Как да разбера колко е "изцокал"?

  • 895
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 616
Как да разбера дали кърмата, която бебочо е "изцокал" му стига или трябва да дохранвам с изкуствено мляко? Какви за количествата за новородено-в родилния дом ми казаха по 10мл на ден от живота му, но до кога така? Все още не ми е тръгнала кърмата както трябва-родих със секцио, уж седим по цял час да се учим да сучим, всеки час и гърдите така ме болят, надявам се скоро да се наредят нещата  Praynig

# 1
  • на Север
  • Мнения: 503
Важното е да пълни памперсите и да е спокойно бебчето  Hug
Слагай го всеки път, когато си покаже и не гледай часовника, а кърма явно си имаш, щом гърдите са болезнени.
Скоро бебчето ще започне да суче повече и напрежението постепенно ще намалее Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 092
Има статия в библиотеката за това.Прочети я и се успокой. Peace

# 3
  • Мнения: 3 718
Тук има информация , не бързай да дохранваш.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22552.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2019

и въобще цялата библиотека  Peace

# 4
  • Мнения: 1 771
Как да разбера дали кърмата, която бебочо е "изцокал" му стига или трябва да дохранвам с изкуствено мляко? Какви за количествата за новородено-в родилния дом ми казаха по 10мл на ден от живота му, но до кога така? Все още не ми е тръгнала кърмата както трябва-родих със секцио, уж седим по цял час да се учим да сучим, всеки час и гърдите така ме болят, надявам се скоро да се наредят нещата  Praynig

От това не се разбира защо са ти притесненията.
Детето спи ли, спокойно ли е. Колко пъти се храни, колко пълни памперса с пиш на ден имате. Трябва да са 5-6.
Защо мислиш, че не ти е тръгнала кърмата?
А и гърдите защо те болят? Напрегнати ли са? Твърди ли са?
Пиши нещо повече за да ти дадем адекватен съвет.

# 5
  • Мнения: 8 242
Колкото по-малко си задаваш тоз въпрос, толкова по-дълго ще се кърмите  Mr. Green
Изпапал е точно толкова, колкото му трябва  Wink .. А най-вече му трябва една уверена и спокойна мама  Hug

# 6
  • Мнения: 313
Ако предлагаш на бебето да суче при всеки признак на безпокойство няма нужда да дохранваш. Колкото повече суче бебто толкова повече кърма ще имаш. На гледай часовника, а бебето си Peace Кърми го винаги когато и колкото поиска. Може и през 15 мин, може да суче и един час. Трудно е докато се орегулирате в началото и за това е най- добре да следваш бебето и инстикта си. Не давай нищо друго освен кърма (вода, сок, залъгалка).Успех Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз никога не съм се интересувала колко е изцокал. За мен важното беше да се е нахранил и да се чувства добре.
Давай му, когато си поиска. В началото може да ти се попрепълнят гърдите, но до 20 дни /при мен беше така/ ще се регулират спрямо бебчо.
Тези, в родилното, ги остави да си мерят техните яденета-да видим знаят ли по колко трябва да ядат и спазват ли го  hahaha

# 8
  • Мнения: 3 810
Ако държиш да кърмиш дълго и детето ти да е здраво, препоръчвам ти кърмене на поискване без вода: като ревне- цица.
Честото поставяне на бебето стимулира отделянето на кърма, а ако е много- не се притеснявай- ще се регулира постепенно.
Не се затормозявай с грамове. Кърмата сутрин е повече а вечер по- малко, така че и бебето не може да изсуче еднакво количество при всяко хранене, а и като е на поискване...

Успех ти желае една все още кърмачка Mr. Green

# 9
  • Мнения: 2 616
Уж така правим, няма да казвам вече как ме болят зърната. Страх ме, че пък ще дойде кърмат, ще ме болят зърната. Уж мажа с Гармастан, ама.....

# 10
  • Мнения: 313
Уж така правим, няма да казвам вече как ме болят зърната. Страх ме, че пък ще дойде кърмат, ще ме болят зърната. Уж мажа с Гармастан, ама.....

Купи си Лансинох. Той няма нужда да се отмива и според мен е по-добър от Гермастана. Мажи се често Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 1 252
Кърми и не мисли за добавки. Както са ти казали мамите по-нагоре ревне ли давай да суче. Няма опасност да преяде и да му разшириш стомахчето. Да не би да не слагаш правилно детето на гърдата, че те боли. Прочети в Библиотеката на форума има доста статии по въпроса.

# 12
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Витамин А много помага и не се отмива при разранени зърна.
А за колко трябва да изцоква бебето,тези таблици са когато е на АМ.

# 13
  • Мнения: 1 896
Ако те болят зърната, възможно е наистина да имате проблеми с правилното положение на бебето на гърдата. Може и ако са ти твърди и препълнени гърдите, ареолите да са твърди и бебо да не може да засуче както трябва. При нас имаше този проблем, но почнах да изцеждам съвсем по малко преди кърмене и нещата тръгнаха много по-добре. Това само за няколко дни, после хлапето се отрака и нямаше нужда вече.  Simple Smile
Детенцето трябва да обхваща с устичка по голямата част от ареолата, устичката му да е широоко отворена, не трябва да се чуват цъкащи звуци докато суче, а само да чуваш или усещаш как преглъща.
Правилно са ти писали мамите, че напишаните пампи са добър индикатор за това дали бебето хапва достатъчно.
И да не пропусна - честито бебче  Grinning
Кураж и повече доверие в него и в твоето тяло, което може страхотни неща.

# 14
  • Мнения: 2 616
Уж така правим, няма да казвам вече как ме болят зърната. Страх ме, че пък ще дойде кърмат, ще ме болят зърната. Уж мажа с Гармастан, ама.....

Купи си Лансинох. Той няма нужда да се отмива и според мен е по-добър от Гермастана. Мажи се често Peace
Смених го, наистина е много по-добър

Общи условия

Активация на акаунт