Кондиломи - моля за помощ

  • 436 655
  • 930
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 312
Момичета Сандра ви обясни доста добре всичко за кондиломите преди години се смяташе че се заразяват момичета  с  безразборен секс но това не е вярно може да си била с един и пак да имаш по принцип излизат когато организма е с намалена имунна защита например може да си носител на вируса от години и при една диета да се появи. Когато няма други придружаващи оплаквания не е страшно но вируса остава за цял живот по повърхността на кожата трябва да се остранят и да се следи за нови ако се появят и други симптоми да се търси помощ от лекар и е важна профилактиката на шест месеца да се ходи на лекар за жени над 30 години а под един път в годината ако нямат други оплаквания разбира се. От миналата година има ваксина вече и в българия срещу рака на шийката на матката но ако вече си носител на някоя разновидност не може да се предпазиш може само срещу другите видове с които не си заразен затова се препоръчва да се прави преди започване на полов живот при момичета над 12 години до 26 годишни прави се на три пъти през два месеца едната струва около 200 лева.

# 76
Сандра не се съмнявам...но наиситна мисля да спра с гугъла...там има ужасяващи снимки на кондиломи причинени от сифилис примерно които ме депресират Sad ХПВ тест не са ми правили, само за хламидия(обясниха ми че и тя е доста комерисална и лесно можеш да се обзаведеш с нея), слава Богу отрицателен.Кондиломата ми беше няколко милиметра, демек виждаше се достатъчно добре с просто око, най-странното е че беше само 1 и то доста стара. Но аз направих фаталната грешка да я разраня, демек май съм разнесла ХПВ-то и настрани...то ше си покаже след някой друг месец де Sad А сега откакто си знам диагнозата имам чувството,че ми излизат нови и нови и непрекъснато се гледам...но хипохондрията е по-страшна от брадавиците Wink Нали ти казвам, въпросния гинеколог който ме диагностицира беше токова спокоен, все едно става дума за пубертетна пъпка....Иначе извода който си вадя е че е по-важно освен да се отстрани самата брадавица(което май наистина е повече козметичен проблем), да се набляга на засилването на имунитета, от него зависи всичко.
Сандра като ти чета постовете и се успокоявам, благодаря ти наистина!!!!

# 77
   Радвам се, че поне малко съм успяла да успокоя някого. След като се сблъсках и аз с ЧПВ разбрах едно - паниката не ни е помощница, а гугъл още по-малко, когато става въпрос за здравословни проблеми. От притеснение най-много да изкочи още някоя кондилома и това е!  А колкото до снимките - някои от тях наистина са ужасяващи, но ние с вас ще се стараем да не стигнем до там. Wink

# 78
Сандра вчера разбрах че са ми тръгнали и на входа на влагалището....помогни с някоя блага дума,че съм пред самоубийство. Явно вече няма смисъл да си правя ваксина срещу ХПВ щам 6 и 11 Sad

# 79
  • Мнения: 734
Сандра вчера разбрах че са ми тръгнали и на входа на влагалището....помогни с някоя блага дума,че съм пред самоубийство. Явно вече няма смисъл да си правя ваксина срещу ХПВ щам 6 и 11 Sad

Аз не съм Сандра, но това, което смятам е, че има къде къде по-лоши неща от кондиломите. Самата аз споделих, че съм минавала ужасно болезнена интервенция за премахване на т.нар. кондиломи, а сега имам съмнения, че имам, но все още не съм отишла на лекар. Може би е малко безотговорно от моя страна (дали пък не си внушавам  newsm78 ), но в скоро време обещавам да посетя чичко доктор. Simple Smile
Мила отчаяна 123, горе главата, смени си ника на оптимистична_123 и мисли позитивно. Аз също съм изпадала в "черна дупка" поради този проблем, но все пак надежда има. Виж колко хора са се отървали от тях за няколко години поне. Така или иначе човек трябва да се грижи за своето тяло, просто ще имаш едно наум от тук нататък.
Повече усмивки и ведро настроение! Поне това завси от нас самите!   bouquet

# 80
дано не звучи смешно, но вече имам чувството,че никога вече няма да водя полов живот и няма и деца да си имам...пфу деба...как да се настроя,че там долу, брадавиците...са еднакво досадни с акнето на лицето примерно....сигурно е гадно да имаш акне и да си като швейцарско сирене в лицето, ма е гадно и да си като баба яга отдолу.

# 81
  • Мнения: 734
дано не звучи смешно, но вече имам чувството,че никога вече няма да водя полов живот и няма и деца да си имам...пфу деба...как да се настроя,че там долу, брадавиците...са еднакво досадни с акнето на лицето примерно....сигурно е гадно да имаш акне и да си като швейцарско сирене в лицето, ма е гадно и да си като баба яга отдолу.

