едно въпросче до всички майчета в испания

  • 1 768
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
здравейте!
от скоро съм се регистрирала при вас.
искам да попитам тези които живеят в испаниа нещо-
приятелят ми заминава скоро аз щте остана в Бг защото съм бременна дали може да замина после и аз ,но легално.той си е с трудов договор.а дали мога да родя в испания?
ЧЕСТИТ СВ.ВАЛЕНТИН И ТРИФОН ЗАРЕзан Simple Smile

# 1
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Какво разбираШ под Легално заминаване?
Трудов договор можеШ да имаШ само ако имаШ разреШително за работа.
Право на престой, без разреШително за работа , можеШ да полу4иШ, по закона за събиране на семеиствата,  не зная само дали може да стане на първа резиденсия или едва на втора(но само при условие 4е имате брак).
 Здравеопазването тук е безплатно и за да родиШ в Испания не е задължително да имаШ документи за легален престой.Достатъ4ен е БГ паспорт.Единствената разлика  е 4е без разреШително за работа няма да можеШ да ползваШ маи4инство и детските добавки.
При положение 4е поне един от родителите(не е задължително те да имат брак) има разреШително за работа и престой, детето съЩо Ще полу4и разреШително за престой (ли4на карта на базата на Българския си паспорт ,испанския акт за таждане и резиденсията на единия от родителите.)
Ако нито един от родителите няма документи за легален престой, детето полу4ава само акт за раждане, на базата на който си вади български паспорт
Бременноста на ВСЯКА ЖЕНА (независимо от статута и) се проследява   от специалисти,  раждането и пост родилният период са безплатни.Единственото неЩо, което е задължително да си носиШ при приемането е  трахета санитария(ако нямаШ, мисля 4е за раждане става и само с паспорт) и 4ехли
Трахета санитария, може да си направи всеки сам, стъга да има регистрация в кметството, която се прави с договора за наем, подпис на съгласие от титуляра, който е наел апартамента и българския  паспорт на регистрираЩия се.
После  само вземаШ от районната поликлиника списък останалите документи, които трябва да представиШ  и ги набавяШ.След като ги  приемат, от поликлиниката ти дават подпе4атан лист с името на ли4ния ти лекар.Картата ти изпраЩтат по поЩата.Докато се полу4и, подпе4атаният лист ти служи вместо трахета санитария.
Дано съм била полезна

# 2
Ami mislia ,tse SL TI E NAPISALA  ,VSITSKO MNOGO PODROBNO,AZ ZA NISTO POVETSE NE SE SESTAM.

# 3
Цитат на: Anonymous
Ami mislia ,tse SL TI E NAPISALA  ,VSITSKO MNOGO PODROBNO,AZ ZA NISTO POVETSE NE SE SESTAM.

az sam VAL

# 4
Не е трахета санитариа, а tarjeta sanitaria.

# 5
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Цитат на: Anonymous
Не е трахета санитариа, а tarjeta sanitaria.

Приема се.  Grinning
MUYYYYYYYYYY BIEN !
Sobresaliente!
Mi alegro por su ortografia perfecta. La procxima vez voy a contestar en castellano para que todo el mudo se quede a gusto.
Съжелявам,  но не приема акцентите и другите специфи4ни пунктуационни знаци  Grinning , така 4е Ще го оставя така  Mr. Green с риск да избода о4ите на гостите с перфектен правопис Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 2 825
Наистина sl ти е написала вси4ко, а при нас даже не са ни искали копие от договора за наем, нито регистрация в кметството. Извадиха ни тархетите само с български паспорти и най странното бе6е 4е ни ги дадоха на момента...и аз бях 4увала 4е първо ти дават лист...и 4ака6 и тн. Но предполагам 4е във всяка област е разли4но... Ние сме в област Малага, но на вякаде вадят такива карти...просто трябва да провери6 в твоята област как е Grinning

# 7
  • Мнения: 181
Mоята тархета закъсня ногу ногу месеци, но поне с resguardo-to (листа дето ти го дават) можеШ спокойно да си ходиШ на лекар

# 8
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
MMMM da ako se pritesniavas ot nesto za bremenostta si tuk,niama strasno!!!!!Niama da te ostaviat da rodis na ulitsata.
Tova da ti e problema samo Laughing

# 9
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
и ние си чакахме здравните карти около месец

# 10
  • Spain
  • Мнения: 3 750
мда  и в облас Мурсия се 4ака 3-4 месеца за здравна карта . ..но ако може6 идваи към испания да раждаш .мнооооооого е добре и колкото по рано толкова по одбре . вси4ко ти е безплатно ,а лекарствата имат 60 % намаление с тархетата . още какво - ами спестява6 сиглавоболията и нервите из бг болниците . аз направо се стреснах като по4нах да 4ета във форума по въпроса за раждането в бг. незнам дали не се преувели4ава де , но за такова безо4ие и без4ове4ност става дума 4е съм възмутена на 100 -на степен  .вля4ваи се в темите ни и потърси има още една  в която се говори за раждане и живота в ESPAÑA

# 11
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Kato govorim za meditsinskite karti,da vi kaza tuk kak e:za okolo edin mesets-mesets i polovina si polutsavat kartite legalno prebivavastite i za okolo 4-5-6 mesetsa nelegalnite Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 246
О,тук за майки е супер,лекарите са толкова внимателни,4е от на4ало се у4удва6-като сравни6 с бг.Още по-добре,е ако взема6 май4инство като мен,доста добри пари са.,но е само 20 седмици.Ако се притеснява6 да дойде6 бременна,няма защо,но добре е поне таткото да има работа и документи,ако сте женени,ще вземеш от него резиденция,първо за престой,после и за работа,но сега има нови закони,има нови неща,и ваденето на документи е улеснено и ускорено,4е преди 2 години 4акахме с месеци за отговор.
Късмет,и напред.

# 13
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
улеснено и ускорено? Rolling Eyes я пораздуй малко повече,че да поуспокоя някоя и друга "нелегална" дружка...

# 14
  • Мнения: 28
добре обяснете ми как се взима резиденция и кога какви документи трябват

Общи условия

Активация на акаунт