На 3 месеца, а качи само 600 грама? Как беше при вас?

  • 2 187
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 463
Бебка за последния месец е качила само 600 грама. На мен ми се вижда малко и много съм притеснена. Първият месец  качи 1 кг, 2-я -800 гр., а сега?!? Ака на 2-3 дни веднъж и педито ми каза, че най-вероятно ми е намаляла кърмата. Четох всичко в библиотеката. Храня на поискване, вода, почти не пием. Моля ви за съвети, щото наистина се притеснявам.

# 1
  • Мнения: 105
 Rolling EyesПълни глупости, нормално си наддава детето не се шашкай .

# 2
  • Русе
  • Мнения: 170
Rolling EyesПълни глупости, нормално си наддава детето не се шашкай .
И при двете ми момиченца имаше подобно наддаване.Спокойно, всичко е наред Peace

# 3
Аз имам същото усещане ние още не сме се теглили за 3 м.  (1м. 900 гр., 2- 800 гр. ), но той не яде достатъчно Пие много (50- 100мл.) вода и това много ме притеснява.

# 4
  • Мнения: 230
Прочети това http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1016/76/, мисля че то отговаря на твоя въпрос.
Миналия месец и Влади беше наддал само 500 гр, но и докторът и сестрата бяха спокойни, казаха че общото му състояние е добро и че няма повод за тревога.

# 5
  • Мнения: 950
Бебка за последния месец е качила само 600 грама. На мен ми се вижда малко и много съм притеснена. Първият месец  качи 1 кг, 2-я -800 гр., а сега?!? Ака на 2-3 дни веднъж и педито ми каза, че най-вероятно ми е намаляла кърмата. Четох всичко в библиотеката. Храня на поискване, вода, почти не пием. Моля ви за съвети, щото наистина се притеснявам.
Въобще не се притеснявай. Моята дъщеря никога не е качвала повече от 700гр на месец, а си е много жизнена и здрава. А това чеака на 2-3 дни също не е проблем. Мота акаше на 4 дена, а понякога и 6. Просто добре се усвоява кърмата от организма.

# 6
  • Мнения: 8 242
3тия месец качи 700 гр. ..
Не се притеснявай, съвсем нормално е  Peace
Не си мисли, че ти е намаляла кърмата и всичко ще е наред  Hug

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
А ние качихме само 350гр. Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 101
Здравей! Няма какво да се притесняваш, моят син на тази възраст качи само 400 гр, а следващите месеци от 800 до 1.200, а сега е на 11 мес и е 11кг. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 294
и ние качихме 650 гр.
няма нищо страшно, продължавай да кърмиш на поискване и не се притеснявай !

# 10
  • София
  • Мнения: 3 390
Идеално си качвате!!!
Ака малко, защото го кърмиш и всичко се усвоява от организма /малко тъпо обяснено, ама е така/

# 11
  • Мнения: 1 691
Моят качи 400 гр.

# 12
  • Мнения: 264
ако не му стига млякото на бебо, ще реве, ако е спокойно значи всичко е ок. Дъщеря ми качваше по 800 гр, после по 600гр, беше само на кърма, сгреших като започнах да я захранвам макар и късно според БГ школата на 5 месеца и тогава за 2 месеца беше наддала само 400 гр. Но това беше преди 4 години. Сега хич и не слушам педито за разни сокчета от втория месец и пюрета от третия. По-хубаво от кърмата нема, а тя се произвежда според това колко суче бебето, така че то само си "поръчва" следващото ядене.  Grinning

# 13
  • Мнения: 1 992
Не е малко това наддаване, не може всеки месец по кило да качват. Моята беба след третия месец повече от 800 не е качвала, а имаше един месец само 100 гр., но не съм се притеснила за миг, нито пък съм си помислила, че нямам кърма.
Продължавай в същия дух!

# 14
  • Мнения: 226
Не знам защо се притесняваш излишно, моята Ива също качи 650 гр. за третия месец.

Общи условия

Активация на акаунт