И полов живот ще водиш и дечица ще имаш...сигурна съм! Естествено, че нито едното е естетично, нито другото. Обаче никой не е застрахован от здравословен проблем. И ако имаш мъж на място до себе си - той ще бъде съпричастен към твоите проблеми Simple Smile
 Hug

# 82
Сандра вчера разбрах че са ми тръгнали и на входа на влагалището....помогни с някоя блага дума,че съм пред самоубийство. Явно вече няма смисъл да си правя ваксина срещу ХПВ щам 6 и 11 Sad
   No name е абсолютно права! Време е да си смениш ника, Отчаяна123! И дума да не съм чула повече от теб за отчайвания и самоубийства! Какво толкова се е случило, че да изпадаш в такива дълбоки депресии!Да- неприятно е да си носител на вирус цял живот! А знаеш ли колко още вируси имаме в кръвта си, а не знаем за тях! Да - кондиломите са ужасна напаст и от тях е трудно да се отървеш! Но ти от колко време се лекуваш!!?? Доколкото помня не повече от 2месеца. Това е ужасно малко време. Аз например вече и не помня откога си ходя с кондиломи и още не ги махам, защото знам, че имунитета ми е слаб в момента и дори и да ги изгоря те пак ще се появят много скоро. Аз също имам около входа на влагалището 2 съвсем малки и на всичкото отгоре съм и с ерозия. И се държа, лекуват ми ерозията(утре съм на контролен преглед и също се притеснявам какви ще са резултатите от колпоскопията). След като се справя с ерозията ще пристъпя към кондиломите. Но ти не си споменавала да имаш ерозия, имаш само кондиломи,нали? Това, че те са около входа на влагалището не означава, че непременно ще "плъзнат" и навътре. Ако толкова много те притесняват, консултирай се с гинеколога си дали има смисъл да ги гориш на този етап или не. Сами по себе си кондиломите по гениталиите не са опасни, те не водят до нищо злокачествено (накъде бях прочела коментар, че" кондиломите причиняват рак...."-това са бабини деветини). Папилома вурисът(и то само някои типове) е един от факторите за цервикален рак. Ако от 15 години не си посещавала гинеколог и си ходиш с ерозия + ЧПВ +пушене+ стрес + .....+.....и така до безкрайност, то да- тогава определено си в рисковата група. А ти имаш просто кондиломи на срамните устни, които ужасно те смущават, подтискат. И аз те разбирам напълно!Но разбери, че кондиломите не са фатални и почти всичко се лекува при достатъчно желание, сили и ....и средства не на последно място. И полов живот ще си водиш, не се безпокой, а за децата изобщо не се вълнувай! И друг път съм писала, ще го напиша пак: кондиломите не пречат на забременяването!!!Всеки поне малко кадърен лекар ще потвърди думите ми!
  Колкото до ваксината - аз смисъл не виждам от нея. Ти на колко години си? Възрастта също е от значение. Аз лично съм против ваксините, организмът ни е трябва сам да се справя с нападащите го вируси и бактерии. А и всички вируси са способни да се променят, мутират. Известни са десетки типове ЧПВ и кой знае още колко ще се появят. Невъзможно е да се ваксинираме срещу всичките.

# 83
Ами вчера бях на преглед и вчера се констатира,че имам вътре, но били точно на входа. Имам още две, които са стари, но поизрастнаха. Първата, която ми поникна, откакто я горих със солкодерм, да чукна на дърво нищо не се е появявало там, нито наоколо вече 2 месеца. Гинеколожката ми е много мила и каза като ми мине менструацията, да идвам при нея с 1-2 ампули солкодерм и ще ми ги изгори и нямало да има проблем. Обясни ми също, че щама на папиломния вирус който причнинява кондиломи, не причинява ракна шийката. Ерозия доколкото знам нямам, на практика след преглдеа вчера не се установи нищо друго совен добрите стари кондиломи. Личната ми лекарка каза че през последните месеци имало бум на кондиломите и нон стоп давала направления с такава диагноза Rolling Eyes оффф трудно ми е да се настроя с мисълта,че цял живот ще ми излизат и се махат периодично.
А ти каза,че тези в устата са супер редки случаи, сигурна ли си щоту вече хипохондрията ми се разраства и се чувствам като една ходеща брадавица....май мозъка ми се е превърнал в кондилом Laughing

