За заквасената сметана

  • 2 915
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 225
Моля момичета да ми помогнете относно заквасената сметана. От доста време я ползвам за готвене, както за основни ястия, така и при десертите.
Но вчера нещо съвсем се втрещих - какво стана и не направих незнам Thinking, но мъжо щеше да ми нахлупи вечерята на главата Crossing Arms
Правих броколи със сметана, като в съдчето "пръснах" малко беконче, 2-3 парченца пушено сиренце, както и няколко (нарязани на кръгчета) сварени картофки (викам си ще стане добре).
След което Thinking(ето тук се замислям дали не трябваше да сложа сметаната на края) сложих сметаната, която към края вече на печенето стана на сирене #Crazy
Исках да попитам как готвите с тази сметана, чета тук че някои от момичетата я разреждат с вода, дали така трябва всеки път или просто нещо е била развалена или пък съм я сложила наистина прекалено рано, незнам правила съм Пиле жулиен с тази сметана и горе-долу се е получавало.
Да не говорим за броколите Sick(бях ги извадила от фризера предната вечер) и цял ден са се размръзвали в хладилника и май се бяха поразвалили. Абе въобще останахме си гладни CloseСрамота Embarassed

# 1
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравей didi-2!

Сметаната ти е била стара или оставена дълго време на топло и се е пресякла. Следващия път гледай датата(макар че в БГ и това не е гаранция)!

Успех!  bouquet

# 2
  • Мнения: 3 537
Аз пък всеки път когато пека нещо във фурната със сметана и винаги ми се пресича newsm78, та аз ли съм карък или незнам  Rolling Eyes А когато готвя нещо на котлона в тигана тогава никога не ми се пресича....

# 3
  • София
  • Мнения: 10 858
Да, и на мен винаги във фурната ми се пресича.

Относно броколите никога не размразявай вече замръзени зеленчуци, независимо дали броколи или други. Слагай ги директно както са от фризера, иначе се разкашкват и се развалят.

# 4
  • Мнения: 2 591
и аз си мисля, че трябва на по-късен етап да се сложи сметаната!

# 5
  • Мнения: 14 486
и аз си мисля, че трябва на по-късен етап да се сложи сметаната!

или да се ползва готварска. в кутии като сладкарската е, само че е пак растителна и е специално за готвене така че ни би имало проблеми. на цена е почти колкото заквасената

# 6
  • Мнения: 6 461
Винаги размивам чаена лъжичка брашно с  мъничко водичка и я прибавям към сметаната.
Разбърквам и бум в яденето...не ми се пресича.
Mr. Green  (питай патило)
Сметаната и без това се слага към края на приготвянето на ястието.

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Винаги размивам чаена лъжичка брашно с  мъничко водичка и я прибавям към сметаната.
Разбърквам и бум в яденето...не ми се пресича.
Mr. Green  (питай патило)
Сметаната и без това се слага към края на приготвянето на ястието.

Peace

# 8
  • Мнения: 420
Слагам я при останалите продукти леко разредена с вода и никога не ми се е пресичала.

# 9
  • Мнения: 3 647
Винаги размивам чаена лъжичка брашно с  мъничко водичка и я прибавям към сметаната.
Разбърквам и бум в яденето...не ми се пресича.
Mr. Green  (питай патило)
Сметаната и без това се слага към края на приготвянето на ястието.

Peace

# 10
  • Мнения: 2 159
Да, и на мен винаги във фурната ми се пресича.

Относно броколите никога не размразявай вече замръзени зеленчуци, независимо дали броколи или други. Слагай ги директно както са от фризера, иначе се разкашкват и се развалят.
и аз така знам, то даже в упътването го пише

# 11
  • Мнения: 229
Аз пък всеки път когато пека нещо във фурната със сметана и винаги ми се пресича newsm78, та аз ли съм карък или незнам  Rolling Eyes А когато готвя нещо на котлона в тигана тогава никога не ми се пресича....

И на мен така  Rolling Eyes.

Общи условия

Активация на акаунт