Въпрос за боров мед

  • 12 629
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Може да ви се стори смешен моят въпрос обаче боровия мед в крайна сметка мед ли е?
Питам, защото днес ми пристигна меда, който си поръчах от нета и на етикета пише, че е " екстракт" от борови връхчета и т.н. , захар и не знам си какви други неща.  newsm78 Досега винаги съм мислела, че боровия мед е пчелен мед от борови връхчета, ама явно аз нещо съм в грешка.

Другия ми въпрос е вие за какво го ползвате?

# 1
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 475
Не,не е мед.
И аз така си мислех,но разбрах,че е глюкоза смесена с борови върхари.Много препоръчително при проблеми с дихателните пътища,но не е мед.

# 2
  • Мнения: X
Не е мед.
Боровия мед е нещо като сладко от борови връхчета.
Освен всички полезности, които има и заради които го препоръчват, боровия мед е канцерогенен (в големи количества). Ако ти работи търсачката- порови, имаше голяма тема по въпроса и там го нищихме тоя мед.

# 3
  • Мнения: 7 091
Не е мед.
Боровия мед е нещо като сладко от борови връхчета.
Освен всички полезности, които има и заради които го препоръчват, боровия мед е канцерогенен (в големи количества). Ако ти работи търсачката- порови, имаше голяма тема по въпроса и там го нищихме тоя мед.

 Аз търсих тема, ама от няколко дни много трудно ми зарежда форума въобще, какво да говорим за търсачката.
Ще потърся пак, благодаря!  bouquet
Аз кашлям ужасно в момента, даже ми правиха снимка ( още не са ми излезли резултатите) за пневмония и се учудих, че не е мед.

# 4
  • Мнения: 1 393
Да, не е мед.
Прави се от млади борови връхчета, които се варят + захар.
Всъщност, вместо да си го поръчваш от кой знае кой, може да си го направиш и сама.  Wink
Имам близки в Пенсилвания, които правят всяка година, та и на мен дават по някое друго бурканче (аз обожавам боров мед от малка  Laughing).
Ако те интересува за рецептата, пиши на лични, ще ги питам.

Мишенце, от какво по- точно да е канцерогенен?
Аз я намерих темата (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=98443.0)  и тя не е "голяма тема по въпроса", а просто тема за боровия мед. Никой не е писал и в нея, че боровия мед е канцерогенен, само ти. Затова би ли имала нещо против да споделиш кой, кога и къде ги е правил тези изследвания?  Peace
Аз за първи път чувам подобно нещо.  newsm78

Последна редакция: чт, 15 мар 2007, 22:42 от MrsG

# 5
  • Мнения: 239
Ние редовно се лекуваме с боров мед.Купуваме си доста когато ходиме лятото на почивка в месноста"Цигов чарк" от една баба.Сина ми е с асма и много добре му се отразява на гърлото-дори бих казала,че замествам сиропа за кашлица с боров мед.   newsm10

# 6
  • Мнения: 7 091
Да, не е мед.
Прави се от млади борови връхчета, които се варят + захар.
Всъщност, вместо да си го поръчваш от кой знае кой, може да си го направиш и сама.  Wink
Имам близки в Пенсилвания, които правят всяка година, та и на мен дават по някое друго бурканче (аз обожавам боров мед от малка  Laughing).
Ако те интересува за рецептата, пиши на лични, ще ги питам.

Мишенце, от какво по- точно да е канцерогенен?
Аз я намерих темата (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=98443.0)  и тя не е "голяма тема по въпроса", а просто тема за боровия мед. Никой не е писал и в нея, че боровия мед е канцерогенен, само ти. Затова би ли имала нещо против да споделиш кой, кога и къде ги е правил тези изследвания?  Peace
Аз за първи път чувам подобно нещо.  newsm78

Давай рецептата, само не знам от къде ще намеря връхчетата  Peace

# 7
  • под тепетата
  • Мнения: 9 176
има 2 вида боров мед-от борови връхчета и от шишарки.Майка ми от години прави от 2-я вид,цепят се определен брой млади шишарки, варят се до редуциране на водата,добавя се захарта и пак се варят.Доколкото знам боровите връхчета са забранени за бране.

# 8
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Преди години ходихме до Роженския манастир,та от Рожен си купихме боров мед.Жената ни обясни,че пчелите живеели в самия бор.Наистина меда си е като мед,но има богат аромат на бор.Предполагам това е истински боров мед.

# 9
  • Мнения: X
Мишенце, от какво по- точно да е канцерогенен?
Аз я намерих темата (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=98443.0)  и тя не е "голяма тема по въпроса", а просто тема за боровия мед. Никой не е писал и в нея, че боровия мед е канцерогенен, само ти. Затова би ли имала нещо против да споделиш кой, кога и къде ги е правил тези изследвания?  Peace
Аз за първи път чувам подобно нещо.  newsm78
Ох, нищо кой знае колко конкретно не мога да кажа за това...Съжалявам.
Само знам че от години у нас боров мед не се яде. Аз съм от Родопите и там да вариш и ядеш боров мед си е традиция. Помня как ядях с лъжица по едно бебешко бурканче наведнъж - много го обичах. Но един ден майка ми се прибра разстроена и извърли целия боров мед от вкъщи и оттогава такова нещо не сме варили и не сме близвали дори. Явно доста ме е впечатлило и съм го запомнила.  Доста време по-късно я разпитах подробно защо така  и тя ми обясни че са правени изследвания в някаква лаборатория и е установена силната канцерогенност на боровия мед. Нещо свързано със смолите по младите борови връхчета, които при варене от температурата се преобразуват в незнам-си-какви вещества. Това още по Татово време. Приятелка на майка беше лаборант и беше работила по тези изследвания и от там е инфото.
Знам че така предадено звучи супер недостоверно,и не искам да ми вярвате. Но...... в къщи боров мед не стъпва!

# 10
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Може да ви се стори смешен моят въпрос обаче боровия мед в крайна сметка мед ли е?
Питам, защото днес ми пристигна меда, който си поръчах от нета и на етикета пише, че е " екстракт" от борови връхчета и т.н. , захар и не знам си какви други неща.  newsm78 Досега винаги съм мислела, че боровия мед е пчелен мед от борови връхчета, ама явно аз нещо съм в грешка.

Боровият мед не може да бъде пчелен мед, по простата причина че иглолистните не цъфтят (те са голосеменни растения, размножават се с помощта на вятъра). Тогава няма как пчелите да събират нектар, като няма цвят. Цъфтят повечето покритосеменни, малка част от тях са ветроопрашващи.

# 11
  • Мнения: 1 364
Боровия мед е нещо като сладко от борови връхчета.

Много върви с палачинки, пържени филии...

# 12
  • Мнения: 6 461
Ето тема свързана с боровия мед Wink

как се прави боров мед?

[/b]

# 13
  • Мнения: 2 591
по-скоро е сладко от борови шишарки / връхчета, но може би има някои от характеристиките на меда и затова е по-известен така! аз като "борово сладко" не съм го чувала  Laughing

майка ми е правила няколко пъти, много е вкусен   chef, купувала съм от магазина, дори май и в момента имаме едно отворено бурканче наред с другия мед, но е излишно да казвам, че разликата е от небето до земята....

що се отнася до канцерогенността, то вече какво ли е истинско се питам  newsm78 Cry

# 14
  • София
  • Мнения: 3 271
Свекърва ми си прави такъв мед и ми дава- използвам го при проблеми с дихателните пътища и за разхлабване Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт