Отговори
  • Мнения: 183
детето ми кара седмия месец /момченце е/,но още не може да седи стабилно седнал все се клатушка нанякъде Confusedне си спомням точно но мисля че батко му на тази възраст вече можеше да седи newsm78при вас как е ,кога започнаха децата ви да сядат самостоятелно без разни възглавнички и др.такива?

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Абсолютно нормално е - даже нашата педиатърка казваше, че не е препоръчително да се слага да седи преди тази възраст. Започна да седи стабилно около 8-9 месец.

# 2
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Аз мисля,че нямаш повод да се тревожиш.Моето момченце точно на вашата възраст започна да си седи стабилно.Оставяй го между възглавници да си играе,кръстчето му ще укрепне. Stop

# 3
  • Мнения: 46 434
Като имам предвид, че бебетата се слагат седнали след 6 навършени месеца, малко вероятно  ми се струва за 2 седмици да се научи да седи стабилно  newsm78
Дъщеря ми го направи чак към 8 месеца.

# 4
  • Мнения: 58
Ние започнахме да седим стабилно към края на осмия месец, даже първо се научи да пълзи и чак след това да седи. На една приятелка детето (също момченце) и то започна да седи в осмия месец. А с ходенето след това сме в нормата (мисля си) - започнахме да стоим самостоятелно на около годинка и окончателно проходихме (след дълго колебание дали пълзененто все пак не е за предпочитане) на година и два месеца.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 644
Защо да не е нормално- сина ми седна стабилно едва на 10 месеца и нещо...
Никога не съм се притеснявала- просто предпочиташе да си се въргаля по корем и затова ...
Много бързо започна да сяда, да се изправя и да лази и за 2 месеца вече ходеше
Изобщо не се притеснявай Hug

# 6
  • Мнения: 183
благодаря ви че така бързо се отзовахте  bouquetнаистина ме успокоихте ,а съм майка за втори път Stupid

# 7
  • Мнения: 2 019
Абсолютно нормално е - даже нашата педиатърка казваше, че не е препоръчително да се слага да седи преди тази възраст. Започна да седи стабилно около 8-9 месец.
Peace

# 8
  • Мнения: 6 164
Случва се, не може изведнъж да стане. До преди 2 седмици не е слаган да седи и изведнъж хоп! застава стабилно.  Laughing

# 9
  • Мнения: 273
спокойно и ние сме така все още се клатушкаме, и днес дори лекарката ми каза да взема да я слагам да седи на по твърдо, да съм постелила нещо на земята и да я слагам с разкрачени крачета.
Аз бая се зачудих newsm78 за сега си я подпирам на леглото с възглавници, а и за никаде не бързам.

# 10
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Дарина седеше стабилно след седмия месец,малката по-рано,всичко си е до детенце. Peace

# 11
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 056
Нашата мома е на 8 и малко и още залита отвреме-навреме ooooh! Оставяй го повече време седнал и ще видиш как бързо укрепва кръста Peace

# 12
  • Мнения: 3 499
Започнах да слагам Моника да сяда след 7-ми месец по съвет на педи, че момичетата трябвало да сядат по-късно.На 7,5 месеца вече седеше перфектно сама.Научи се за нула време /по мое мнение вече си беше готова и по друго мое мнение много помогна столчето за хранене/.
Мисля, че няма за какво да се притесняваш.Редно е да се слага седнал след 6 навършени месеца, а кога ще се научи е въпрос на индивидуалност, всяко дете се научава за различно време.В един момент просто ще си седне сам и ти ще разбереш, че бебчо се е научил.Няма да остане ненаучен. Grinning
  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 272
Дъщеря ми започна да седи стабилно точно като навърши 7 месеца. Всяко дете е различно.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Нашият бебок е 7,5 м. не може и не иска да стои седнал.Предпочита да стои прав особенно като го оставим в кошарата.Изправя се и сто така .

Общи условия

Активация на акаунт