в сградата на Шейново.
Ако отидеш без да имаш час ще те приемат със сигурност, но може би ще трябва да изчакаш всички мами преди теб, които са със записан час. Също така издават и болнични при нужда.
Аз съм доста доволна от д-р. Йончев и като цяло от ЖК в Шейново.

Дано съм ти била полезна Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 3 679
Значи извънредно посещение не се залаща допълнително - нали правилно съм разбрала?

# 4
  • Мнения: 195
Ако отиваш за първи път и не си регистрирана за ЖК в шейново, ще си платиш прегледа.
Ако пък си регистрирана за ЖК там и отидеш извънредно няма да плащаш.
Най-много да си почакаш доста дълго пред кабинета докато изчакаш всички с час.

# 5
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Значи извънредно посещение не се залаща допълнително - нали правилно съм разбрала?

Съвсем правилно си разбрала.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 679
А ЖК приема ли и в почивните дни? И на първия етаж ли някъде се намира?

# 7
  • Мнения: 195
На първия етаж е. Приема 7 дни в седмицата, но само до 15ч.

# 8
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Приемат по всяко време. При едно мое спешно посещение в неделя по никое време, докторът даже излезе от операция по спешност, за да ме прегледа.

# 9
  • Мнения: 1 925
Jutoo, а ти защо си решила точно там да ходиш на консултация ? Аз не един път съм разказвала за премеждията си като отидох да се записвам, пък и много мами, които направо страхотии са разказвали за ЖК-то в Шейново. Аз лично бях разтреперана и разревана, а съм доста търпелива, и с излизането си отидох в друга болница, където видях човешко отношение, което липсва в Шейново. Да не говорим, че ти правят много малко изследвания, гледат те на месец и половина и то не всеки път има лекар.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 679
Jutoo, а ти защо си решила точно там да ходиш на консултация ? Аз не един път съм разказвала за премеждията си като отидох да се записвам, пък и много мами, които направо страхотии са разказвали за ЖК-то в Шейново. Аз лично бях разтреперана и разревана, а съм доста търпелива, и с излизането си отидох в друга болница, където видях човешко отношение, което липсва в Шейново. Да не говорим, че ти правят много малко изследвания, гледат те на месец и половина и то не всеки път има лекар.
Ами знам ли и аз  newsm78 Ходя при лекар, който работи в Шейново и затова мислех там да се запиша за консултация. Другото което ми харесва е, че всичко е на едно место - изследвания, прегледи...не е да ходиш до разни лаборатории за изследвания, после да си взимаш резултатите и да ходиш да ги носиш при лекаря...всъщност мисля да попитам и моя лекар не може ли той да ми води консултацията - то като пари пак толкова ще ми излезе. също Шейново ми е на една крачка от работата - не се сещам за по удобен вариант за момента, но не съм решила още със сигурност - просто проучвам. Аз съм в 7 ма седмица сега и имам още малко време.

# 11
  • Мнения: 47 963
и аз не бях доволна от жк  в шейново, най-много от това че не винаги има лекар, и че едната акушерка е върха на ужаса който може да съществува!
от друга страна, в поликлиниките е още по-ужасно,така че ако ти е наблизо и имаш лекар там-давай
другото предимство,освен че всички изследвания ти се правят там е,че ако имаш изследване за кр група от тяхната консултация,няма да те бодат отново,иначе не признават от  другаде изследвания

# 12
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Jutoo, а ти защо си решила точно там да ходиш на консултация ? Аз не един път съм разказвала за премеждията си като отидох да се записвам, пък и много мами, които направо страхотии са разказвали за ЖК-то в Шейново. Аз лично бях разтреперана и разревана, а съм доста търпелива, и с излизането си отидох в друга болница, където видях човешко отношение, което липсва в Шейново. Да не говорим, че ти правят много малко изследвания, гледат те на месец и половина и то не всеки път има лекар.

Моят лекар работи в Шейново и самият той ме посъветва да ходя на друго място на ЖК - без да се обосновава - каза само, че всеки път са различни лекарите, че не минава през ЗК - т.е. изтъкна негативите. Още едно момиче от Септемврийките ходи в Шейново при друг лекар, той я е посъветвал същото, даже в по-прав текст - да отиде на друго място на ЖК. Не съм ходила да се записвам, но щом самите доктори оттам не препоръчват тяхната ЖК, въобще не съм я разглеждала като вариант.

# 13
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
В повечето случаи е само акушерка или най-много някой специализант. Събота и неделя и след 13,30 часа няма никакъв лекар.
За втората бременност се записах на ЖК във ВИТА и там всичко е на едно място. Цената е 350 лв. и ако не си ги изразходваш не ги връщат и може да се ползват за прием при дург техен лекар. Гледаха ме на ехограф почти всеки път, а в Шейново гледат само 3-4 пъти.

# 14
  • Мнения: 195
Наистина много ме озадачава това, което казвате  newsm78
Аз абсолютно честно си казвам, че съм много доволна и от лекаря и от ЖК в шейново!
Нямам връзки там, никой не познавах, отидох на сляпо по препоръка на приятелка, която роди там и беше изключително доволна!
До сега са ми правили всички нужни изследвания, специално съм проверила за да съм сигурна, че не са пропуснали нещо. Винаги като отида в кабинета са едни и същи акушерки и "моя" лекар. Винаги ме мерят, претеглят, разпитват... А лекаря от самото начало ми направи страхотно впечатление. Държи се много мило, любезно и обяснява всичко. Личи си, че си харесва работата. Винаги е един такъв ухилен и се шегува...
Не знам защо се получава такава разлика в мненията  newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт