? за инсеминациите

  • 4 425
  • 15
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Здравейте,може ли някоя от вас да ми каже къде във Варна правят вътрематочна инсеминация,т.е. с пълна обработка на материала.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 63
Във Варна знам че правят в Майчин дом при доц. Маркова

http://www.maichindom-varna.com/index_bg.html

и в център Олимед, при д-р Монастирска
http://www.ivf-olimed.hit.bg/

Моето лично мнение е за Маркова.
Дано ако има момичета от Варна ти помогнат повече.
Успех!

# 2
  • Мнения: 172
И аз съм за д-р Манастирска, тя идва в Сф даже да прави инсеминации

# 3
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Благодаря ви за отговорите.Аз съм правила 4 инсеминации в "Майчин дом" само че при друга лекарка и понеже тогава не бях много наясно чак сега след като четох в тези форуми разбрах че са ми правили явно вътрецервикални без предварителна обработка на материала, затова зададох този въпрос сега.

# 4
  • Мнения: 1 612
Моето мнение е, че най-добре работи доц. Маркова. При Монастирска недей да ходиш. Тя ми създаде толкова много проблеми, че половин година не можах да се оправя след това. И чак сега като започнах повечко да се интересувам разбрах, че е допускала много грешки в процедурата, което естествено означава, че всичките 3 инсеминации бяха неуспешни.
Така, че отивай при Маркова. Тя знае какво да прави.
А ти защо реши, че трябва да ти се правят инсеминации. По-добре отиди на една консултация първо и проучи въпроса.

# 5
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Здравей Лилия, не съм решила сама че трябва да ми се правят инсеминации, това са го решили лекарите в резултат на изследванията и цветните снимки,но както вече писах ми направиха 4 инсеминации в "Майчин дом"-неуспешни, а и сега след като  взех да се интересувам разбирам че най-вероятно са били вътрецервикални-а плащах по 250лв. на опит.Така че затова се интересувам кой и къде прави вътрематочни.Благодаря ти за отговора. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 002
Пета , за тези пари трябва да са били вътрематочни , хич не е евтино ...
вътревлагалищните нямат смисъл просто ( ти казваш вътрецервикални , ама то май се казва вътревлагалищни )

# 7
  • Мнения: 1 612
И аз мисля, че са били вътрематочни. На мен Монастирска преди почти 2 години ми взимаше по 260 лв. за такива.

# 8
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Ами ако са били вътрематочни още по зле, защото ми ги правиха без абсолютно никаква първоначална обработка на материала.А между другото в www.zachatie има много хубава статия за инсеминациите и там е обяснено че инсеминациите са три вида-вътревлагалищни,вътрецервикални и вътрематочни, като само първите две се правят без първоначална обработка на материала.

# 9
  • Мнения: 1 612
Ако знаеш колко неща съм изчела. Само дето беше вече късно. Ако ги знаех тези неща предварително сигурно щях да отида при Маркова много по-рано. При мен имаше обработка на материала(или поне така ми казваше Монастирска). Но като се има предвид за колко неща ме е лъгала няма да се учудя, ако изобщо не са го обработвали.

# 10
  • Мнения: 63
Аз съм от Бургас, но съм ходила и при двете.
При Монастирска правих цветна снимка, ако ви кажа как ме измъчи  Imp
Искаше там да правим спермограма. Показаха ми резултатите бегло, имаше само няколко показателя. Дори и нашата лаборатория тук в Бс прави спермограмите с повече показатели. И после побързаха да я скрият и не можело да ми я дадат, защото трябвало да стои в досието. Добре че цветната снимка си взех Simple Smile  И после ми каза че нямало смисъл да се мъчим по естествен начин да правим бебе, защото сме щели да загубим много време, бла-бла и трябвало да сме направили инсеминация. Да, ама аз не й се вързах и отидох при Маркова. Тя каза да опитаме няколко месеца със стимулация на овулацията и това да мислим за инсе. А пък Монастирска веднага искаше да прибере парите  Imp
Абе хич не я харесах. Навсякъде ще й правя антиреклама.

А ти Лили какво си си патила от нея?

# 11
  • Мнения: 1 612
Какво да Ви кажа. То не е по темата ама ако модераторите решат да го изтрият после.
Аз още като разбрах, че имам проблеми(от БТ) ме насочиха към Монастирска. Тогава не знаех много за Маркова и затова отидох при Монастирска. Още от началото ми направи добро впечатление. Изслушваше ме, обясняваше ми и т.н. Изследва ми хормони(оказа се, че не са били достатъчни само 2, но тя така прецени тогава) и ми направи цветна снимка. И мен много ме измъчи. Не стана от първия път и ми прави втора веднага след първата. Само аз си знам какво преживях тогава. След снимката ми беше много зле и вдигнах много висока температура з-о тя беше забравила да ми изпише антибиотици а разбрах, че било задължително. Както и да е. Почнахме стимулация, от която накрая ми се появи киста. И трябваше да лекувам кистата. След поредната стимулация и фоликулометрия, и уж посткоитален тест реши(без никакви изследвания, че имаме имунологична несъвместимост). Аз естествено и повярвах. Каза, че трябва да правим инсеминации. Както се разбра по-късно въобще не ги е правила като хората. Накрая ми вкара и някаква инфекция, която лекувах месеци наред(от недобре стерилизирани инструменти). И тя не искаше да ми дава документите, но аз отидох с майка ми и си ги взех всичи. В крайна сметка съм си платила за всичко. Накрая отидох при Маркова и всичко си дойде на мястото. Ето сега чакам резултати.
И други мои познати са страдали заради нея. За жалост го разбрах след като и аз се набутах.
Не знам как не са и отнели лекарските права още. Аз исках да я съдя, но реших да помоля и други момичета да ме подкрепят. За жалост хората се страхуват, а само на единичен случай никой няма да повярва. Пък и вече мина много време от тогава.

# 12
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Лили може ли да ми кажеш къде посещаваш доц.Маркова-в "Майчин дом" или някъде  на друго място?

# 13
  • Мнения: 63
Цитат на: lilia_n_s

И други мои познати са страдали заради нея. За жалост го разбрах след като и аз се набутах.
Не знам как не са и отнели лекарските права още. Аз исках да я съдя, но реших да помоля и други момичета да ме подкрепят. За жалост хората се страхуват, а само на единичен случай никой няма да повярва. Пък и вече мина много време от тогава.


Много, ама много ме яд така когато някой страда заради некомпетентността и безхаберието на лекарите  #2gunfire
Дано сега всичко бъде ок Grinning
Късмет!

# 14
  • Мнения: 1 612
Бях се отчаяла много, но Маркова ми върна надеждата. Даже каза, че няма да се наложи инвитро както си мислих аз. С една обикновена стимулазия успя да накара яйчниците ми да произведът по 5 яйцеклетки. Сега чакаме резултата. Стискайте ми палци на 23 съм на преглед(ако не дойде лелката)

Общи условия

Активация на акаунт