Чийз кейк?

  • 28 694
  • 27
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Вчера ядох в сладкарница "Неделя" това чудо и блата беше разкошен. До колкото успяха да установят вкусовите ми рецептори самият блат беше нещо направено с много масло, ама как по колко незнам. Помагайте с рецепти, че искам да го спретна ако е лесно за приготовление.
Може да споделите и горната част от какво се прави, сметана и какво друго?

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 573
БАНАНОВ ЧИЙЗКЕЙК

Списък на необходимите продукти:
 200 г обикновени бисквити
100 г маргарин
300 г пудра захар
250 г извара
1 к. ч. кисело мляко
200 г ананас
2 банана
За сметанов топинг:
300 г течна сметана
2 с. л. ликьор
пакетче ванилия
120 г смлени орехи
Начин на приготвяне:
Бисквитите се мелят докато станат на трохи. Размесват се с разтопен маргарин и с тях се покрива форма за торта.
Изварата се размесва с кисело мляко и пудра захар. Изсипва се върху блата.
Върху изварата се подрежда нарязан ананас и банан.
Сметаната се разбива на сняг, размесена с ликьор по избор и ванилия, разпределя се върху плодовете и се поръсва с ореховите ядки.
Кейкът трябва да отлежи няколко часа преди консумация.

шоколадов чийзкейк
 
Списък на необходимите продукти:
За блата:
пакет шоколадови бисквити
50 г масло
2 с. л. захар
1/2 ч.л. канела
За пълнеж:
250 г извара
200 г сметана
3 с. л. кисело мляко
чаша захар
3 яйца
един шоколад
2 ч. л. кафе
пакетче ванилия
щипка сол
Начин на приготвяне:
Бисквитите се мелят и размесват с разтопено масло, захар и канела. С тази смес се покрива дъното на форма за торта.
В купа се размесва извара, кисело мляко, захар, кафе и разбити яйца.
Шоколадът се разтопява с 2 с. л. сметана и се прибавя в купата със сместа, заедно с ванилия и сол.
Сметаната се разбива и размесва със шоколадовата смес.Пълнежът се изсипва върху блата.
Кейкът се пече в предварително загрята фурна при температура 180 С за около 40-45 минути.
Сервира се добре охладен.

ягодов чийзпай
 
Списък на необходимите продукти:
 
250 г обикновени бисквити
6 с. л. разтопен маргарин
2 щипки индийско орехче
1/2 ч. л. канела
2 с. л. пудра захар
1 пакетче желатин
250 г извара
200 г кондензирано мляко
5 с. л. захар
1 с. л. лимонов сок
пакетче ванилия
1 буркан компот от ягоди
1/2 бурканче конфитюр от ягоди (сладко)
Начин на приготвяне:
Бисквитите се начупват или мелят докато станат на трохи. Размесват се с разтопения маргарин, индийско орехче, канела и пудра захар. С тази смес се покрива дъното на тава за торта.
Ягодите се отцеждат и пюрират. Размесват се с извара, кондензирано мляко, лимонов сок, захар и ванилия.
Желатинът се смесва с 4-5 с. л. от сока на компота и се накисва до набъбването му. След това леко се загрява до пълното му разтопяване.
Размесва се с ягодовата смес, след което се сипва в тавата върху блата.Паят се поставя в хладилник и се оставя за няколко часа да се стегне.
Конфитюрът се загрява в малка тенджерка и с него се намазва повърхността на охладения пай. Отново се поставя за около час-два да се стегне и е готов за сервиране

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Ерика, златна си newsm51

# 3
  • Мнения: 3 927
Това, което аз съм яла в тукашната Неделя е много трудно да се нарече чийзкейк.

Ето ти един мой вариант, бих казала почти класически:

Основа:
250 гр. орехови бисквити
(използвам ореховите на Победа, макар че те са по 190 гр. пакетчето, просто слагам около 1 пакет и половина);
100 гр, разтопено масло;
щипка канела;
щипка индийско орехче.

Бисквитите се смилат с някаква машинка на прах и се омесват с маслото и подправките. Отваряща се форма с диаметър 20-24 см (не повече) се "опакова" по дъното и стените. Поставя се в хладилника за 30 мин. да се стегне.

Пълнеж:
500 гр. извара се бият с миксер до хомогенизиране. Добавят се 180 гр. пудра захар (не обикновена!!!) и продължава да се бие. Добавят се 1 ванилия и 1 с.л. лимонов сок. 4 яйца се добавят едно по едно, т.е. едва след поемането на първото яйце се слага второто и т.н. Сместа се изсипва в тавичката и се пече около 1 час на 180 град. След опичане може сместа малко да се клати, не е проблем.

Оставя се да изстине.

Глазура
Използвам половин бурканче конфитюр, около 150 гр., което ако има нужда се подслажда с 2-3 с.л. захар (зависи от какво е конфитюра. Аз използвам вишни и боровинки основно).
1 пакетче желатин се разтваря според упътването и се добавя към конфитюра, разбърква се добре и се полива върху изстиналия чийзкейк. Добре е да престои няколко часа преди консумация, за да се стегне желето.
Ако остане, от следващия ден се съхранява в хладилник.

Ето снимка:


http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2105&AlbumId=5778& … mp;PhotoId=196578

# 4
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Хм....за първи път виждам,че може да се прави с извара чийз кейка.Аз досега го правя само с "Филаделфия"-натуралана,около 1/2кг Embarassed И нали се сещате колко солено излиза Money Е, иначе става супер фин вкус.Я,кажете с изварата как е?

