противозачатъчни след раждане?

  • 1 847
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 663
здравейте, мами! въпроса ми е: какви противозачатъчни ползвате след раждане? доволни ли сте? newsm78

# 1
  • Мнения: 750
4е какво зна4ение има дали е след раждане или не...противоза4ата4ните са си противоза4атъ4ни!И каквоо зна4и да сме доволни? Rolling EyesТи никога ли не си пила?На всеки по разли4ен на4ин се отразяват-еди ще напълнеят,други циците им ще пораснат Mr. Green,трети вода задържат...!
Питай докито си и той ще ти препоръ4а кои са най добри за теб  bouquet
Или потърси с търса4ката много пъти е коментирана темата за противоза4атъ4ните  bouquet

# 2
  • Мнения: 7 416
4е какво зна4ение има дали е след раждане или не...противоза4ата4ните са си противоза4атъ4ни!И каквоо зна4и да сме доволни? Rolling EyesТи никога ли не си пила?На всеки по разли4ен на4ин се отразяват-еди ще напълнеят,други циците им ще пораснат Mr. Green,трети вода задържат...!
Питай докито си и той ще ти препоръ4а кои са най добри за теб  bouquet
Или потърси с търса4ката много пъти е коментирана темата за противоза4атъ4ните  bouquet
  Може да я интересуват противозачатъчни съвместими с кърменето?

# 3
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Ако кърмиш не може да вземаш противозачатъчни хапчета. Препоръчва се използване на презерватив или поставяне на спирала, някъде 1-2 месеца след спирането на лохиите.

# 4
  • Мнения: 1 668
Эдрасти ,аэ си мисля, че трябва да се консултираш с доктор, той най-добре ще прецени какъв вид точно е эа теб, не рискуваи на своя глава Naughty

# 5
  • София
  • Мнения: 663
то е ясно че ще се консултирам с аг. имам намерение да кърмя затова ми е интересно освен презерватив какво мога да ползвам - явно хапчета не става (преди това ползвах и бях страшно доволна). доволни ли сте от спиралата ( по принцип зная че цикъла е по-обилен  и по-продължителен) в частност Мирена и лепенките Евра, които нашумяха напоследък??? newsm78

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Чудесно е, че имаш желание да кърмиш и се интересуваш как да съобразиш избора си на противозачатъчни с кърменето Grinning
Лепенките Евра твърдо НЕ са подходящи за кърмачки, тъй като освобождават даже още повече естроген, отколкото комбинираните противозачатъчни (затова и здравословните рискове от тях са значително по-високи, отколкото за хапчетата).
Има едни противозачатъчни, които са съвместими с кърменето - Церазет, те съдържат само прогестини без естроген. Все пак е разумно да започнат да се прилагат след първите 8 седмици, когато лактацията е сравнително установена.
Спиралата Мирена съдържа също само прогестини и може да се ползва по време на кърмене при същите условия като Церазет - минимум 6-8 седмици след раждането.
Освен тези методи подходящи за кърмачки са диафрагмата (не е популярна в БГ), противозачатъчните глобули (Фарматекс например), презервативи.

Общи условия

Активация на акаунт