Има ли опарени от изплащането на болничните от НОИ?

  • 2 345
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 479
Здравейте, първо се извинявам ако темата се повтаря с друга.  Peace Въпросът ми е следния - бях в болничен през м. Януари. От нашето счетоводство ми казаха, че документите за болничните ми са подадени на 10.02. Но до момента нищо не съм получила от НОИ като превод  Thinking
Та въпросът ми е дали аз съм единствена и има ли такива, които са си получили парите вече от НОИ?

Благодаря ви предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 45
 Бях в болничен на 3, 4 и 5 януари на 8-ми ми беше подадена декларацията, кото се оказа, че в самото НОИ нямало още назначени хора, които да ги обработват  #2gunfire от фирменото счетоводство ми казаха, да си чакам парите края на април  #Cussing out аз имам три дена, но сестра ми беше с болничен - месец  ooooh! ха някой да каже - е ли сме нормална държава?!

# 2
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Много сме! Силни сме!
И си плюем на воля в ей тая темичка  Twisted Evil

# 3
  • Мнения: 1 448
Чакаме все още болнични за 3,4 и 5 януари  Shocked

# 4
  • Мнения: 5 370
Много сме! Силни сме!
И си плюем на воля в ей тая темичка  Twisted Evil
Обясни ми, моля те, това с "9 ден"???Не разбрах какво искаш да кажеш в другата тема? Embarassed
За статистиката-бях болна месец януари, някъде третата седмица, точно една работна седмица.Днес сме вече-какво? 14.03???БЛизо 2 месеца???? ooooh!

# 5
  • Мнения: 17 546
Това, че не са ми изплатени и на мен болнични за януари ме прави опарена, нали? Опарена съъъъм!  smile3514

# 6
  • Мнения: 4 665
Януари и аз бях в болничини и все още чакам да ми приведат дължимото по картата. Просто става бавно!

# 7
  • Мнения: 17 546
Просто всичката бюрокрация у нас е такава! Това ще е поредното недоглеждане, от което ще пропищим...

# 8
  • Мнения: 5 370
Просто всичката бюрокрация у нас е такава! Това ще е поредното недоглеждане, от което ще пропищим...
Ама ти представяш ли си за момент да си току-що родила майка, на която и текат болничните???? И е ясно какви пари са необходими....и това да е доход, на който тя да разчита????
Пълно безхаберие и чиновническа бюрокрация .......и кошмар. Tired

# 9
  • Мнения: 479
Момичета, току що успях да се свържа със служител на НОИ!!!
Който като чу от кога ми е болничния и ми каза "Ама невъзможно! Дайте си бързо ЕГН-то" И какво се оказа. Първо - документите ми са подадени не на 10.02, а на 16.02, но това е белият кахър. Второ, в системата седи като грешка следното: самият болничен ме кара да си стоя вкъщи от 10.01 - 29.01, но е написан на 12.01, защото тогава се събира лекарската комисия... И в системата това се явява грешка! Но! Нито някой звъни в работата, за да каже за нея, нито оттук някой се беше трогнал да намери телефон и да провери какво става  #Cussing out Добре, че знам приказката за вълка и врата му... В крайна, сметка по думите му, на 22.03 мога да си чакам парите  Peace
Телефоните, на които аз пробвах и успях да се свържа са следните: 926 19 39 и 926 19 86. Пожелавам успех на всички чакащи и съветът ми е да не чакате, а да се свържете и да проверите какво става!!!

Целувки   bouquet

# 10
  • Мнения: 479
Просто всичката бюрокрация у нас е такава! Това ще е поредното недоглеждане, от което ще пропищим...
Ама ти представяш ли си за момент да си току-що родила майка, на която и текат болничните???? И е ясно какви пари са необходими....и това да е доход, на който тя да разчита????
Пълно безхаберие и чиновническа бюрокрация .......и кошмар. Tired

За протокола - моят болничен беше, защото съм бременна... А иначе самото майчинство доколкото знам се изплаща по - редовно отколкото болничния...  Peace Стига документите да са ти наред  Mr. Green

# 11
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Много сме! Силни сме!
И си плюем на воля в ей тая темичка  Twisted Evil
Обясни ми, моля те, това с "9 ден"???Не разбрах какво искаш да кажеш в другата тема? Embarassed
За статистиката-бях болна месец януари, някъде третата седмица, точно една работна седмица.Днес сме вече-какво? 14.03???БЛизо 2 месеца???? ooooh!

хихи Wink
Броя си дните от занесения ми в НОИ болничен - на 05.03.2007.
Тъй като аз нямам проблем с осигуровките искам да видя за колко дни ще ми се изплатят.
Смятам да подавам жалба /или иск за лихви/ не съм решила още

# 12
  • Мнения: 5 370
Просто всичката бюрокрация у нас е такава! Това ще е поредното недоглеждане, от което ще пропищим...
Ама ти представяш ли си за момент да си току-що родила майка, на която и текат болничните???? И е ясно какви пари са необходими....и това да е доход, на който тя да разчита????
Пълно безхаберие и чиновническа бюрокрация .......и кошмар. Tired

За протокола - моят болничен беше, защото съм бременна... А иначе самото майчинство доколкото знам се изплаща по - редовно отколкото болничния...  Peace Стига документите да са ти наред  Mr. Green
твоят болничен е все още болничен за общо заболяване, ако и да си бременна. Болничният за бременност и раждане започва 45 дни преди изчисления термин. Peace

# 13
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
... А иначе самото майчинство доколкото знам се изплаща по - редовно отколкото болничния...  Peace Стига документите да са ти наред  Mr. Green

Не, не е верно и това. Аз все още си чакам обезщетението за отглеждане на дете до 2 г. /майчинството/ от месец януари. И документите ми са наред и подадени навреме, но... Днес опитах поне 10 пъти да се обадя в НОИ, но е все заето. Пак ще звъня. Егати и системата!

# 14
  • Мнения: 57
И аз бях в болнични януари, но фирмените счетоводители все още не са ми подали документите в НОИ  #2gunfire
Точно за морето мога да си ги взема парите

Общи условия

Активация на акаунт