Как за 2 седмици да ми намалее кърмата

  • 373
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
Здравейте мами. Може ли някоя от вас да ми дае съвет как за 15 дни да направя така, че да ми намалее кърмата до 1 или най-много 2 пъти на ден. До момента сме само на кърма и аз имам много кърма, но ми се налага да отсъствам по 10-12 часа на ден от вкъщи. Там където ще ходя няма как да се цедя. Много съм притеснена. Дайте ми съвет , защото нямам време.

# 1
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Ами започваш да изцеждаш все по-малко кърма в часовете за кърмене и постепенно махаш някои от кърменетата.Така докато ти останат само сутрин и вечер.Питай по-конкретно каквото те интересува,но това е на кратко.

# 2
  • Мнения: 133
Да но при мен кърмата е много. Не мога да издържам на по голям интервал. Чух че трябвало да слагам лед на гърдите си. Това дали е правилно?

# 3
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Не,не съм чувала за лед.Чувала съм за зелеви листа в сутиена,за чай от салвия,за хомеопатични лекарства,но нали искаш да останат две кърменета дневно?Най-лесният начин да си намалиш постепенно кърмата,е да изцеждаш в часовете за кърмене като намаляш количеството.Например-цедиш по сто грама няколко дни,после по 90гр.,после по 80гр.,после по 70гр. и така докато остане кърма само за сутрин и вечер.

# 4
  • Мнения: 2 829
Мисля, че все пак трябва да помислиш и за резервен вариант- вероятно нямаш възможност да цедиш и складираш кърмата, но все трябва да има тоалетна под ръка, така че като ти се препълнят гърдите да се скриеш и да изцедиш малко, колкото да те облекчи.
Дано се справиш без голям дискомфорт за теб и бебето! Hug

# 5
  • Мнения: 819
Категорично по-малко кърмене и респ.цедене,зелеви листа.Цеденето да става само при неприятно чувство на болка и тежест.Прием на по-малко течности също съм чувала.

Общи условия

Активация на акаунт