# 84
Ами вчера бях на преглед и вчера се констатира,че имам вътре, но били точно на входа. Имам още две, които са стари, но поизрастнаха. Първата, която ми поникна, откакто я горих със солкодерм, да чукна на дърво нищо не се е появявало там, нито наоколо вече 2 месеца. Гинеколожката ми е много мила и каза като ми мине менструацията, да идвам при нея с 1-2 ампули солкодерм и ще ми ги изгори и нямало да има проблем. Обясни ми също, че щама на папиломния вирус който причнинява кондиломи, не причинява ракна шийката. Ерозия доколкото знам нямам, на практика след преглдеа вчера не се установи нищо друго совен добрите стари кондиломи. Личната ми лекарка каза че през последните месеци имало бум на кондиломите и нон стоп давала направления с такава диагноза Rolling Eyes оффф трудно ми е да се настроя с мисълта,че цял живот ще ми излизат и се махат периодично.
А ти каза,че тези в устата са супер редки случаи, сигурна ли си щоту вече хипохондрията ми се разраства и се чувствам като една ходеща брадавица....май мозъка ми се е превърнал в кондилом Laughing
Grinning Ами ние всички сме ходещи бацили и брадавици в наши дни! Grinning Стига си се шашкала, нямаш кондиломи в устата!Ти сега сигурно цялата се оглеждаш с лупа!
 Случаи на бумове на кондиломи са описани от самия Хипократ в Древна Гърция. Така че този проблем не е от вчера Wink. Нали всичко друго ни е наред, нека не се натоварваме излишно! Както се казва: Ако не ти харесват обстоятелствата, промени мнението си за тях и всичко ще е ок! И с по-ужасни неща ще ни се налага да свикваме и да се примиряваме за в бъдеще...Не позволявай на тези досадни брадавици да те "изкарат от релси". Знай, че не си сама Hug

# 85
 Hug Hug Hug Направо си страшна девойко...в интерес на истината лекарката и сестрата много ми се смяха като ги питах "Ще умирам ли", сестрата даже ме пита "ти къде ги четеш тия неща" и аз викам "ми в гугъл" от което жената  положи нечовешки усилия да не се разсмее на глас...явно прекалявам с моята параноя....К'во да се прави... Simple Smile
Я кажи за този Панавир, има ли го в БГ, с рецепта ли е, има ли някакви специални изисквания за да се пие, има ли странични ефекти?!

# 86
Уф Сандра забравих да попитам, този вирус опасен ли е да си циркулира в кръвта...всмисъл може ли да даде поражение на някой друг орган или си въобразявам?! Ти каза,че имаме много вирусчета в кръвта за които не знаем, но меже ли примерно да се загнезди в сърцето и да предизвика миокардит(не ми се смей, ама имам и МДК деба)

# 87
Руснаците на такива любознателни като теб биха казала "Колкото по-малко знаеш, толкова по-спокойно ще спиш!" Laughing Не спираш да задаваш въпроси! На сърдечно-съдестата система този вирус влияние не оказва, поне досега не са регистрирани такива случаи. Повече нищо няма да ти кажа, че ще тръгнеш скоро и рентген да си правиш Laughing
Панавир е ново руско лекарство, както писах по-горе има го във вид на ампули за инджекции, свещи и гел. За съжаление в България доколкото знам още го няма и не знам и кога ще го има. Май лекарите в БГ изписват предимно изопринозин, който в Русия е вече е на заден план.Ако имаш познати, които да пътуват към Украина или Белорусия можеш да си поръчаш-там Панавир се продава. Но си е скъпичко. Ако изопринозинът струва 20 лв.( точно не знам колко струва), то Панавир-5 ампули(за 1 курс лечение) струва 250 лв.Цената говори за ефективността.....

# 88
ееееееееееееееей,отчаянитееее  Hug и аз съм с вас!моля ви,не четете глупости в тоя гугъл,той не е за хора със слаби сърца!отчаяната123,не се притеснявай,няма опасност да развиеш миокардит,на 100%.И така....да си кажа и аз....утре съм на цитонамазка,че от 5год не съм си правила,стискайте палци.А иначе...моите кондиломки са плоски(тоест рисковите),и в края на краищата вече реших да не се шашкам,просто защото освен да натоварвам психиката си,друго не правя.Каквото - такова.Даже ще взема и майка ми с мен,да ми е компания Laughing ще я "почерпя" и нея с една цито:))))))) Между другото от 10-на дни пия Саменто и съм много доволна.Течението ми изчезна почти и сякаш кондиломките стават по-малки.....

# 89
Е аз като пресметна колко апри набих за изопринозина....дали ще дам още 100лв отгоре май е все тая...по-сложно е купуването...нямам приятели в Русия уви Sad Другия вариант е след 2 месеца пак да повторя една терапия с изопринозин, по-малко нерви, повече зравословна храна и дано най-сетне този имунитет се нормализира.
Тъпото е,че предишния ми партньор откакто разбра,че имаме проблем, веднъж не е вдигнал телефона да се поинтересува какво става или поне да ми каже дали той се е излекувал...Нямам думи... #2gunfire Ма какво се казва, всяко зло за добро.

Общи условия

Активация на акаунт