Изпъкнал пъп!!!

  • 17 322
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 230
бебенцето ни е ве4е по4ти на 2 месеца,от около 2седмици папа му ве4е е изпъкнал навън няма никакъв секрет да изти4а нито вода.Аз мислех че 6те се оправи от само себе си но явно не става.Та днес неината лекарка ни изпрати при хирург,за да ни каже дали има нещо по ново като метод освен лепенето на пъпа.Той ни лепна от наи обикновения анкерпласт и каза след 3 дена да отида да видя дали няма алерги4на реакция от този анкерпласт и да ми обясни как става лепенето Rolling Eyes.Каза 4е 6те го лепим 2месеца,а неината лекарка каза 20 дена?
имали ли сте такав проблем,даваите съвети

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
Имахме и ние такъв проблем-пъпна херния.Щом си отишла при хирург-все пак той е специалист,би трябвало да се погрижи добре за бебчето.На моят син му лепиха някаква по-специална лепенка Wink,но след 3-4 дни усетих много неприятна миризма на гной и педиатърката ми каза веднага да я отлепя.Течеше кафяв секрет,а преди да залепим лепенката нямаше никакъв секрет.Пак промиване със спирт и топоцин няколко дни.Но пъпа му се беше прибрал и не го лепиха повече.

# 2
  • Мнения: 2 677
Като малък синът ми имаше същия проблем. Лепихме го с лепенка за пъпче. Прибра се в края на първия месец.

# 3
  • Мнения: 230
 и аз си мислех, че ще е някаква специална лепенка и този левкопласт дори незнам как ще и го отлепя като реша.Той е от тези дето напражо ти залепват на самата кожа,пък ме е  страх да стой без лепенки защото сега покрай коликите много пла4е и се напава и тогава още пове4е се издува,имам 4увство 4е 6те и се разварже  Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Лепенката,която му лепиха,беше прозрачна,само в средата,където е пъпчето имаше нещо като марля.Но това май не е най-добрия вариант,защото от тази лепенка стана проблема-кожата не можеше да диша.Тази лепенка се сменя когато падне-може да изкара и 10 дни,с нея се къпе бебето.При нас се оправи даста бързо,не се стигна до хирург.И тази лепенка се отлепи трудно и болезнено.

# 5
  • Мнения: 995
Доколкото си спомням има лепенки за пъпче на Чико. Също може да потърсиш в аптеката подходящ размер лепенки 3М. Сменят се на 3-4 дни . Трудно се отлепят обаче.

# 6
  • Мнения: 1 243
Вземи си от аптеката лепенки за пъпна херния немските лепенки са наи хубави аз такива ползвам, и моята дъщеря и езпъкнало пъпчето и слагам лепенки на пъпа да се прибере Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 669
Нашето пъпче също беше много изпъкнало и когато беше на 2 седмици го водихме при един лекар в пирогов (който се занимава с тези работи - детска коремна хирургия), го гори и нещо си (не помня точно какво беше), но нещо като спирт, от което не го болеше. Май беше сребърен нитрат, но не съм много сигурна, и след това известно време със спир 90% и 70 %. Издадената част на пъпчето почерня и падна като коричка "излишната" част. Сега си му е нормално. Но не беше болезнена манипулацията. дори тогава бебето спа, доктора докато му слагаше от тази течност.

# 8
  • Мнения: 1 516
И на Виктор му изхвръкна лекичко пъпа и педи вчера го залепи с една лепенка - с марля посредата , а самото пъпче е сгънато и прибрано навътре. Много се притеснявам .....

# 9
  • Мнения: 1 975
бебенцето ни е ве4е по4ти на 2 месеца,от около 2седмици папа му ве4е е изпъкнал навън няма никакъв секрет да изти4а нито вода.Аз мислех че 6те се оправи от само себе си но явно не става.Та днес неината лекарка ни изпрати при хирург,за да ни каже дали има нещо по ново като метод освен лепенето на пъпа.Той ни лепна от наи обикновения анкерпласт и каза след 3 дена да отида да видя дали няма алерги4на реакция от този анкерпласт и да ми обясни как става лепенето Rolling Eyes.Каза 4е 6те го лепим 2месеца,а неината лекарка каза 20 дена?
имали ли сте такав проблем,даваите съвети


Боже, цели два месеца, а няма ли да е разрани мястото от толкова лепенки. Казвам го, защото ние от колектор за урина какви поражения имахме, а от лепене 2мес. не ми се мисли какво може да стане newsm78

Дано да се оправите по-бързо и безпроблемно Peace

# 10
Алекс имаше доста голяма пъпна херния, хирургът, който го прегледа каза, че такава херния не може да се прибере, а трябва да се оперира, но ние с неговата лекарка решихме да го прибираме и да пробваме, защото нямаше да го оперират веднага, а искаха да стане поне на 6 месеца.Един път ни се случи и на нас малко да рараним пъпчето, но слагахме марля с йодасепт и за около седмица разраняването мина. Иначе пъпчето сме лепили докато Алекс навърши 6 месеца. Използвахме лепенки за пъпче, държахме я 4 дни, после 3 дни почиваше и пак залепяхме. Маха се най-лесно след баня. Важното обаче е преди да се сложи лепенката да се сложи един специален копринен лекопласт, струва около 5 лв. и пъпчето да се прибере много хубаво, защото иначе като се разплаче бебо и пъпчето пка ще изхвръкне под лепенката. И не бива да плаче, това предполагам са ти го казали. Не се притеснявай, това не е нещо страшно. Упсех!

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Чакайте сега. За пъпна херния ли говорим или за изпъкнал пъп  newsm78 Щото за мен това са различни неща.
Когато се роди дъщеря ми, лекарите в болницата казаха, че ще има изпъкнал пъп. Не зависело от връзването, а просто от физиологията.  Дори завеждащата се шегуваше, че няма да може да носи изрязани бикини и да си сложи обеца на пъпа  Grinning
След два месеца обаче пъпчето й се прибра и сега има перфектен пъп  Grinning
А пъпната херния се нуждае от лепенки и прочее...

# 12
  • Мнения: 2 616
Абе защо и приказвате на жената само за пъпна херния, може и кожен пъп да е само, ние сме така. Няма нищо страшно, сложето му една лепенка, педиатърката щ го направи, и готово. И на моя мъник му сложиха. Няма да я махаме 2 седмици и после ще видим какво е станало. Само дето сигурно много ще го боли после като я махаме.

# 13
  • Мнения: 505
ако е изпъкнал пъп - мисля, че нищо не се прави  Peace на бебето ни му мина от самосебеси когато стана на около 2 месеца

# 14
  • София
  • Мнения: 4 129
Големия ми син има изпъкнал пъп. Мисля, че е от плаченето покрай коликите.
Слагахме лепенки 2 месеца, но не му помогнаха да се скрие. Поне не се увеличи.
Не се възпали.
На бебето реших да сложа лепенка за всеки случай (превантивно).
След 1 седмица имаше гной, миришеше. Ужас. Махнах я и повече не пробвах. Пъпа му си остана навътре.
Мисля, че зависи от типа кожа на бебето.
Обикновения лейкопласт ми звучи много грубо за малко бебе.
Но кой знае - може пък да се прави така.
Дано се оправите.

Общи условия

Активация на акаунт