Каква закуска за 9 месечно бебе ????

  • 11 265
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 219
Чудя се какво може да се дава на закуска на 9 месечно бебе , освен баналната попара. Уточнявам, че Дани има 4 зъба , но от скоро почна добре да сдъвква храната. Хайде споделяйте !!! 

# 1
  • Мнения: 6 164

Крис закусва АМ, добре е до годинката да ядат АМ 2 пъти на ден - сутрин и вечер.
Иначе кус-кус и разни комбинации АМ с бишкоти, бисквити, кифла, кроасан и т.н.. Но Крис не си пада по тях и нямам опит с последните две. Разгледай тук.

# 2
  • Мнения: 4 621
На вашата възраст давах: попара, корнфлейкс с АМ., кекс или бисквитки а АМ, каша Peace

# 3
  • Мнения: 1 425
Моето бебе е на девет месеца и все още закусва с кърма. Някой път парченце хляб или банан.

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Каша от елда, овесени ядки, кус кус.

# 5
  • Мнения: 2 553
Освен посочените до тук неща, можеш да даваш и домашна юфка - от тези, дето са като корички тънички (дано се сещаш за какво ти говоря) - става много мекичка и лесна за ядене  Peace Тъй като и дъщеря ми няма много зъби, е идеална за нея  Joy

# 6
  • Мнения: 3 219
да уточня, че Дани става около 8 ч, храня към 9 ,после обядваме около 13 ч,следобедна закуска към17 ч,после около 20.30 хапва малко /супичка или ако съм сготвила нещо подходящо и за него /. После кърмя,отскоро и дохранвам с малко АМ. Така, че няма кога да яде пак АМ сутрин, този режим ни е от около 2 месеца .

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Щом дъвче можеш да даваш всичко що е полезно. Но зависи и с какво си захранила до сега  Simple Smile
На 9 месеца възможностите за разнообразие не са толкова големи.
По-скоро на тази възраст трябва деня да започва с АМ или кърма, а като междинна закуска може да яде плодово пюре, попара, крем, грис и кус кус /ако си въвела глутена/, прясни плодове и т.н

# 8
  • София
  • Мнения: 2 686
И ние сме на 9 месеца. Първото му хранене в 6.30-7 часа е АМ. Следващото хранене го водя закуска и тогава давам нещо от следните: класическа попара, АМ с бисквити, попара от сухари но с АМ и плодово пюре, кус-кус, овесени ядки с плодово пюре.

# 9
  • Мнения: 962
И ние закусваме приблизително в 9 часа.Тази сутрин закуси плодова активия с 1 бисквита

# 10
  • Мнения: 8 242
На нас първото ни твърдо ядене е към 11-12.. тогава става от сън  Crazy - което си е обяд - и давам манджа направо  Mr. Green А до тогава - само суче - колко и кога - той си решава..
Ако се събуди по-рано (кое се случава 1-2 пъти в месеца) .. и реши, че е гладен.. давам настъргана ябълка или круша с много малко каша.
Понякога му правя макарони - има оризови и царевични (още не съм въввела глутена) - много хубаво се разваряват - само ги намачквам леко с вилицата, слагам и малко банан вътре, че иначе доста блудкаво  Wink
Днеска сефте сложих АМ в кашата за закуска и голямо мусене падна  Rolling Eyes

# 11
аз му пасирам пресни плодове с мляко и бисквита

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Освен посочените до тук неща, можеш да даваш и домашна юфка - от тези, дето са като корички тънички (дано се сещаш за какво ти говоря) - става много мекичка и лесна за ядене  Peace Тъй като и дъщеря ми няма много зъби, е идеална есеза нея  Joy
На мен майките от форума ми казаха да не давам домашна юфка, защото съдържала цели яйца. Може би след годинката е разумно да се дава, незнам... ooooh!

Моят бебок е почти на 9 месеца. До към 12 ч. суче 1-2 пъти. От скоро му правя попара към 10 часа или АМ с бисквити. Тогава обяда се измества към 13.30 ч.

# 13
  • Мнения: 209
да уточня, че Дани става около 8 ч, храня към 9 ,после обядваме около 13 ч,следобедна закуска към17 ч,после около 20.30 хапва малко /супичка или ако съм сготвила нещо подходящо и за него /. После кърмя,отскоро и дохранвам с малко АМ. Така, че няма кога да яде пак АМ сутрин, този режим ни е от около 2 месеца .
и моето беб има подобен режим и сутрин хапва попара!!

# 14
  • Мнения: 139
Момичета, искам да се включа с един въпрос. Моя бебок е на 8 месеца, сутрин яде в 7ч АМ, попарата кога трябва да я давам? Като междинно ядене ли между закуска и обяд? Защото аз я давам към 11ч и така замествам месно или зеленчуково пюре, но не ми се струва добре така.

Общи условия

Активация на акаунт