# 5
  • Мнения: 3 927
изварата е българският вариант, и според мен много сполучлив Wink

германците използват:
weicher Frischkaese
Ricotta
Mascarpone......

......изобщо различни меки сирена.....

# 6
  • Varna
  • Мнения: 103
Ето и моята рецепта:

2 пакета бисквити Петит бьор(големи)
250 гр маргарин
500 мл течна сметана
2 пак. крема сирене
1 буркан4е конфитюр


Бисквитите се натрошават да станат на трохи и се разбъркват с маргарина. Сместта се изсипва в откопчаваща тава и се натиска да стане хубав блат. Част от сметаната се разбърква с кремата (да стане хомогенна смес). Останалата сметана се разбива с 2-3 супени лъжици захар. Двете сметани се смесват и се разбиват хубаво. Изсипва се върху блата и наи-отгоре се слага конфитюра (аз слагам от боровинки, става фантазия), хубаво е да има парчета плодове.
Ами това е. Да ви е сладко dance

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Много ви благодаря момичета Heart Eyes
Имам обаче два въпроса:
1. При натрошените бисквити не трябва ли да се сложи поне малко захар? Знам, че самите бисквити съдържат такава, но все пак аз обичам да ми е по-сладичко и как тази захар да се разбърка, за да не стои кристална?
2. Мога ли маргарина да го заменя с едно пакетче бутер масло, защото маргарин не ползвам?

# 8
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Цитат на: Valeria
Много ви благодаря момичета Heart Eyes
Имам обаче два въпроса:
1. При натрошените бисквити не трябва ли да се сложи поне малко захар? Знам, че самите бисквити съдържат такава, но все пак аз обичам да ми е по-сладичко и как тази захар да се разбърка, за да не стои кристална?
2. Мога ли маргарина да го заменя с едно пакетче бутер масло, защото маргарин не ползвам?
Ами аз го правя с масло,по моята рецепта е така.А за бисквитите мисля че спокойно можеш да сложиш пудра захар,а ако нямаш да разбиеш кристалната на вкус с маслото с миксер и после бисквитите.Мисля че не е проблем

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: djidjislava
А за бисквитите мисля че спокойно можеш да сложиш пудра захар,а ако нямаш да разбиеш кристалната на вкус с маслото с миксер и после бисквитите.Мисля че не е проблем

И аз мисля, че не би било проблем, но нали някой трябва да се сети Embarassed
Утре ако не ме налегне мързела ще го направя и ще ви кажа как е станало Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат на: djidjislava
Хм....за първи път виждам,че може да се прави с извара чийз кейка.Аз досега го правя само с "Филаделфия"-натуралана,около 1/2кг Embarassed И нали се сещате колко солено излиза Money Е, иначе става супер фин вкус.Я,кажете с изварата как е?

С Маскарпоне става още по-вкусен, ама и още по-солено излиза  Wink

# 11
Цитат на: Valeria
Много ви благодаря момичета Heart Eyes
Имам обаче два въпроса:
1. При натрошените бисквити не трябва ли да се сложи поне малко захар? Знам, че самите бисквити съдържат такава, но все пак аз обичам да ми е по-сладичко и как тази захар да се разбърка, за да не стои кристална?
2. Мога ли маргарина да го заменя с едно пакетче бутер масло, защото маргарин не ползвам?


а според мен идеята на чийзкейка не е да е сладък, а дори леко соленичък (плънката), но нищо не пречи да сложиш и захар. на мен ми се струва, че повечето бисквити са доста сладки......ама въпрос на вкус

Тането

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Да се отчета, защото нещо не стана както трябва и искам ако знаете къде съм сгрешила да ме поправите.
Направих въпросното чудо вчера, НО блата стана нещо ужасяващо Shocked  В смисъл той е вкусен яде се, но няма нищо общо с това което аз исках да постигна като резултат.
Натроших 2 пакета чаени бисквити и ги смесих с един пакет бутер масло, получи се буквално крем и сложих още един пакет бисквити, но този път Закуска, защото нямах други вкъщи. Консистенцията продължаваше обаче да е като на тикляво тесто печено-недопечено. Пльоснах  го в една тавичка и го бутнах в хладилника с тайната надежда да стегне малко от малко, но уви то си остана същото Sad
Това което аз ядох беше по-скоро блат в който се усещаше и маслото. Даже вчера след неуспешният ми опит търчах до Неделята да изям една торта, за да видя какъв е аджеба този блат с който го правят. Така и не разбрах обаче.
А сметаната с крема сиренето си стана перфектна, въпреки, че можеше да поеме още сиренце. Ми това е ако се сетите как може да се направи този блат, помагайте, защото според мен това е нещо което по-скоро се пече Rolling Eyes
Ето го и неуспешният опит, ако на някой му хареса да заповяда, ще го черпя колкото му душа сака, защото мен определено не ме кефи и май ще хвърлям Confused

# 13
  • Мнения: 344
Валерия, да не е печен блат от маслено тесто? Имаше ли стени или само дъно, Чийз кейка?

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: tonyny
Валерия, да не е печен блат от маслено тесто? Имаше ли стени или само дъно, Чийз кейка?

Изобще не разбирам какво ме питаш, честно Embarassed
А някой има ли рецептата за блат от маслено тесто случайно?

Общи условия

Активация на акаунт