Захранване със зеленчуково пюре

  • 1 057
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Здравейте кърмещи майчета,

Днес на 4-тата ни консултация педиатърката ми каза да "махна обедното кърмене, защото няма да кърмя вечно" и да го заменя със 120 гр. зеленчуково пюре или 60 гр.пюре+60 гр. кисело мляко. Честно казано се втрещих от този съвет Shocked. Първо, ако махна едно кърмене, кърмата ще ми намалее и второ, мисля че още е твърде рано да въвеждам киселото мляко, при условие, че досега бебчо е бил само на кърма.
Моля споделете вие как процедира(х)те на нашата възраст.
Предварително ви благодаря   bouquet...

# 1
  • Мнения: 1 771
До 6-ти месец моя син бе само на кърма. Кисело мляко включих чак след 1 годинка. То е от храните които се водят алергени.
Твоята лекарка е за убиване зорлем иска да ти докара проблеми.

Захраних от 6-ти месец със зеленчуково пюре.

Няма нищо по добро от майчоното мляко на този етап от развитието на детето.

Аз бих изчакала със захранването и то с кисело мляко  Shocked.

# 2
  • Мнения: 1 081
Не разбрах колко е голямо бебчето ти, но щом е 4-та консултация-може би около 4 месеца?! Има доста по въпроса за захранването в библиотеката, всички нови изследвания сочат като ПРАВИЛНО захранване след 6-ти месец(особено за изключително кърмени бебета). Струва си да изчакаш, а и няма да си първата, нито последната, коята не се води по съветите на така ненавиждащите кърменето педиатри. А и до годинка кърмене не се замества:)

# 3
  • Мнения: 8 242
Май сама си отговаряш  Laughing
Малки сте за захранване, камо ли за заместване на хранене.. Да не говорим за киселото мляко  #Crazy
На вашата възраст си бяхме само на кърма и не ми е и минавало да захранвам.
Хич не се връзвай на педито, а си кърми детенце  Hug

# 4
  • Мнения: 313
Еее, нямам думи Shocked Дори по БГ схемата кисело мляко се въвежда след 7 месец. Тази жена не е добре. Не се вижда колко е голямо бебчето ти, но е най- добре да захраниш след 6 месец.

# 5
  • Мнения: 216
Благодаря ви, майчета bouquet  bouquet  bouquet.., знаех си, че ще ме подкрепите да не "заменям" кърменето на бебчо толкова рано  Flutter

# 6
  • Мнения: 1 771
Не разбрах колко е голямо бебчето ти, но щом е 4-та консултация-може би около 4 месеца?! Има доста по въпроса за захранването в библиотеката, всички нови изследвания сочат като ПРАВИЛНО захранване след 6-ти месец(особено за изключително кърмени бебета). Струва си да изчакаш, а и няма да си първата, нито последната, коята не се води по съветите на така ненавиждащите кърменето педиатри. А и до годинка кърмене не се замества:)

3 месеца, 3 седмици и два дни

# 7
  • Мнения: 241
Продължавай да си кърмиш! Всички  са те посъветвали  да захраниш след 6-ти месец. Не си алергизирай детенцето с кисело мляко , толкова е мъничко още!

# 8
  • Мнения: 339
По-добре си смени педиатъра!!!

# 9
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
До шест месеца никакви пюрета не давах.

# 10
  • Мнения: 277
Не се води по акъла на педиатъра и изчакай. Аз захраних на 6 и половина, до тогава само кърма. Никаква вода, сокове и др. такива. Само на кърма! Това е напълно достатъчно за детето, с кърмата то си набавя всичко необходимо! Успех! Peace

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Много ви е рано още, особено пък за кисело мляко.
Захраних на 5,5 м. с оризова каша. Кисело мляко още не съм дала, а синът ми е над годинка.
Кърми си детето и не се притеснявай!   bouquet

# 12
  • Мнения: 5 026
Раничко е още за заместване на едно кърмене. Храни си детето както си знаеш  Peace

# 13
  • Мнения: 950
Аз започнах да давам зеленчуково пюре на пет месеца. Първо давах пюрето и после кърма. Кисело мляко не смятам все още да давам.

# 14
  • Мнения: 2
на мнение съм че има ли кърма,захранване не ти трябва

Общи условия

Активация на акаунт