Има ли адвокати или банкери? СПЕШНО!!!

  • 5 641
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
Трябва ми спешно адвокат или банков случител (не е задължително да е от мъжки пол, де  Mr. Green ) - за макла консултация.

10х   bouquet

# 1
  • Мнения: 447
казвай какъв е проблема

# 2
# 3
  • Мнения: 1 517
На моя колежка са и превели по банковата сметка 1000 лв. по погрешка. Това е станало през декември, мисля. Тя се чуди-чуди какво да прави и реши да си трае. Една много малка част от парите ми каза, че е дала за дарение на някакви деца. Останалите стоят.
Час сега!!!, преди 2 дни и се обаждат от банката и и казват, че са си открили грешката, че парите били за някаква фирма и хората си искат парите.  И понеже липсва част от сумата (дарението), те я карат да ги внесе, за да могат да ги вземат.
Колежката ми пита: могат ли да я задължат да ги върне? Все пак тя не е виновна, че някой е сбъркал.
Абе иска да знае всички възможни варианти.

Не желая да слушам коментари от сорта, че е трябвало да се обади веднага, след като е разбрала и т.н. Това аз самата и го казах няколко пъти.

# 4
Ще ги върне - ако не ще доброволно, ще я осъдят и ще плати и лихви върху сумата, а също и разноските по делото.

# 5
  • Мнения: 447
За съжаление воден дух е права. Ще ги върне ако не доброволно, доброзорно. Но ще ги върне.

# 6
  • Мнения: 674
Да за съжаление ще трябва да ги върне. По добре да говори с мениджъра на банката да уточнят нещата и да не се стига до съд и други последствия.  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 431
Това означава, че в банковия клон е правен одит наскоро и оттам е станало ясно, че има погрешен превод. Подобни проблеми се оправят само по съдебен път, това е единствения начин - връщане на недължимо платено. Не става с обаждане по телефона. Възможно е да последва и проверка от правоохранителните органи /изрично използвам само общи термини, не зная конкретните факти/, затова жената трябва да възстанови парите, дадени за благотворителни цели. Виновна е, че е направила дарение с чужди пари, не коментирам липсата на етика в такава постъпка.
Но със съвети от форума няма да стане нищо, трябва конкретен съвет от адвокат.

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Кажи й да ги върне и да си спести неприятностите. Да, може да ги задържи сега и да чака да я осъдят, но през това време се трупат и лихви...
Абе как може да има такива хора ShockedС дарението какво, запушила е гласа на съвестта си ли? Егати ooooh!

# 9
  • Мнения: 664
има Наредба 3 на БНБ за паричните преводи; чл.27 е точно за това; ; твоята приятелка се води"неоправомощен получател" и банката трябва да се дебитира сметката на "неоправомощен получател" с подлежащата на корегиране сума"

# 10
  • Мнения: 447
percepolis ,адвокатът има сметка да има дело и да си вземе добре изработени пари. А иначе от практиката ми на 10 години съдебен служител всички такива дела завършват с възстановяване на сумата + лихви. Моят съвет е наистина да възстанови парите и следващия път да си казва овреме.
има Наредба 3 на БНБ за паричните преводи; чл.27 е точно за това; ; твоята приятелка се води"неоправомощен получател" и банката трябва да се дебитира сметката на "неоправомощен получател" с подлежащата на корегиране сума"
така де и именно за това ако по сметката и не се съберат тези пари, банката ще я съди за да си ги вземе

# 11
# 12
  • Мнения: 1 517
Кажи й да ги върне и да си спести неприятностите. Да, може да ги задържи сега и да чака да я осъдят, но през това време се трупат и лихви...
Абе как може да има такива хора ShockedС дарението какво, запушила е гласа на съвестта си ли? Егати ooooh!

Дарение правихме двете заедно  Laughing Сега казва, че не е била гузна, ами просто са и дошли в повече и решила да направи добро.
Ама на нея изобщо не и е съвестно, бе. За нея това си е просто късмет. Някой е сбъркал и сега не ще да ги дава тия пари. Или да си вземат останалата част, но да не я карат да връща дарените.

# 13
  • Мнения: 664
от дарението може да си върне ДОД като подаде декларация;  но парите банката ще ги изиска; такъв е закона(наредбата по-скоро);

# 14
  • Мнения: 1 002
Колко от вас , които твърдят , че ще я осъдят  работят в банка и са имали такива ситуации ?
не съм много убедена , че ще я осъдят ...да не кажа хич
защото  аз съм работила в банка и съм виждала такива ситуации ,
 3-4 пъти  се е случвало служители да преведат по погрешка пари по чужди сметки и само добрата воля на клиентите е връщало  парите ... питала съм какво ще стане , ако клиентите не искат да върнат парите - отговорът е нищо ...
служителят , наредил грешния превод носи последствията

Общи условия

Активация на акаунт