Много силна хрема от зъби?!?!

  • 10 992
  • 17
  •   1
Отговори
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Търсих с търсачката за хремата и зъбите,но не намерих нищо Embarassed От три дни Александър е със страхотна хрема.Кашля,но се задавя от секретите.Бяхме на лекар,дихателно нищо му няма.Няма температура,храни се,смее се с глас,малко е отпуснат от хремата.Каза че ще го води за болен и няма да го захранвам с каши.Предполага че може да са зъби, но оставя тази вероятнос последна.Вие имали ли сте такъв случай и предполагате ли,че може да са зъби?До колкото ми позволява да видя,венците не са му подути, но бузите от време на време му става червени.....не зная вече Thinking

# 1
  • Мнения: 356
За жалост зъбите често ни заблуждават. Две седмици бяхме с такава хрема/секрет/, който предизвикваше и кашлица. Лекарят не откри нищо и каза, че има вероятност да е от зъби. Преди 3 дена ни изникна 8-мия зъб и хремата спря. Не знам да ли е съвпадение, но е факт. Кашлицата и секрета обаче може да са следствие и на сухия въздух в стите през зимния период.

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
На моя бебо така му поникнаха първите 2 зъба: с ужасна хрема и кашлица.
Искам да споделя също, че и моят бебо от 2 дена понакашля. Видимо няма хрема, имам чувството, че се дава от нещо. Понеже не са сополи, може би са лиги. Но неговото зъбче проби преди 2 дена и не виждам ново на хоризонта. Иначе нищо друго му няма. Интересно, може наистина е от сухия въздух, знам ли.

# 3
  • Мнения: 17 402
Да, наслагват се нещата. И при нас е така. Най-вероятно е вирус някакъв, тъй като защитните им сили са намалени.

# 4
  • Мнения: 1 517
Много познато,всяко зъбче ни излиза с ужасна хрема и кашлица от секретите.Напрекъснато му пръскам стеримар и сиропчето на тайс му давам,през вечер и калпол противовъспалително.Както избие зъбчето няма и спомен от хремата

# 5
  • Мнения: 2 529
Когато му излизаха горните резци на моя син му течеше бистър секрет от носа, доста обилен, но нямяше кашлица. Изкашляше се само като се задави със секрет. Лекарката ми обясни, че особено при горните зъби лигавицата в носоглътката набъбва и може да започе да изтича такъв бистър секрет от нослето.

# 6
Благодаря за отговорите!!!!Въздухът с стаята не е сух.Постоянно работи овлажнител,на парното слагам съд с вода.Слагам и едни ампули за отпушване на носа(имаше стафилокок).Ампулите се сипват на кърпа,оставя се в единият край на стаята и наистина има ефект от тях,като инхалаторите за нос за възрастни са.

# 7
  • Мнения: 3 334
Цитат на: andulina
За жалост зъбите често ни заблуждават. Две седмици бяхме с такава хрема/секрет/, който предизвикваше и кашлица. Лекарят не откри нищо и каза, че има вероятност да е от зъби. Преди 3 дена ни изникна 8-мия зъб и хремата спря. Не знам да ли е съвпадение, но е факт.


Ние сме от 10 дни с хрема и искрено се надявам да е от зъби.Кашлица нямаме.Лекувахме я хремата с мултисептонекс,но уви без резултат.Хремата си продължава.Надявам се да е както при andulina.

# 8
  • Мнения: 455
Моля ви дайте спешно нещо от бабешките лекове за хрема, че малкия ще се скъса да киха. По съвет на педито давах мултисептонекс, но все едно я караме без него. Вчера се покажа първато зъбче, а днес започна едно кихане, не ви е работа. Преди малко го намазах със свинска мас и сол на крачетата, и само мас на гърдите и гърба, но доколко ще помогне не знам.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Цитат на: Kati
Моля ви дайте спешно нещо от бабешките лекове за хрема, че малкия ще се скъса да киха. По съвет на педито давах мултисептонекс, но все едно я караме без него. Вчера се покажа първато зъбче, а днес започна едно кихане, не ви е работа. Преди малко го намазах със свинска мас и сол на крачетата, и само мас на гърдите и гърба, но доколко ще помогне не знам.

Според мен не го мажи с такива неща,детенцето не е болно!!!!Това е от зъб!Излишно го загряваш!Какво ще правиш,ако недай си Боже наистина се разболее!

# 10
  • Мнения: 455
Цитат на: biliana333
Цитат

Според мен не го мажи с такива неща,детенцето не е болно!!!!Това е от зъб!Излишно го загряваш!Какво ще правиш,ако недай си Боже наистина се разболее!


Ми той наистина май е болен,  Cry  защото започна и да кашля. А и не мисля, че загряването би му навредило някакси. Де да знам де.  Confused:  Пак и всичко започна след като зъбчето беше избило. Може би просто на мен ми се искаше да е от него.  Thinking

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моето дете кашля и е хремав все още.Не знаем дали е от зъби.Но е жизнен и има апетит.Аз не го смятам за болен,ами за най-много настинал-не знам.Според мен болен е онзи който пие лекарства.Щом лекарката не ви е предписала...........Като го  загряваш така,има шанс да се изпоти и да настине.Това доколкото зная се прави при треска и температура.Ти си знаеш,но мисля че майките не трябва да изпадаме в паника от най-малкото нещо!Успех,дано детенце се оправи скоро!

# 12
  • Мнения: 455
А бе дано се оправи скоро, но с тази кашлица е нещо кошмарно. Сега ще ходя да купувам нещо за нея. Снощи Дани си легна така намазан, както бях писала, но не се е изпотявал от това. Пак за паниката си права. Май наистина изпадам в нея, когато малкия нещо не е добре. Пак то от тия зъбки и от тия вируси, как да са добре децата. Да идва по-бързо лятото. Бързо оздравяване на всички малчовци.

# 13
  • Мнения: 356
Кати, защо не пробваш нещо по-безобидно. При нас кашлицата продължи 3 седмици. Лекарят казва, че е от зъби и сух въздух, но аз се изнервих. Преди седмица реших да направя един от сиропите по рецепта на Ванга.
1 картоф, 1 глава лук и 1 ябълка се варят в един литър вода до извиране на полвината от течността. Сиропа се дава 3 пъти на ден по 1 ч.л.
При нас има много добър ефект. В момента го чувам едва леко сутрин да се закашля.

# 14
  • Мнения: 455
Цитат на: andulina
Кати, защо не пробваш нещо по-безобидно. При нас кашлицата продължи 3 седмици. Лекарят казва, че е от зъби и сух въздух, но аз се изнервих. Преди седмица реших да направя един от сиропите по рецепта на Ванга.
1 картоф, 1 глава лук и 1 ябълка се варят в един литър вода до извиране на полвината от течността. Сиропа се дава 3 пъти на ден по 1 ч.л.
При нас има много добър ефект. В момента го чувам едва леко сутрин да се закашля.


Благодаря ти. Аз мислех да направя чая с лукчетата, но не намерих. Затова почвам по твойта рецепта.

Общи условия

Активация на акаунт